Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Mongolia w 9 dni

Mongolia w 9 dni

KrajMongolia
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Ułan-Bator z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2 
Spotkanie z przewodnikiem na lotnisku (dworcu kolejowym). Przejazd do słynnego rezerwatu przyrody GUN GALUUT, gdzie będziemy gośćmi prawdziwej mongolskiej rodziny nomadów. Poznamy ich styl życia i zjemy typowy naturalny obiad mongolski.
Gun-Galuut rezerwat przyrody, położony 130 km na południowy-wschód od Ułan Bator. Choć zajmuje niewielki obszar, można tu zaobserwować wiele ekosystemów. Kompleks wysokich gór, stepów, rzek, jezior i terenów podmokłych. Spotkać tu można zagrożoną wyginięciem kozicę górską Argali. Wieczorem kolacja w jurcie, nocleg.

Dzień 3 
Rano po śniadaniu jedziemy do Parku Przyrodniczego TERELDŻ, zatrzymujemy się po drodze przy monumencie Czyngis Chana na koniu groźnie spoglądającego w stronę Chin, by z grzbietu rumaka podziwiać rozległe przestrzenie.
Park Tereldż, słynący z pięknej przyrody i wysokich granitowych gór jest doskonałym miejscem do uprawiania turystyki pieszej, kolarstwa górskiego, jazdy konno czy narciarstwa. Znajduje się w odległości 80 km od Ułan Bator i jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Mongolii. Tutejsze łąki są pokryte dywanami dzikich kwiatów, cieszą oczy fascynujące formacje skalne na tle sosnowych lasów i zalesione brzegi górskiego potoku.
Po obiedzie w obozowisku czeka nas główna atrakcja – przejażdżka konno po parku. W tym dniu zobaczymy również "żółwią skałę” - formację przypominającą do złudzenia żółwia, a następnie odwiedzimy mieszczącą się w górach buddyjską świątynię medytacji Aryabal. Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 4 
Śniadanie w bazie i przejazd na teren Parku NarodowegoCHUSTAI NURUU, żeby zobaczyć między innymi dziko żyjące tu konie (Thaki) Przewalskiego. Obecnie w parku jest ich zaledwie około 350 osobników i od wielu lat otoczone są ścisłą ochroną. Park Khustai został przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na te tereny, czyli w 1993 roku. Oprócz koni spotkać możemy tutaj także wiele innych zwierząt: czerwone jelenie, sarny, dziki, dzikie owce, koziorożce, świstaki, szare wilki, rysie, lisy i borsuki, a także ponad 200 gatunków ptaków i licznych przedstawicieli owadów. Na miłośników flory czeka bogactwo roślin naczyniowych, porostów, mchów i grzybów. Obiad, kolacja i nocleg w jurtach w obozie turystycznym.

Dzień 5 
Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd w kierunku dawnej stolicy Mongolii Karakorum. Po drodze zatrzymamy się na piaskowych wydmach pośrodku zielonego stepu ELSEN TASARKHAI. To skrawek prawdziwej pustyni. Przejażdżka na wielbłądach po piaszczystych wydmach. Wieczorem przy ognisku przygotujemy horhog, mięso pieczone na rozgrzanych kamieniach, ulubione danie Czyngis Chana. Odpoczynek i nocleg w jurtach, baza turystyczna.

Dzień 6 
Rano śniadanie i przejazd do CHARACHORIN (dawna nazwa KARAKORUM). Wizyta w Muzeum Historii Karakorum, założonego w 1220 roku przez Czyngis Chana, następnie w powstałym na jego gruzach buddyjskim klasztorze Erdenee Zuu. Możliwość robienia zdjęć w mongolskich strojach, z wielbłądem, orłem, zakup pamiątek. Obiad i odpoczynek w bazie turystycznej nad brzegiem rzeki Orchon. Wieczorem spacer na pobliski szczyt, skąd roztacza się widok na panoramę rzeki i doliny Orchon. Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 7 
Śniadanie w bazie, a następnie wykwaterowanie i przejazd w stronę jeziora UGII NUUR. Po drodze wstępujemy doMuzeum Ludów Tureckich, żyjących na tych ziemiach na długo przed Czyngis Chanem, bo już w V-VI w. n.e. Po przybyciu zakwaterowanie w obozowisku nad brzegiem jeziora. Obiad i wypoczynek, dla chętnych możliwość przepłynięcia jeziora na łodziach lub wędkowania (fakultatywnie). Kolacja i nocleg w obozowisku.

Dzień 8 
Rano po śniadaniu wykwaterowanie i powrót do stolicy UŁAN BATOR, po drodze piknik na świeżym powietrzu. Po przybyciu zwiedzanie stolicy, w programie: główny klasztor buddyjski miasta Gandad, w którym zobaczymy między innymi ogromy monument Buddy (26.5 m wysokości), Plac Suchebatora z budynkiem parlamentu, muzeum z bardzo rzadkimi szczątkami dinozaurów. Zakwaterowanie w hotelu. Po krótkim odpoczynku wybierzemy się na koncert Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca, a następnie, nie ochłonąwszy jeszcze po wszystkich nowych wrażeniach, na pożegnalną kolację do restauracji. W drodze powrotnej do hotelu wstąpimy do głównego centrum handlowego Ułan Bator, zwanego z rosyjska uniwermagiem, aby na zakończenie naszej wyprawy kupić pamiątki, np. koc lub sweter z mongolskiego kaszmiru. Nocleg w hotelu.

Dzień 9 
Rano po śniadaniu w hotelu transfer na lotnisko (dworzec kolejowy). Pożegnanie,powrót do Polski.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.