Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKI DO ALBANII: ALBANIA POŁUDNIOWA w 8 dni

WYCIECZKI DO ALBANII: ALBANIA POŁUDNIOWA w 8 dni

KrajAlbania
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6900 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-07-08 - 2024-07-15 | 8 dni Cena: 6900 PLN
Termin: 2024-09-02 - 2024-09-09 | 8 dni Cena: 6900 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TIRANA .

Wylot z Warszawy. Przylot do TIRANY. Zakwaterowanie w hotelu. Kolacja. Nocleg.

2. DZIEŃ: TIRANA – POGRADEC .

Śniadanie. Zwiedzanie TIRANY. Wjazd na górę Dajti! Atrakcja pozwoli zobaczyć Tiranę z zupełnie innej perspektywy. Odwiedzimy również słynny komunistyczny bunkier przeciwatomowy w 2016 roku otwarty dla turystów! Bunk’art to muzeum komunizmu, a zarazem wycieczka w czasie do czasów Envera Hodży! Spacer po centrum zaczynamy w dawnej zamkniętej dzielnicy dygnitarzy komunistycznych. Następnie spacer główną ulicą miasta, na której znajdują się m.in. Pałac Prezydencki i inne budynki rządowe. Postój pod Piramidą Hodży i docieramy do Placu Skanderbega, gdzie znajduje się charakterystyczna mozaika, która jest jednym z symboli kraju. Następnie przejazd w kierunku jeziora Ochrydzkiego. Nocleg w POGRADEC.

3. DZIEŃ: POGRADEC – KORCZA – POGRADEC .

Śniadanie. Przejazd do miejscowości VOSKOPOJE, gdzie w centrum zobaczymy pięknie zachowane cerkwie m.in. św. Mikołaja, NMP czy Anatazego. Wszystko to w pięknym klimacie otoczonej górami albańskiej wioski. Voskopoje było przed wiekami rajem Arumunów, po których zostały tylko zabytkowe ślady. Przejazd do KORCZY. Zwiedzanie miasta innego niż wszystkie. Interesująca architektura odróżnia ją od innych miejscowości. W mieście przejdziemy głównym deptakiem prowadzącym do charakterystycznej prawosławnej katedry zbudowanej w 1994 roku. Z głównego placu przejście na stary Bazar. Muzeum Sztuki Średniowiecznej oraz Browar Korca założony w 1929 roku. Wieczór integracyjny w piwiarni z muzyką na żywo. Powrót do POGRADEC na nocleg. Obiadokolacja.

4. DZIEŃ: POGRADEC – BERAT – VLORA .

Śniadanie. Zwiedzanie BERAT, czyli słynnego „miasto tysiąca okien” znajdującego się na Liście Dziedzictwa Kulturowego UNESCO oraz nazwane miastem muzeum. BERAT uważany jest również za jedno z najstarszych miast regionu. Tam zwiedzanie m.in. starej części miasta położonej w obrębie twierdzy oraz monaster i muzeum Onufrego – najsłynniejszego twórcy ikon. Twierdza jest rozległa i można z jej murów podziwiać panoramę miasta. W monasterze Najświętszej Marii Panny podziwianie niezwykłego ikonostasu, a ze względu na to, że już w świątyni nie odbywają się nabożeństwa można również znaleźć się po jego drugiej stronie. Po opuszczeniu twierdzy zwiedzanie dolnej części miasta z orientalną zabudową. Na trasie wspólnego spaceru znajdzie się min. dzielnica Mangalem z zabytkowym meczetem oraz plątaniną kamiennych uliczek. Przejazd do winiarni Cobo na degustację. Przejazd do VLORY. Kolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ: VLORA – PRZEŁĘCZ LLOGARA -HIMARA – BUTRINT - SARANDA.

Śniadanie. Przejazd przez przełęcz Llogara, gdzie można podziwiać najpiękniejsze widoki południowej Albanii. Zapierający dech w piersiach widok turkusowego morza oraz hawajskich plaż widziany z wysokości ponad 1000 m.n.p.m. Przystanek na kawę w miejscowości HIMARA, gdzie będzie można poczuć wręcz grecki klimat tego miejsca. Przejazd bezpośrednio do znajdującego się na Liście UNESCO Parku Archeologicznego BUTRINT. Zwiedzanie tego miejsca to prawdziwa podróż w czasie w pięknym otoczeniu przyrody oraz jeziora Butrinckiego. Przejazd do SARANDY, czas wolny na najsłynniejszym albańskim deptaku z widokiem na wyspę Korfu. Obiadokolacja. Powrót na nocleg do Vlory.

6. DZIEŃ: VLORA – WYSPA SAZAN – PŁW. KARABURUM VLORA .

Śniadanie. Przepłynięcie na wyspę SAZAN, gdzie po wyjściu na brzeg zwiedzimy bazę wojskową oraz pozostałości po komunistycznym miasteczku. Kolejnym punktem będzie ogromna jaskinia pirata, do której częściowo wpłyniemy. W końcu odpoczynek na rajskiej, dzikiej plaży półwyspu Karaburum. Powrót do portu w godzinach popołudniowych. Obiadokolacja w porcie rybackim. Prawdziwa uczta rybna. Nocleg we Vlorze.

7. DZIEŃ: VLORA – GJIROKASTRA – TIRANA .
Śniadanie. Przejazd do kolejnej atrakcji południowej Albanii znajdującej się na liście UNESCO, czyli GJIROKASTRY. Zwiedzanie rozpoczyna się od przejścia starymi uliczkami aż do monumentalnej twierdzy, gdzie oprócz wystawy uzbrojenia podziwianie widoków na miasto srebrnych dachów. Następnie Muzeum Etnograficznego, gdzie można podziwiać m.in. wnętrza tradycyjnego tureckiego domu. Czas wolny na zakup pamiątek lub skosztowanie tradycyjnego deseru “oszaf” w klimatycznych kawiarniach. Przejazd do hotelu na obiadokolację. Nocleg w Tiranie.

8. DZIEŃ: TIRANA – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa – Tirana – Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych lub bezpośredni, w cenie 1500 PLN
7 noclegów w hotelach 4*, z wyjątkiem Valbeny, gdzie jest możliwość zakwaterowania w pensjonacie lub domkach agroturystycznych
Wyżywienie: 7 x śniadanie, 7 x obiadokolacja w formie biesiad z winem, w Valbenie 3 x dziennie
Przewodnika lokalnego w Albanii
Ubezpieczenie polskie (NW i KL)
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
Rejs we Vlorze
Degustacja w winiarni Cobo
Transport busem/autobusem klimatyzowanym (od transferu z lotniska do transferu na lotnisko)
Ubezpieczenie NNW, KL,
VAT

Cena nie zawiera

Zwyczajowych napiwków ok. 25 EUR
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 PLN od osoby
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 PLN od osoby
Dopłaty do pokoju jednoosobowego: 995 PLN

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chusty na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE
zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
• Minimalna liczba uczestników: 25 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.