Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

LITWA – SZLAKIEM HISTORYCZNYCH KRAIN w 5 dni

LITWA – SZLAKIEM HISTORYCZNYCH KRAIN w 5 dni

KrajLitwa
Transportautokar
Wyjazd zRadom, Warszawa
Cena: od 1890 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-27 - 2024-08-31 | 5 dni Cena: 1890 PLN

Opis oferty

Nasza wycieczka po Litwie doskonale łączy możliwość poznania ważnych dla Polski miejsc - symboli narodowych z wypoczynkiem i pięknymi pejzażami. Zobaczą Państwo karaimską kenesę i zamek w Trokach, a przede wszystkim tak ważne dla Polaków Wilno. Tam profesjonalni i zakochani w mieście przewodnicy pokażą Cmentarz na Rossie, Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej kościół św. Piotra i Pawła, Górę Trzech Krzyży i wiele innych. Podjedziemy także do miejsca urodzenia Marszałka i jego chrztu. Będziemy na miejscu wiecznego spoczynku Emilii Plater, pochowanej w tajemnicy nie pod swoim nazwiskiem, ale obecnie przywróconej do prawdziwych…
pokaż więcej
Nasza wycieczka po Litwie doskonale łączy możliwość poznania ważnych dla Polski miejsc - symboli narodowych z wypoczynkiem i pięknymi pejzażami. Zobaczą Państwo karaimską kenesę i zamek w Trokach, a przede wszystkim tak ważne dla Polaków Wilno. Tam profesjonalni i zakochani w mieście przewodnicy pokażą Cmentarz na Rossie, Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej kościół św. Piotra i Pawła, Górę Trzech Krzyży i wiele innych. Podjedziemy także do miejsca urodzenia Marszałka i jego chrztu. Będziemy na miejscu wiecznego spoczynku Emilii Plater, pochowanej w tajemnicy nie pod swoim nazwiskiem, ale obecnie przywróconej do prawdziwych danych. Wypoczynek zapewni wszystkim pobyt w tak modnym onegdaj uzdrowisku w Druskiennikach. Tu po ew. wizycie w muzeum komunizmu zrelaksują się Państwo spacerem brzegiem Niemna.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: RADOM - WARSZAWA - KOPCIOWO - DRUSKIENNIKI – WILNO

RADOM, wyjazd spod kościoła o godz. 05.00. Przyjazd do Warszawy i  odjazd o godz. 07:00 (Metro Wilanowska).
Przystanek w Augustowie lub okolicach na przerwę przed granicą na szybkie śniadanie lub kawę w przydrożnym zajeździe przed Gibami – (granica) – KOPCIOWO, ostateczne miejsce pochówku Emilii Plater i jej pomnik w centrum miejscowości - DRUSKIENNIKI, spacer po kurorcie i nad Niemnem.
Wyjazd w kierunku WILNA. (Ew. po drodze zwiedzanie PARKU GRUTAS, muzeum komunizmu w parku nad jeziorem ze zgromadzonymi pomnikami sowieckimi z państw nadbałtyckich, a wszystko w formie łagru z muzyką tamtych czasów i „atmosferą terroru”).
WILNO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Przejazd ok. 595 km

2. DZIEŃ: WILNO
WILNO, śniadanie – zwiedzanie z miejscowym przewodnikiem: Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, kościół św. Teresy, cerkiew Św. Ducha, brama bazyliańska, Plac Ratuszowy i z zewnątrz Uniwersytet Wileński oraz pałac prezydencki, następnie Plac Katedralny i katedra z kaplicą św. Kazimierza (także wejście do krypt), kościół św. Anny i zespół klasztorny bernardynów, dom-muzeum A. Mickiewicza (bez zwiedzania, bo trwa remont).
W trakcie zwiedzania przewidziany jest czas wolny na indywidualne spacery i posiłek (we własnym zakresie). Po tym przejazd na Cmentarz na Rossie a następnie do kościoła św. Piotra i Pawła na Antokolu z 2000 rzeźb, najwspanialszy przykład rozwiniętego baroku w tej części Europy.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ: WILNO – PAWŁOWO - MIEDNIKI KRÓLEWSKIE - POWIEWIÓRKA - ZUŁOWO – MEJSZAGOŁA – PIKIELISZKI – WILNO
WILNO, śniadanie – a po nim przyjazd do ruin pałacu „REPUBLIKI PAWŁOWSKIEJ”, ciekawego eksperymentu stworzenia autonomicznego państwa w końcówce naszej niezależnej państwowości.
Przyjazd i zwiedzanie twierdzy w MIEDNIKACH KRÓLEWSKICH. W odbudowanej jednej z narożnych wież obejrzymy ciekawą ekspozycję o przebywającym tu królewiczu Kazimierzu i uczącym go w tych pomieszczeniach Janie Długoszu. Pod koniec II wojny to teren obozu internowania naszych żołnierzy z AK.

Przyjazd do ZUŁOWA, miejsca urodzenia marszałka Józefa Piłsudskiego. Na miejscu nieistniejącego dworu żona marszałka i prezydent Mościcki posadzili dąb, do którego dotrzemy oddając hołd marszałkowi.

POWIEWIÓRKA, drewniany kościół, miejsce chrztu marszałka.

MEJSZAGOŁA, ostoja Polaków, kościół i muzeum w tzw. „dworku” księdza Obrębskiego, prałata podtrzymującego tu polskość, a odwiedzanego przez naszych prezydentów.

PIKIELISZKI, dworek nad jeziorem ofiarowany Józefowi Piłsudskiemu, miejsce, gdzie chętnie bywał z córkami.

Powrót do WILNA, czas wolny, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 230 km

4. DZIEŃ: WILNO – TROKI - KIEJDANY – SZAWLE – KOWNO
WILNO, po śniadaniu i wykwaterowaniu przejazd do TROK - zamek książęcy XIII – XV w. (z zewnątrz), kenesa. Możliwa degustacja miejscowych karaimskich specjałów – kibinów.

Przejazd do SZAWLI, wizyta na Górze Krzyży, na której mszę odprawiał Jan Paweł II.

Nas powrocie - KIEJDANY, spacer po centrum Radziwiłłowskiego miasteczka z pomnikiem Janusza Radziwiłła (znanego nam z „Potopu”), ew. wizyta w protestanckiej kirsze z miejscem pochówku Radziwiłłów
KOWNO, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Przejazd ok. 400 km

5. DZIEŃ: KOWNO – CZERWONY DWÓR – POŻAJŚCIE - WARSZAWA - RADOM
KOWNO, śniadanie, wykwaterowanie, krótkie zwiedzanie starówki i przejazd do pobliskiego CZERWONEGO DWORU. Pierwotnie to siedziba krzyżaków, potem Barbary Radziwiłłówny, a od początku XIX wieku – Tyszkiewiczów. To tutaj na zamówienie właścicieli znajdował się „Batory pod Pskowem” Jana Matejki, a obecnie w odrestaurowanym pałacu wisi jego kopia

POŻAJŚCIE, klasztor pokamedulski pod Kownem, ufundowany przez rodzinę PACÓW. Wspaniały, bogaty, imponujący przykład baroku, z wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, który poza Włochami zaistniał tylko tutaj.

Szypliszki (granica) – Suwałki – Warszawa - RADOM.

Przejazd ok. 570 km

W cenie

Cena zawiera

 • przejazd autokarem (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach 3* w pokojach 2-os z łazienkami (3 noclegi w Wilnie i 1 w Kownie)
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 obiadokolacje
 • opieka pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie KL i NNW (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe i parkingowe
 • ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usługę lokalnych przewodników w Wilnie i Kownie oraz zestawu słuchawkowego tour guide – ok. 80 euro (płatne obligatoryjnie u pilota)
 • biletów wstępu do Parku Grutas – 12 euro/os/ dorosła, 7 euro / dzieci 4-16 lat

Uwagi

 • dopłata do pokoju jednoosobowego – ok. 650 PLN
 • wyjazd z Radomia o godz. 05:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych, wyjazd z Warszawy o godz. 7.00
 • na wyjazd podróżni powinni mieć ze sobą ważny dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport). Dotyczy to również nieletnich podróżujących z opiekunami
 • minimalna liczba uczestników – 35 osób
 • posiłki zapewniamy zgodnie z ofertą. W cenie jest napój. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu. W trakcie podróży w miarę możliwości będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
 • obowiązującą walutą na Litwie jest Euro
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.