Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4045 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-04-25 - 2020-05-02 | 8 dni Cena: 4045 PLN

Opis oferty

„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztukę wytwarzania koniaku.…
pokaż więcej
„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztukę wytwarzania koniaku. „Ararat” to nazwa nie tylko góry, ale również nazwa najsłynniejszego i uznawanego za jeden z najlepszych w świecie w swoim gatunku trunków.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWAEREWAŃ

WARSZAWA. Wylot z Warszawy do Erewania w godzinach wieczornych bezpośrednim LOT-em

DZIEŃ 2: EREWAŃ - ECZMIADZYN – EREWAŃ

Przylot do Erewania. Odpoczynek w hotelu po zakwaterowaniu. Śniadanie.  Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, panorama miasta, opera, Matenadaran (biblioteka antycznych manuskryptów), Centrum sztuki Gafesjian.

Możliwość zwiedzania wytwórni Brandy 'ArArAt” z degustacją (13 USD/os.).

Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński

(IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.). Powrót na nocleg do Erewania. Kolacja. Wieczorem podziwianie grających fontann na Placu Republikańskim. Przejazd ok. 50 km

DZIEŃ 3: EREWAŃ SPIKAT – VANADZOR – ALAVERDI – DILIDŻAN

 Śniadanie. Wyjazd przez Spitak – Wanadzor do HACHPAT i SANAHIN, dwóch klasztorów z XI wieku, znajdujących się na liście UNESCO. To przykłady średniowiecznej architektury Armenii; kompleks bogaty jest w chaczkary, czyli kamienne krzyże z bogatą ornamentyką.

Przejazd do górskiego kurortu DILIDŻAN. Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 270 km.

DZIEŃ 4: DILIDŻAN – SEWAN – NORATUS – SELIM – GORIS

Śniadanie. Przejazd nad SEWAN - spacer nad jednym z najwyżej położonych górskich słodkowodnych jezior świata. Zwiedzanie i klasztoru sewańskiego z IX w. Oryginalnie składający się z trzech kościołów monastyr został wzniesiony na wyspie. Obniżający się poziom wody stworzył półwysep. Wyspa była niezamieszkana do VIII w. kiedy to mnisi zbudowali tu kaplicę i kompleks cel. Przejazd do NORATUS i podziwianie największego w Armenii skupiska chaczkarów z okresu od X do XIX wieku. Dalej górska droga poprowadzi na przełęcz Selim (2410 m.n.p.m), gdzie wśród łąk znajduje się średniowieczny karawanseraj z 1332 r. - zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku. Przejazd do GORIS. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 280  km

DZIEŃ 5: GORIS – CHNDZORESK – TATEW – GORIS

Śniadanie. Przejazd do CHNDZORESK, skalnej wioski gdzie można poczuć się tak, jakby czas się zatrzymał. Ludzie żyli tu pomiędzy skałami, w tradycyjny sposób w jaskiniach, aż to 1958 roku. Przejazd busem, a następnie kolejką do klasztoru TATEW nad kanionem rzeki Worotan z niezapomnianymi widokami. Obiad w pobliżu Tatew. Powrót do Goris. Nocleg. Przejazd ok. 80 km

DZIEŃ 6: GORIS – ZORAC KARER - NORAWANK EREWAŃ

Śniadanie. Odkrywanie jednej z największych tajemnic Armenii – datowanego na siódme tysiąclecie przed naszą erą obserwatorium astronomicznego ZORAC KARER. Przejazd w stronę klasztoru NORAWANK (XIII w.), najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Obiad w restauracji w malowniczej jaskini w pobliżu rzeki Arpa. Nocleg w Erewaniu. Przejazd ok. 280 km.

DZIEŃ 7: EREWAŃ - GARNI – GEGHARD EREWAŃ

Śniadanie. Wizyta na wernisażu; możliwość zakupienia oryginalnych i różnorodnych pamiątek. Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była na terenie letniej rezydencji dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót na kolację pożegnalną. Nocleg w Erewaniu. Przejazd ok. 90 km.

DZIEŃ 8: EREWAŃ – WARSZAWA

Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

• bilet lotniczy Warszawa – Erewań - Warszawa
• zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami (4 noclegi w Erewaniu, 1 nocleg w Dilidżanie, 2 noclegi w Goris)
• wyżywienie: 2 x dziennie - 6 śniadań, 3 obiady, 3 kolacje
• transport w Armenii
• opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
• i przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na kolejkę do Tatewu
• ubezpieczenie KL + NNW
• VAT

Cena nie zawiera

 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie
 • napiwków ok. 35 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
 • Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 525 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
 • Program realizowany w kameralnych grupach.
 •  *Miejsca w cenie promocyjnej ograniczone.
 • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
 • Np dzień 2. i 7. mogą zamienić się miejscami w zależności od dni tygodnia, gdyż w Eczmiadzynie nie można zwiedzać świątyni w trakcie nabożeństw.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.