Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA NA LITWĘ: WILNO, TROKI, DRUSKIENNIKI 3 DNI

WYCIECZKA NA LITWĘ: WILNO, TROKI, DRUSKIENNIKI 3 DNI

KrajLitwa
Transportautokar / bus
Wyjazd z
Cena: od 1199 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-05-01 - 2024-05-03 | 3 dni Cena: 1199 PLN
Termin: 2024-05-03 - 2024-05-05 | 3 dni Cena: 1199 PLN
Termin: 2024-05-30 - 2024-06-01 | 3 dni Cena: 1259 PLN
Termin: 2024-07-12 - 2024-07-14 | 3 dni Cena: 1259 PLN
Termin: 2024-08-15 - 2024-08-17 | 3 dni Cena: 1259 PLN
Termin: 2024-09-13 - 2024-09-15 | 3 dni Cena: 1259 PLN
Termin: 2024-10-11 - 2024-10-13 | 3 dni Cena: 1259 PLN
Termin: 2024-11-09 - 2024-11-11 | 3 dni Cena: 1259 PLN

Opis oferty

Trzydniowa wycieczka objazdowa do Wilna, Trok i Druskiennik na Litwie. W programie m.in.: spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych w Druskiennikach, przejazd kolejką linową nad Niemnem, zwiedzanie Wilna – góra Trzech Krzyży, Ostra Brama, kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie, spotkanie z kulturą Karaimów w Trokach. Wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie. Sprawdź terminy i aktualne ceny!
pokaż więcej
Trzydniowa wycieczka objazdowa do Wilna, Trok i Druskiennik na Litwie. W programie m.in.: spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych w Druskiennikach, przejazd kolejką linową nad Niemnem, zwiedzanie Wilna – góra Trzech Krzyży, Ostra Brama, kościół św. Anny, pomnik Adama Mickiewicza, cmentarz na Rossie, spotkanie z kulturą Karaimów w Trokach. Wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie. Sprawdź terminy i aktualne ceny!

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem. Przekroczenie granicy polsko-litewskiej. Przejazd do Druskiennik – największego i najsłynniejszego uzdrowiska położonego w środku największego kompleksu leśnego na Litwie w Puszczy Orańsko-Druskiennickiej. Tutaj gościli – historyk T. Narbutt, znany poeta Władysław Syrokomla, leczył się i koncertował Stanisław Moniuszko. Ostatnie lata swego życia spędził tu przyjaciel Adama Mickiewicza poeta Jan Czeczot. Przez pewien czas mieszkała tu Eliza Orzeszkowa. Uwielbiał to miasteczko również Marszałek Józef Piłsudski. Spacer po uzdrowisku i degustacja wód mineralnych prosto ze źródła. Przejazd kolejką linową nad Niemnem na wysokości 45 metrów. Podczas przejazdu przez okna gondoli można podziwiać z „lotu ptaka” lasy uzdrowiska, zakola rzeki Niemen oraz wspaniałą panoramę miasta. Przejazd do Muzeum Komunizmu w Parku Gr?tas będącym jednym z najbardziej niekonwencjonalnych muzeów na Litwie. Na powierzchni prawie 20 hektarów zgromadzono rzeźby, obiekty i rekwizyty z czasów sowieckich, m.in. dziesiątki monumentalnych pomników Stalina, Lenina i Dzierżyńskiego. Przejazd do Wilna przez największy Park Narodowy Litwy – Dzukijski. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 600 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, m.in: góra Trzech Krzyży (piękna panorama Wilna), Stary i Nowy Arsenał, Plac Katedralny, Bazylika archikatedralna św. Stanisława z Dzwonnicą, Pałac Prezydencki (z zewnątrz), Uniwersytet Wileński z dziedzińcami i kościołem św. Janów, Ratusz (z zewnątrz), cerkiew św. Ducha, Ostra Brama, kościół św. Anny i Bernardynów, pomnik Adama Mickiewicza. Obiadokolacja. Czas wolny na starówce. Dalsze zwiedzanie Wilna: cmentarz na Rossie, na którym spoczywa serce Piłsudskiego, najpiękniejszy w Wilnie kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 50 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd do Trok. Zwiedzanie miasteczka malowniczo położonego wśród jezior. Na początku XV w. został wzniesiony potężny zamek obronny, który był jedną z rezydencji władców litewskich i królów polskich (z zewnątrz). Spacer wzdłuż ulicy Karaimskiej, zapoznanie się z kulturą Karaimów licznie zamieszkujących te tereny. Degustacja kuchni karaimskiej. Rejs stateczkiem po jeziorze Galve do Zatrocza. Zwiedzanie zespołu pałacowo-parkowego ordynacji Tyszkiewiczów. Przepiękną posiadłość stanowi pałac neoklasycystyczny, zbudowany w pod koniec XIX w. według projektu Józefa Hussa, którego otacza park (ok. 60 ha), zaprojektowany przez słynnego ogrodnika Edouardo Andre. Po południu wyjazd do kraju. Przyjazd do Polski w godzinach wieczornych. Uwaga: powrót do niektórych miejscowości w godzinach porannych dnia następnego. Trasa ok. 550 km. Całość trasy: ok. 1200 km. Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (dvd, klimatyzacja, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)

• 2 noclegi w hotelu*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

• 2 śniadania i 2 obiadokolacje

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL+CP* 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN) * CP - zaostrzenie choroby przewlekłej - w standardzie

Cena nie zawiera

pakiet do realizacji programu: 120 EUR płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, opłaty administracyjne i parkingowe, degustacja dań karaimskich, rejs stateczkiem po jeziorze w Trokach, zestaw słuchawkowy Tour Guide)

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

 

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 300 zł

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 16 osobach zgłoszonych. 2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd) lub wygodnym busem turystycznym (klimatyzacja, dvd). 4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym. 5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus). 6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki. 7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota. 8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej. 9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych. 10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu. 11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego. 12. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne). 13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej. 14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc..

Miejsca wsiadania
Miasto: WARSZAWAMiejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozlimskie 144, st. 11Godz odjazdu: 06:30Dopłata: 0 PLN
Miasto: BIAŁYSTOKMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Bohaterów Monte Cassino 8Godz odjazdu: 10:00Dopłata: 0 PLN
Miasto: AUGUSTÓWMiejsce: Parking przy Kaufland, ul. Wojska Polskiego 50Godz odjazdu: 11:30Dopłata: 0 PLN
Miasto: SUWAŁKIMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Utrata 1BGodz odjazdu: 12:30Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. 3 Maja 12Godz odjazdu: 23:50 [-1]Dopłata: 200 PLN
Miasto: Kraków* antenkaMiejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, górna płytaGodz odjazdu: 01:35Dopłata: 200 PLN
Miasto: Łomża* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. DworcowaGodz odjazdu: 09:00Dopłata: 100 PLN
Miasto: Łódź antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy Łódź FabrycznaGodz odjazdu: 03:30Dopłata: 100 PLN
Miasto: Olsztyn* antenkaMiejsce: Zatoczka parkingowa na ul. KnosałyGodz odjazdu: 03:00Dopłata: 200 PLN
Miasto: Poznań* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Stanisława Matyi 2Godz odjazdu: 23:35 [-1]Dopłata: 200 PLN
Miasto: Wrocław* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1Godz odjazdu: 23:30 [-1]Dopłata: 200 PLN
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.
* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.