Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA EKONOMICZNA “na każdą kieszeń” 8 dni

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA EKONOMICZNA “na każdą kieszeń” 8 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3600 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-04-27 - 2019-05-04 | 8 dni Cena: 3600 PLN
Termin: 2019-06-08 - 2019-06-15 | 8 dni Cena: 3600 PLN
Termin: 2019-08-10 - 2019-08-17 | 8 dni Cena: 3600 PLN
Termin: 2019-09-07 - 2019-09-14 | 8 dni Cena: 3600 PLN

Opis oferty

Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w…
pokaż więcej
Wycieczka obejmuje cztery regiony Gruzji, które rozwijały się w różnych okresach oddzielnie, by potem jednoczyć się i wreszcie utworzyć jedno państwo gruzińskie. Imeretia z Kutaisi, Kartlia z Mcchetą i obecną stolicą, Kachetia z Telawi i Adżaria, gdzie znajduje się Batumi. Ogromna różnorodność przyrodnicza i kulturowa, a nawet religijna. W krajobrazie prawosławnej Gruzji Adżaria wyróżnia się sylwetkami meczetów. Półpustynny region Garedża graniczy z zieloną Kachetią, gdzie uprawia się winorośl; morze z najsłynniejszym kurortem Batumi i góry, które cały czas towarzyszą z oddali naszej podróży. Wszystko to sprawi, że zakochamy się w tym pięknym kraju i zechcemy tu wrócić.

Plan wycieczki

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2 
Przylot do TBILISI wczesnie rano, po odprawie wyjazd doKUTAISI . Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg wKUTAISI. 

Dzień 3 
KUTAISI , wyjazd do BATUMI , uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria . Zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Powrót do KUTAISI , kolacja, nocleg.

Dzień 4 
KUTAISI , wyjazd do rodzinnego miasta Stalina GORI , miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina). Przejazd do skalnego miastaUPLISCICHE , założonego w VII w. przed n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Następnie przejazd do MCCHETY . Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Przejazd na kolację, nocleg do TELAWI, stolicy Kachetii, regionu słynącego z produkcji win.

Dzień 5 
TELAWI , wyjazd na zwiedzanie kompleksu klasztornegoSZUAMTA (VI-VII w.), następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.) i NEKRESI (IV-VIII w.) Dalej wizyta u gruzińskiego gospodarza, produkującego wino. Wizyta w tradycyjnej piwniczce z winem, degustacja wina, przechowywanego w zakopanych w ziemi amforach. Kolacja, nocleg w TELAWI .

Dzień 6 
Podróż do prowincji Kachetia. Zwiedzamy SIGHNAGHI , przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Wyjazd w stronę klasztoru DAWID GAREDŻA , usytuowanego na półpustyni Garedża, w odległości 75 km od Tbilisi. Spacer do położonego w górach klasztoru Udabno, gdzie można podziwiać unikatowe freski z VIII wieku oraz architekturę skalną. Przejazd do TBILISI , nocleg.

Dzień 7 
Całodzienna wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta Narikala. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie katedry Sioni , głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Czas wolny. Bez noclegu.

Dzień 8 
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - WarszawaZakwaterowanie klasy turystycznej :1 nocleg w Tbilisi 3*,2 noclegi w Kutaisi w prywatnym pensjonacie, pokoje z łazienkami2 noclegi w Telawi w prywatnym pensjonacie

  Wyżywienie: 6 śniadań, 4 kolacje

  Transport w Gruzji

  Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika

  Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Muzeum Stalina – około 8 USD)

  Ubezpieczenie NNW i KL

  Opiekę pilota w grupach od 10 osób

  VAT

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępu do Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji (ok. 8 USD)Napojów alkoholowychNapiwków ok. 35 USDUstawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLNWięcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 220 PLN

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

*Liczba miejsc w promocji ograniczona

Program realizowany przy kameralnych grupach.

Uwaga: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.