Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

IRAN

Orientalny sen – Iran oczami wędrowcy

Wycieczka do Iranu zapewni każdemu żądnemu przygód wspaniale spędzony czas. Ten kraj, zapierających dech w piersiach krajobrazów, bazarów i przepysznego jedzenia oferuje turystom niezapomniane wrażenia. Wszystkich szukających propozycji wycieczek do Iranu polecamy zapoznać się z naszą ofertą, w której znajdują się dwie wycieczki do tego perskiego kraju.

Iran (7)

Historia Perskiego Imperium

Wycieczka IRAN – Perskie Imperium w 9 dni gwarantuje nawet wymagającym podróżnikom wspaniałe wrażenia, głównie za sprawą zwiedzanych miejsc. Podczas 9-dniowej wycieczki do Iranu uczestnicy będą mieli okazję zwiedzić Teheran – stolicę Iranu, gdzie odwiedzimy cmentarz, na którym spoczęli polscy żołnierze armii gen. Andersa i cywile, którym udało się wydostać z „sowieckiego raju”. W Szirazie uczestnicy zobaczą grobowce Hafez i Saadi, cytadelę Karim Khan, kompleks Vakil, bramę Quran oraz lokalny bazar. Podczas wycieczki do Iranu odwiedzimy Isfahan, czyli miasto błękitnych kopuł, gdzie znajduje się meczet piątkowy z przełomu XI i XII wieku. Zwieńczeniem wyprawy będzie, między innymi, przejazd przez Natanz i Kaszan, miasto-oazę, niegdyś ulubione miasto Szah Abbas’a I.

Świątynie Iranu

Wycieczka IRAN – TURKMENISTAN w 7 dni będzie obejmowała dwa kraje, które łączy tradycja Jedwabnego Szlaku i tkania przepięknych dywanów. W obu zobaczymy starożytności wpisane na listę UNESCCO – miasto Partów Nissę czy plac Immama w Isfahanie, będącym perełką pośród irańskich miast. Wśród ciekawostek – stolica Turkmenistanu Aszchabad, w którym elewacje budynków wyłożone są płytkami z białego marmuru. Odwiedzimy tu też Muzeum Narodowe, gdzie znajduje się archeologiczna kolekcja, zawierająca bardzo rzadkie dzieła sztuki starożytnej i średniowiecznej, które zostały znalezione na terenie Turkmenistanu. Ponadto zobaczymy jedno z ważniejszych miast Jedwabnego Szlaku – Mary, a także miasto Merw, którego obszerne terytorium było miejscem powstawania i upadku wielu starożytnych państw, które pozostawiły po sobie imponujące zabytki. W Teheranie zobaczymy polski akcent – cmentarz, na którym spoczywają żołnierze z Armii Andersa i polscy cywile zmarli w Iranie w czasie II wojny światowej.

KrajIran
Wszystkie terminy
  • 2024-10-03 - 2024-10-11 | Cena: 8600 PLN
  • Transportsamolot
    Wyślij zapytanie
    Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

    Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.