WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA KLASYCZNA W 8 DNI

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3995 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-09-10 - 2018-09-17 | 8 dni Cena: 3995 PLN

Opis oferty

„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztukę wytwarzania koniaku.…
pokaż więcej
„Ararat” to przede wszystkim nazwa świętej góry Ormian, na której według tradycji osiadła Arka Noego. Historia potoczyła się jednak tak, że znajduje się ona obecnie na terytorium Turcji. Z Armenii można jedynie, i to przy dobrej pogodzie, podziwiać z daleka jej ośnieżony szczyt. Na szczęście miejsc, które w Armenii warto odwiedzić jest całe mnóstwo. Przede wszystkim liczne zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa. Ci, którzy nasycą się pięknem przyrody i architektury ormiańskiej, z pewnością docenią również mistrzostwo Ormian w innej dziedzinie, w której niewątpliwie wiodą oni prym - sztukę wytwarzania koniaku. „Ararat” to nazwa nie tylko góry, ale również nazwa najsłynniejszego i uznawanego za jeden z najlepszych w świecie w swoim gatunku trunków.

Plan wycieczki

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Erewania w godzinach wieczornych. Dzień 2 Przylot do Erewania. Odpoczynek w hotelu po zakwaterowaniu. Śniadanie. Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki, opera, Matenadaran (biblioteka antycznych manuskryptów), Centrum sztuki Gafesjian. Możliwość zwiedzania wytwórni Brandy 'ArArAt” z degustacją (13USD/os.). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót na nocleg do Erewania. Kolacja. Wieczorem podziwianie grających fontann na Placu Republikańskim. Przejazd ok. 50 km Dzień 3 Śniadanie. Wyjazd przez Spitak – Wanadzor do HACHPAT i SANAHIN, dwóch klasztorów z XI wieku, znajdujących się…
pokaż więcej

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Erewania w godzinach wieczornych.

Dzień 2
Przylot do Erewania. Odpoczynek w hotelu po zakwaterowaniu. Śniadanie. Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki, opera, Matenadaran (biblioteka antycznych manuskryptów), Centrum sztuki Gafesjian. Możliwość zwiedzania wytwórni Brandy 'ArArAt” z degustacją (13USD/os.). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót na nocleg do Erewania. Kolacja. Wieczorem podziwianie grających fontann na Placu Republikańskim. Przejazd ok. 50 km

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd przez Spitak – Wanadzor do HACHPAT i SANAHIN, dwóch klasztorów z XI wieku, znajdujących się na liście UNESCO; to przykłady średniowiecznej architektury Armenii Kompleks bogaty jest w chaczkary, czyli kamienne krzyże z bogatą ornamentyką. Kolacja w Hachpacie. Nocleg. Przejazd ok. 225 km.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do wioski ODZUN, gdzie znajduje się VI-wieczna bazylika i pomnik z dwoma rzeźbionymi filarami, na których znajdują się sceny chrystianizacji Armenii. Przejazd nad JEZIORO SEWAN przez górski resort Dilidżan. Spacer nad jeziorem będącym jednym z największych górskich słodkowodnych jezior Eurazji. Zwiedzanie klasztoru sewańskiego (IX w.). Oryginalnie składający się z trzech kościołów monastyr został wzniesiony na wyspie. Obniżający się poziom wody odsłonił półwysep. Wyspa była niezamieszkana do VIII w. kiedy to mnisi zbudowali tu kaplicę i kompleks cel. Kolacja, nocleg nad Jeziorem. Przejazd ok. 190 km.

Dzień 5
Śniadanie. przejazd do NORATUS i oglądanie największego w Armenii skupiska chaczkarów z okresu od X do XIX wieku. Dalej górska droga poprowadzi nas na przełęcz Selim (2410 m.n.p.m), gdzie wśród łąk odkryjemy średniowieczny karawanseraj - zajazd, zbudowany w czasach, gdy drogą tą biegła jedna z nitek słynnego Jedwabnego Szlaku. Przejazd do GORIS / SISIAN. Po drodze odkrywanie jednej z największych tajemnic Armenii – datowanego na siódme tysiąclecie przed naszą erą obserwatorium astronomicznego ZORAC KARER. Kolacja, nocleg w Goris. Przejazd ok. 280 km

Dzień 6
Śniadanie. Przejazd busami, a następnie kolejką do klasztoru TATEW nad kanionem rzeki Worotan z niezapomnianymi widokami. Powrót do Erewania. Obiad. Przejazd w stronę klasztoru NORAWANK (XIII w.), najpiękniejszego i najbardziej fotogenicznego klasztoru Armenii. Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Powrót do Erewania. Nocleg. Przejazd ok. 310 km.

Dzień 7
Śniadanie. Wizyta na wernisażu; możliwość zakupienia oryginalnych i różnorodnych pamiątek. Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót na kolację pożegnalną. Nocleg w Erewaniu. Przejazd ok. 90 km.

Dzień 8
Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Erewań - Warszawa 
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami
 • 4 noclegi w Erewaniu
 • 1 nocleg w Hachpacie
 • 1 nocleg w pobliżu jeziora Sevan
 • 1 nocleg w Sisjan lub Goris
 • wyżywienie: 6 śniadań, 1 obiad, 5 kolacji
 • transport w Armenii
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
 • i przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i na kolejkę do Tatewu
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • VAT

Cena nie zawiera

 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie oraz napiwków
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • Liczba miejsc w cenie promocyjnej ograniczona
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 525 PLN
 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
 • Cena od osoby przy grupie 20 osób z pilotem.
 • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.
  Np dzień 2. i 7. mogą zamienić się miejscami w zależności od dni tygodnia, gdyż w Eczmiadzynie nie można zwiedzać świątyni w trakcie nabożeństw.
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X