Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 5525 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-25 - 2024-09-01 | 8 dni Cena: 5525 PLN
Termin: 2024-09-28 - 2024-10-05 | 8 dni Cena: 5525 PLN

Opis oferty

„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztuce wytwarzania koniaku.…
pokaż więcej
„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztuce wytwarzania koniaku. „Ararat” to nazwa nie tylko góry, ale również nazwa najsłynniejszego i uznawanego za jeden z najlepszych w świecie w swoim gatunku trunków.

Plan wycieczki

WARSZAWA. Wylot z Warszawy do Erewania w godzinach późnowieczornych bezpośrednim lotem PLL LOT.

2. DZIEŃ: EREWAŃ - ECZMIADZYN – EREWAŃ .
Przylot do Erewania. Odpoczynek w hotelu po zakwaterowaniu. Późne śniadanie. Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, panorama miasta, opera, Matenadaran (biblioteka antycznych manuskryptów), Centrum sztuki Gafesjian.
Możliwość zwiedzania wytwórni Brandy 'ArArAt” z degustacją (13 USD/os.).
Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), Kościół św. Hripsima (VII w.).
Powrót na nocleg do Erewania. Kolacja. Wieczorem istnieje możliwość podziwiania grających fontann na Placu Republikańskim. Przejazd ok. 50 km

3. DZIEŃ: EREWAŃ – CHOR WIRAP – NORAWANK GORIS.
Śniadanie. Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala (po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii).
Przejazd w stronę klasztoru NORAWANK (XIII w.), najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Obiad. Przejazd do Goris. Nocleg. Przejazd ok. 280 km

4. DZIEŃ: GORIS – CHNDZORESK – TATEW – GORIS .
Śniadanie. Przejazd do CHNDZORESK, skalnej wioski, gdzie można poczuć się tak, jakby czas się zatrzymał. Ludzie żyli tu pomiędzy skałami, w tradycyjny sposób w jaskiniach, aż to 1958 roku.
Przejazd busem, a następnie kolejką do klasztoru TATEW nad kanionem rzeki Worotan z niezapomnianymi widokami. Obiad w pobliżu Tatew. Powrót do Goris. Nocleg. Przejazd ok. 80 km

5. DZIEŃ: GORIS – SELIM – NORATUS – SEWAN .
Śniadanie. Górska droga poprowadzi nas na przełęcz Selim (2410 m.n.p.m), gdzie wśród łąk odkryjemy średniowieczny karawanseraj - zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku.
Przejazd do NORATUS i podziwianie największego w Armenii skupiska chaczkarów z okresu od X do XIX wieku. Dalej górska droga poprowadzi na przełęcz Selim (2410 m.n.p.m), gdzie wśród łąk znajduje się średniowieczny karawanseraj z 1332 r. - zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku.
Przejazd do NORATUS i oglądanie największego w Armenii skupiska chaczkarów z okresu od X do XIX wieku. Przejazd nad SEWAN - spacer nad jednym z najwyżej położonych górskich słodkowodnych jezior świata. Zwiedzanie klasztoru sewańskiego z IX w.
Oryginalnie składający się z trzech kościołów monastyr został wzniesiony na wyspie. Obniżający się poziom wody stworzył półwysep. Wyspa była niezamieszkana do VIII w. kiedy to mnisi zbudowali tu kaplicę i kompleks cel.
Przejazd ok. 280 km

6. DZIEŃ: EREWAŃ - GARNI – GEGHARD – EREWAŃ .
Śniadanie. Wizyta na wernisażu, czyli targowiska z rękodziełem i starociami; możliwość zakupienia oryginalnych i różnorodnych pamiątek.
Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była na terenie letniej rezydencji dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót na kolację pożegnalną. Nocleg w Erewaniu.
Przejazd ok. 90 km

7. DZIEŃ: EREWAŃ .
Śniadanie. Dzień wolny w Erewaniu. Czas na zakupy, wizyta na wernisażu. Pożegnalna kolacja. Nocleg.

8. DZIEŃ: EREWAŃ – WARSZAWA .
Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Erewań – Warszawa, w cenie 1450 zł
zakwaterowanie 7x w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami
noclegi w Erewaniu 4x
nocleg nad Sewanem 1x
noclegi w Goris 2x
wyżywienie: 2 x dziennie:
6 śniadanie, 1 x obiad, 5 x kolacja
transport w Armenii
opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
opiekę przewodnika lokalnego angielsko / rosyjsko lub także polskojęzycznego
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na kolejkę do Tatewu
ubezpieczenie KL + NNW
VAT

Cena nie zawiera

 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie
 • napiwków ok. 35 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

 

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie: chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
  • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

  ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

   Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • Np dzień 2. i 7. mogą zamienić się miejscami w zależności od dni tygodnia, gdyż w Eczmiadzynie nie można zwiedzać świątyni w trakcie nabożeństw.

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.