Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

GRUZJA KLASYCZNA 10 DNI

GRUZJA KLASYCZNA 10 DNI

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6840 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-07-01 - 2024-07-10 | 10 dni Cena: 6840 PLN
Termin: 2024-08-13 - 2024-08-22 | 10 dni Cena: 6840 PLN
Termin: 2024-09-09 - 2024-09-18 | 10 dni Cena: 6840 PLN
Termin: 2024-10-07 - 2024-10-16 | 10 dni Cena: 6840 PLN

Opis oferty

Tbilisi, stolica Gruzji od V wieku n.e. ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych – rozwinęło się w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku Tbilisi było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu. Było ono elementem kluczowym znanego szlaku jedwabnego – prosto na granicy pomiędzy Europą a Azją (zachodem i wschodem). Stare Miasto Tbilisi, najbardziej starodawna część miasta, słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeński i rzymsko-katolickie kościoły mieszają się harmonicznie z cudownymi…
pokaż więcej
Tbilisi, stolica Gruzji od V wieku n.e. ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych – rozwinęło się w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku Tbilisi było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu. Było ono elementem kluczowym znanego szlaku jedwabnego – prosto na granicy pomiędzy Europą a Azją (zachodem i wschodem). Stare Miasto Tbilisi, najbardziej starodawna część miasta, słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeński i rzymsko-katolickie kościoły mieszają się harmonicznie z cudownymi gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Drewniane domy z otwartymi rzeźbionymi balkonami witają każdego odwiedzającego. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. Dalej w mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z przepięknymi widokami otwierającymi się stamtąd na wirującą rzekę Mtkwari oraz miasto tak wielu stuleci i narodowości.                                                                                                                                                                                                                                              Zapraszamy do Gruzji w barwach jesieni ! 

TBILISI Prognoza pogody na najbliższy tydzień  STEPANTSMINDA Prognoza pogody na najbliższy tydzień  BATUMI Prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – TBILISI .

Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych, bo wylot jest o 22.15.

DZIEŃ 2: TBILISI .

Przylot do Tbilisi na 03.55 czasu lokalnego (po ok. 3 godzinach 40 minutach lotu), transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie.
Wycieczka po TBILISI ze zwiedzaniem Starego Miasta, świątyni Metechi z XII wieku, dzielnicy Abanotubani z główną twierdzą miasta NARIKALA i z dojściem do wodospadu w pobliżu łaźni.
Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami.
Następnie zwiedzanie katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku.
Spacer aleją S. Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: TBILISI – MCCHETA – KUTAISI .

Śniadanie. Przejazd do MCCHETY. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO.
Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w.
Przejazd do KUTAISI. Zwiedzanie miasta, historia którego jest związana z argonautami, z wyprawą Jazona (XIII - XII w. przed n.e.) było stolicą starodawnej Kolchidy, a późnej Gruzji Wschodniej.
Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., a także klasztoru GELATI założonego w XII w. przez najsławniejszego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego (1073-1125). Tu zbudował akademię i klasztor, które stały się centrum edukacyjnym Gruzji. Unikatowe malowidła ścienne świętych oraz monarchów gruzińskich są w środku głównej katedry Marii Dziewicy. Powyższe zabytki znajdują się na liście UNESCO. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 290 km

DZIEŃ 4: KUTAISI – GONIO – BATUMI .

Śniadanie. Przejazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem w regionie Adżaria. Po dotarciu na miejsce już ok. 12.00 – możliwym jest odpoczynek na plaży lub spacery po nadmorskiej promenadzie. Wieczorem ew. zwiedzanie miasta m. in. soboru katedralnego w Batumi, starówki i bulwaru. Na życzenie - wyjazd na wycieczkę po regionie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.ne.) niedaleko granicy z Turcją. Nocleg. Przejazd ok. 150 km.

DZIEŃ 5. BATUMI – KUTAISI – ACHALCICHE.

Śniadanie. Prawie całodzienny wypoczynek w kurorcie nadmorskim. W trakcie pobytu oprócz kąpieli i plażowania nad Morzem Czarnym jest możliwość pójścia do aquaparku i delfinarium, można zwiedzać piękny ogród botaniczny, poznać urocze zaułki miasta, odwiedzić egzotyczne targowisko, różne kościoły oraz wiele różnorodnych restauracji i kawiarni. Wyjazd do ACHALCICHE przez Kutaisi możliwy jest ok. 15.00 po to, aby przyjechać na późną kolację, nocleg. Przejazd ok. 290 km

DZIEŃ 6: ACHALCICHE – BORŻOMI - GORI - UPLISCICHE - ANANURI – GUDAURI .

Śniadanie. Po nim zwiedzanie twierdzy RABATI w Achalciche a po tym wyjazd do uzdrowiska BORŻOMI, spacer po parku zdrojowym w pobliżu domu Romanowych, degustacja mineralnej wody Borżomi prosto ze źródła, a następnie przejazd do rodzinnego miasta Stalina GORI, miejscowości o wielkim znaczeniu historycznym (fakultatywnie Muzeum Stalina, ok. 10 USD / os.).
Przejazd do skalnego miasta UPLISCICHE, założonego w VII w. przed n.e. Znajdują się tam ogromna centralna sala, pokoje dzienne, a także cerkiew z IX w. Po Uplisciche jazda Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu.
Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI w., w której podziwiamy jej dwie cerkwie i imponujące mury obronne. Potem jazda wzdłuż rzeki Aragavi do miejscowości wypoczynkowej GUDAURI. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 260 km

DZIEŃ 7: GUDAURI – STEPANCMINDA – TBILISI .

Śniadanie. Z rana dla chętnych (za dopłatą ok. 300 GEL) lot paralotnią z pilotem. To 15-minutowa przygoda, ale dostarcza niesamowitych wrażeń i widoków górskich z lotu ptaka, dostępna jest przez cały rok. Adrenalina gwarantowana. Osoby, które niekoniecznie chcą latać także mogą tu, w punkcie startowym, delektować się piękną panoramą, wypić kawę itp. Przejazd w stronę Kaukazu Środkowego do Stepancminda. Po drodze przełęcz Dżwari. Przyjazd  dojazd do STEPANCMINDA (dawniej KAZBEGI). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do góry Kazbek. Wejście pod górę do cerkwi CMINDA SAMEBA pięknie położonej na wzgórzu, z którego otwiera się cudowny widok na górę Kazbek (podejście ok. 2 godzin, ewentualnie istnieje możliwość wypożyczenia jeepów za opłatą). Obiad w lokalnym domu z degustacją miejscowych potraw. Powrót na nizinę. Przyjazd do TBILISI. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 215 km

DZIEŃ 8: TBILISI – SIGHNAGHI – CINANDALI – TELAWI .

Śniadanie. Podróż do prowincji Kachetia.
Zwiedzanie SIGHNAGHI - przepiękne miasteczko górskie, z którego otwiera się panorama na dolinę Alazani oraz Kaukaz Wschodni. Zwiedzanie kościoła BODBE - miejsca pochówku św. Nino (patronki Gruzji). Przejazd do VELISCICHE; zwiedzanie małej prywatnej, niemal 300-letniej tradycyjnej winiarni i jednych z najstarszych piwnic w Gruzji. Degustacja wina z kwewri - dzbanów zakopanych w ziemi, czyli produkowanego wg starożytnej tradycji, która wpisana jest na listę UNESCO jako część Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego. Dalej przejazd do CINANDALI. Zwiedzanie domu-muzeum księży Czawczawadze (XIX w.). Wyjazd do centrum administracyjnego Kachetii – miasta TELAWI, kolacja, nocleg. Przejazd ok. 160 km.

DZIEŃ 9: TELAWI - ALAWERDI - TBILISI .

Śniadanie. Kachetia, najbardziej znany gruziński region winny, leży na wschód od Tbilisi. Bogaty jest w stare zabytkowe cerkiewki oraz winnice.
W TELAWI - wizyta na lokalnym bazarze celem poznania oferty produktów, dostępnych w codziennej gospodarce rodzinnej a potem zwiedzanie (z zewnątrz) pałacu Herakliusza II, ostatniego króla Gruzji.
Następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.).
Przejazd na obiad w jednym z licznych kachetyjskich gospodarstw agroturystycznych. Zwiedzanie sadów i winnic a potem degustacja tradycyjnych domowych potrwa i wina u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Możliwość poznania ich codziennego życia i odpoczynku w ogrodzie. Potem przejazd do fabryki win Kindzmarauli z firmowym sklepem i możliwością dokonania zakupów (z degustacją win za dodatkową opłatą).
Wyjazd do TBILISI. Spacer po nocnym mieście do transferu na lotnisko
(Istnieje możliwość zamówienia dodatkowo noclegu na kilka nocnych godzin do czasu odjazdu na lotnisko, lub przeczekanie w autokarze). Przejazd ok. 235 km

DZIEŃ 10: TBILISI – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko ok 02:30, odlot z Tbilisi do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi - Warszawa, w cenie 2000 PLN
Zakwaterowanie w hotelu w pokoju 2-osobowym :
2 noclegi w Tbilisi 3***,
1 nocleg w Achalciche,
1 nocleg w Batumi
1 nocleg w Gudauri
Zakwaterowanie w hotelach lub prywatnych pensjonatach:
2 nocleg w Telawi, pokoje z łazienkami,
1 nocleg w Kutaisi, pokoje z łazienkami,
Wyżywienie: 8 śniadań, 2 obiady, 8 kolacji
Transport z klimatyzacją
Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
Usługi pilota z Polski w grupach od 10 osób
Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (oprócz Muzeum Stalina około 10 USD oraz degustacji win w fabryce Kindzmarauli – 14 USD od osoby)
Ubezpieczenie NNW i KL
VAT

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 670PLN

Cena nie zawiera

Biletów wstępu do Muzeum Stalina i Rosyjskiej Okupacji (ok. 10 USD)
Opłat za degustację wina – ok. 14 USD / os.)
Dodatkowych napojów alkoholowych
Usług pilota w grupach poniżej 10 osób
Zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodników - ok. 40 USD

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce " informacje dla klientów"

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce " informacje dla klientów"

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 645 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój: panie - chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
  • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
  • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

  ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

   Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.