Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczki do Moskwy

Moskwa – wycieczki do stolicy Rosji

Rosja to terytorialnie największe państwo na świecie, ponieważ zajmuje aż 17,1 mln km2 powierzchni Ziemi. Znajduje się na dwóch kontynentach – europejskim i azjatyckim. Rosjanie stolicą, a dokładniej Północna Stolica nazywają Petersburg, ale w rzeczywistości od 1991 roku jest nią Moskwa. Wycieczki do tego wspaniałego miasta pokazują, że jest to dynamicznie rozwijająca się metropolia. Miasto ma wiele do zaoferowania turystom, którzy zdecydowali się na wycieczki do Moskwy. Rosja od lat przyciąga podróżników, skuszonych licznymi atrakcjami turystycznymi oraz możliwością zobaczenia wspaniałych zabytków, znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Moskwa – wycieczki objazdowe po stolicy dawnego Imperium Rosyjskiego

Jeśli zdecydujesz się na wycieczki do Moskwy z Bezkresami, to w zależności od wyboru wyprawy zobaczysz takie atrakcje turystyczne, jak: sobór Kazański, cerkiew Wasyla Błogosławionego, czy Muzeum Historyczne. Możesz też przespacerować się po cmentarzu Nowodziewiczym, na którym pochowano Michaiła Bułhakow, Nikołaja Gogola, Raisę Gorbaczow, Władimira Majakowskiego, Galinę Ułanow czy Borysa Jelcyna. Z kolei podczas zwiedzania Kremlu zwiedzisz Zbrojownie, gdzie znajdują się znane na całym świecie jaja Fabergé, trony carskie, Armata Carska, czyli Car–puszka i największy na świecie Dzwon Carski (Car–kołokoł), który znajduje się na placu w obrębie moskiewskiego Kremla.

Podczas wycieczki do Moskwy zwiedzisz osławiony Plac Czerwony, Pałac Kremlowski oraz imponujące zabytki z czasów carskiej Rosji. Wielbiciele architektury będą z pewnością zachwyceni licznymi cerkwiami ze złotymi kopułami oraz cudami współczesnej architektury, czyli Moscow City, które nierzadko nazywane jest miejscowym Manhattanem. Moskwa skrywa wiele zabytków, których nie zobaczysz w żadnym innym mieście na całym świecie.

Dlaczego warto zdecydować się na wycieczki do Moskwy?

Moskwa to miasto, gdzie na każdym kroku można zaobserwować niesamowitą różnorodność. Na wycieczki do Moskwy wato się zdecydować zarówno latem, jak i zimą, ale należy pamiętać, że zima w Rosji zazwyczaj bywa długa i zimna. Wielbiciele chłodniejszych klimatów z pewnością będą zachwyceni możliwością odbycia zimowej wyprawy nad Bajkał.

Różnorodna, zaskakująca, inspirująca – taka jest Moskwa. Wycieczki z biurem podróży Bezkresy to możliwość wyjazdu na komfortową wycieczkę objazdową do Moskwy, wspomnianą wyprawę nad Bajkał, czy wycieczkę porównawczą do Moskwy i Petersburga. Wyjazdy realizujemy zarówno dzięki transportowi samolotem, jak i pociągiem i autokarem.

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.