Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

o firmie

Od września 2005 roku przez 5 lat prowadziliśmy działalność w byłym Hotelu „Europejskim” przy Krakowskim Przedmieściu 13, ale już od ponad 6. lat mamy równie miłą a i dogodną lokalizację i łatwość kontaktu z Państwem, bo Rynek Starego Miasta chyba temu sprzyja.

A początki naszej działalności sięgają połowy lat 90-tych. Wówczas nie było jeszcze zbyt wielu biur specjalizujących się w wyprawach na wschód od Polski. Po latach komunistycznego zniewolenia dopiero rozpoczynały się prawdziwie wolne wyjazdy. Wprawdzie wielu z nas z sentymentem wspomina “pociągi przyjaźni”, docieranie z nimi do egzotycznych miejsc, zwiedzanie Samarkandy, Buchary, Ułan Bator, Moskwy czy Leningradu, handlowanie dżinsami i zaprzyjaźnianie się przy gorzałce z bratem Słowianinem, ale to jeszcze nie była prawdziwa turystyka i po dowolnie wybranych trasach (bez obawy, że po zjeździe z trasy natychmiast pojawi się patrol milicyjny i groźnie powie – “nie lzia”) dopiero zaczynało się zwiedzanie.

Pionierem przecierającym kresowe ścieżki w charakterze przewodnika i pilota był wówczas i jest nadal, historyk Waldemar Ławecki. Współpracujemy, piszemy teksty, wymyślamy nowe trasy i sami je przecieramy.

Nasza specjalność to atrakcyjne imprezy turystyczne dla grup zorganizowanych: wycieczki, pielgrzymki, eventy – integracyjne dla pracowników firm, wyprawy trampingowe, spływy rzekami. Realizujemy programy indywidualne, „szyjemy na miarę” wg wskazówek zamawiających.

Zgodnie z wymogami “Ustawy o usługach turystycznych” posiadamy zezwolenie Wojewody Mazowieckiego o nr 1573 oraz posiadamy gwarancję ubezpieczeniową w TU Europa S.A.

Przez wiele lat organizowaliśmy różnorodne wyjazdy na nasze niegdysiejsze KRESY. Zdobyliśmy masę doświadczeń i wyspecjalizowaliśmy się w wyjazdach na wschód od obecnych granic Polski do miejsc określanych jako magiczne. Bo Kresy to nie tylko obszar obejmujący różne krainy geograficzne, różne obszary etniczne, to słowo przywołujące pewien styl życia, filozofię życia, przemyślenia, wzruszenia i nostalgię. Kresy to porohy Dniepru, brzegi Rosi, Siniuchy, Zbrucza, Strypy, ale i Niemna, Piny i Dźwiny. To stoki Czarnohory, ale i błota pińskie. To Humań, Bracław, Zbaraż, Buczacz, Kamieniec Podolski, ale i Lwów, Kobryń, Wilno.

Biuro turystyczne organizujące wyjazdy w tamte sentymentalne obszary przybrało nazwę “Bezkresy”. W naszym znaku firmowym, logo Biura Turystycznego zawarliśmy kształt obecnej Polski. Linie od literki “K” wyraźnie biegną we wschodnim kierunku, wyznaczając główny kierunek tras, którymi chcemy wieść naszych turystów.

Przedstawione poniżej propozycje tras są jedynie sugestiami ze strony naszego biura. Mamy możliwość zorganizowania wypraw dla dowolnej liczby osób, w dowolnym terminie i w dowolne miejsce w Europie Środkowo – Wschodniej, jak również do Gruzji, Armenii, Azerbejdżanu, Iranu, Uzbekistanu, Kirgistanu, Kazachstanu, Rosji i innych. W zależności od potrzeb dysponujemy hotelami klasy turystycznej lub renomowanymi, o wysokim standardzie. Pozwala to dostosować się do cenowych możliwości Klienta. Zapraszamy grupy zorganizowane i turystów indywidualnych.
Zapraszamy do współpracy instytucje i biura podróży z całej Polski.

Jesteśmy członkiem Warszawskiej Izby Turystycznej i Izby Turystyki RP

 

REFERENCJE 2018

REFERENCJE 2017

 

REFERENCJE 2016

 

 

REFERENCJE 2015 i starsze

 

RELACJE Z WYCIECZEK

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.