Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

NOWOŚĆ: NADBAŁTYCKA WYPRAWA z Mierzeją Kurońską, Wyspą Saarema 10 dni

NOWOŚĆ: NADBAŁTYCKA WYPRAWA z Mierzeją Kurońską, Wyspą Saarema 10 dni

KrajNadbałtyckie
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2980 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-04-24 - 2023-05-03 | 10 dni Cena: 2980 PLN
Termin: 2023-07-07 - 2023-07-16 | 10 dni Cena: 2980 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KOWNO – KŁAJPEDA .
Wyjazd z Warszawy w godzinach porannych.
Przejazd do KOWNA. Zwiedzanie: rynek, ratusz, kościoły, ruiny twierdzy.
Przejazd nad morze do KŁAJPEDY. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, spacer po starówce. Nocleg.
Przejazd ok. 680 km.

2. DZIEŃ: KŁAJPEDA – MIERZEJA KUROŃSKA – KŁAJPEDA .
Śniadanie. Przejazd na Mierzeję Kurońską, długi piaszczysty półwysep oddzielający Zatokę Kurońską od Morza Bałtyckiego. W wieku X – XI była zamieszkana przez wikingów. Kiedyś zalesiona, ale wypas bydła spowodował wytrzebienie lasu, a wiatr naniósł zwały piasku, które ostatecznie zmieniły krajobraz. Dziś przyciąga jednymi z największych w Europie wydmami (drugie pod względem wysokości), amatorów żeglarstwa i windsurfingu. Powrót do Kłajpedy. Wypoczynek. Kolacja. Nocleg

3. DZIEŃ: KŁAJPEDA – SZAWLE – RUNDALE – KIRCHOLM – RYGA .
Śniadanie. Przejazd do SZAWLI: Góra Krzyży i miejsce mszy papieskiej.
Przejazd do granicy z Łotwą. Zwiedzanie RUNDALE - najwspanialszy barok na Łotwie, zespół pałacowo – parkowy. Przejazd przez KIRCHOLM, wieś na południe od Rygi, na prawym brzegu Dźwiny, miejsce zwycięskiej bitwy polskiej husarii, która 27 IX 1605 rozegrała się pod wodzą J.K. Chodkiewicza, obecnie Saalaspils. Przyjazd do RYGI. Zakwaterowanie, kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 380 km

4. DZIEŃ: RYGA – KIEŚ – SIGULDA – TURAIDA - RYGA .
Śniadanie. Przejazd na trasie KIEŚ –SIGULDA – TURAIDA. To trzy leżące blisko siebie miejscowości, najstarsze na Łotwie, z pozostałościami ruin budowli pokrzyżackich, wszystkie w Parku Narodowym w pobliżu rzeki Gauja.
Następnie powrót i zwiedzanie RYGI: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne oraz ratusz. Kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 210 km

5. DZIEŃ: RYGA – PARNAWA – VIRTSU – MUHU – SAAREMA – KURESAARE .
Śniadanie. Przejazd do Estonii. Zwiedzanie urokliwego kurortu estońskiego z zachowaną tradycyjną architekturą - PARNAWY.
Przejazd do VIRTSU przepłynięcie promem na wyspę MUHU i dalej autokarem na wyspę SAAREMA do KURESSAARE - stolicy wyspy; zwiedzanie: zamek biskupi, centrum uroczego miasteczka. Kolacja, nocleg na Wyspie.
Przejazd ok. 325 km + prom

6. DZIEŃ: KURESAARE - TALLIN .

Śniadanie. Pobyt na Wyspie. Prom powrotny na ląd. Przejazd do TALLINA. Kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 230 km

7. DZIEŃ: TALLIN .
Śniadanie. Zwiedzanie TALLINA, zabytków Dolnego i Górnego Miasta: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła i inne. Ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: TALLIN – BIAŁY KAMIEŃ – TARTU – DYNEBURG .
Śniadanie. Przejazd do miasta BIAŁY KAMIEŃ (obecnie Paide), gdzie znajduje się zamek rycerzy zakonnych. Następnie przejazd do TARTU (niegdyś DORPAT), spacer po najstarszej, historycznej części miasta z parkiem i ruiną katedry. Przekroczenie granicy z Estonią. Przejazd do DYNEBURGA: centrum miasta, kościoły. Kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 550 km

9. DZIEŃ: DYNEBURG - WILNO .
Śniadanie. Przejazd do Wilna. Po drodze Ignalino, gdzie znajduje się zamknięta elektrownia jądrowa, następnie przez Święciany – w pobliskiej wsi Zułowo urodził się Marszałek Józef Piłsudski. Przyjazd do WILNA zwanego Atenami Północy - zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej w Ostrej Bramie, cerkiew św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i katedra, Góra Zamkowa, kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów. Czas wolny. Po przerwie dalszy ciąg zwiedzania: Cmentarz na Rossie, kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb (najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy). Kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 190 km

10. DZIEŃ: WILNO - TROKI – WARSZAWA .
Śniadanie. Przejazd do TROK; zamek książęcy XIII – XV w., kościół parafialny, kenesa – świątynia karaimska, degustacja miejscowych karaimskich specjałów (kibiny, czenaki). Wyjazd do Polski. Przyjazd do WARSZAWY w godzinach późnego wieczoru.
Przejazd ok. 520 km

W cenie

Cena zawiera

Przejazd autokarem

Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach w pokojach 2 os z łazienkami:

2 noclegi w Kłajpedzie,

2 noclegi w Rydze,

1 nocleg w Kuresaare na Wyspie Saarema,

2 noclegi w Tallinie,

1 nocleg w Dyneburgu,

1 nocleg w Wilnie

Wyżywienie: 9 x śniadania, 1 x obiad (degustacja), 8 x kolacje

Opiekę pilota na całej trasie.

Ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

VAT

Cena nie zawiera

 • Biletów wstępów do zwiedzanych obiektów, biletu na prom oraz usług przewodników lokalnych polskojęzycznych w Rydze, w Tallinie, w Wilnie, zestawu Tour Guide. (ok. 150 Euro płatne u pilota w euro przy grupie 35 os. Przy mniejszej ilości uczestników opłata będzie odpowiednio wyższa)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 35 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.