Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

UZBEKISTAN 12 DNI wolne miejsca do potwierdzenia

UZBEKISTAN 12 DNI wolne miejsca do potwierdzenia

KrajUzbekistan
TransportSamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7320 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-09-08 - 2024-09-19 | 12 dni Cena: 7320 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TASZKENT (samolot bezpośredni LOT).

Wylot z WARSZAWY z lotniska Chopina o 23.00 bezpośrednio do Uzbekistanu. Nocny przelot.

2. DZIEŃ: TASZKENT – NUKUS (samolot lokalny).

Przylot do TASZKENTU o 07.55, spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem.
Transfer do restauracji na śniadanie i mocną kawę.
Zwiedzanie stolicy Uzbekistanu, jednego z największych miast Azji Centralnej, jednocześnie jednego z najbardziej starożytnych miast, liczące ok. 2000 lat.
Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju, w dolinie rzeki Chirchik. Na północ od miasta można zobaczyć pokryte śniegiem wierzchołki Wielkiego i Małego Chimganu.
Zobaczymy: Monument odwagi, Plac Amira Temura, Plac Niepodległości, Teatr Opery i Baletu im. Aliszera Navoi, Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne jak i współczesne) i taszkienckie metro.
Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama z meczetami, mauzoleami, medresami, biblioteką, gdzie znajduje się Księga Koranu oraz bazar Chorsu.
Transfer na lotnisko o 18.00, przelot samolotem do NUKUS o 20.00. Na miejscu o 21.40
Po przylocie transfer do hotelu. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ: NUKUS - KHODJEYLI – KUNGRAD – JEZIORO ARALSKIE (ok. 395 km)

Śniadanie. Wcześnie rano przejazd na dwa dni samochodami z napędem 4x4 (3-4 osoby w każdym samochodzie, czas przejazdu 7-8 godzin) do KHODJEYLI i zwiedzanie kompleksu archeologicznego Mizdakkhan (mauzolea Mazlumkhan Sulu oraz Shamun Nabi, medresa Khalfa Erejep, karawanseraj Khanka, antyczna twierdza Gyaur Kala).
Obiad w lokalu przy drodze. Następnie przejazd przez miasto KUNGRAD na Płaskowyż Ustyurt do opuszczonej wioski Urga i nad Jezioro Sudoche Miejsca te związane są z czasami stalinowskimi i deportacjami ludności z Rosji.
Przejazd nad Jezioro Aralskie zwane Morzem. Spacer wzdłuż brzegu.
Kolacja w okolicy połączona z ogniskiem.
Nocleg w jurtach.

4. DZIEŃ: JEZIORO ARALSKIE - MUYNAK – NUKUS – CHIWA (ok. 420 km)

Śniadanie o maksymalnie wczesnej porze. Przejazd do malowniczych kanionów Płaskowyżu Ustyurt, który obniżając się ku nizinom dość znacząco, tworzy urwiste krawędzie.

Następnie przejazd suchym dnem Jeziora Aralskiego i do wioski MUYNAK. W okolicy znajdują się wraki statków, oddalone są nawet kilkadziesiąt km od obecnego brzegu zbiornika. Tu znajduje się także ujście słynnej rzeki Amu-daria, Muzeum Jeziora Aralskiego z jego interesującymi zdjęciami.
Obiad w miejscowej restauracji.
Powrót do NUKUS. Zwiedzanie Muzeum Sawickiego zwane także Luwrem pustyni czy Galerią Tretiakowską Karakapalkstanu (to nazwa autonomicznej republiki na zachodzie Uzbekistanu).
Przejazd na kolację i nocleg do CHIWY.

5. DZIEŃ: CHIWA .

Śniadanie. Zwiedzanie CHIWY, bajkowego orientalnego miasta z licznymi zabytkami historii: liczne medresy, kompleks pałacowy Łuk Kunja, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo, mauzoleum Paklavana Mahmuda. Minaret i Madrasa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli.

Kolacja w restauracji (być może z pokazem folklorystycznym). Nocleg.

6. DZIEŃ: CHIWA - BUCHARA (ok. 460 km)

Śniadanie. Wyjazd do BUCHARY. Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-Darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”.

Obiad w lokalnej restauracji na pustyni.

W Uzbekistanie są dwie główne rzeki: Amu-Daria (starożytna Oxus) oraz północna Syr-Daria (starożytna Yaksard). Długość rzeki Syr-daria wynosi 2213 km, a razem z jej dopływem Naryn to 3019 km. Amu-daria bierze swój początek w paśmie gór Hindukusz, we wschodnim Pamirze, z połączenia rzeki Pandż i Wachsz, a wpływa do Jeziora Aralskiego jako Amu-daria. Pomiędzy Amu-darią a Jeziorem Aralskim znajduje się pustynia Kyzył - Kum.

Przyjazd do BUCHARY, zakwaterowanie w hotelu. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: BUCHARA .

Śniadanie.
Całodzienne zwiedzanie BUCHARY: pozostałości muru obronnego miasta wraz z bramą, meczet Bolo Hauz, Mauzoleum Samonida. Mauzoleum Chashma-Ayuba, kompleks Poi Kalyan, medresa Miri Arab, medresy Uługbeka i Abdulaziskhana, Kopuła bazaru: bazar z jedwabiem, Meczet Magoki Attoron, kompleks Lyabi Hauz (Medresa Kukeldash, Khanaka i Medresa Nodir Devan-Begi), synagoga.

Tradycyjna kolacja z folk show w Nadir Devonbegi Medrassah).
Nocleg w tym samym hotelu.

8. DZIEŃ: BUCHARA – NURATA - KOSHKUDUK / obóz jurt (ok. 180 km)

Śniadanie.
Przejazd do NURATY – starożytnego miasta na granicy terenów uprawnych a pustynią Kizil-kum, założonego w IV w. p.n.e. przez Aleksandra Wielkiego. Odwiedzenie cmentarza, gdzie pochowani są Polacy – żołnierze, którzy zmarli tutaj zmierzając z Armią Andersa na Bliski Wschód.

Przejazd do obozu w pobliżu wioski KOSHKUDUK 15 km od jeziora Aydar Kul; odpoczynek, możliwość przejażdżki wielbłądami, spacerów po pustyni, która w kwietniu zieleni się, a w maju rozkwita tysiącami maków.
Wieczorem tradycyjne śpiewy pieśni nomadów przy ognisku.
Kolacja, nocleg w jurtach.

Jurty są 4-5-osobowe; w razie zainteresowania i wcześniejszego zgłoszenia możliwość dopłaty do 2 -osobowej jurty. Są czyste, wyposażone w kołdry, poduszki. Nie ma potrzeby zabierania ze sobą śpiworów. Na miejscu obozu znajduje się bar, gdzie można spędzić wolny czas. Liczne toalety i prysznice znajdują się poza jurtami.

9. DZIEŃ: KOSHKUDUK/obóz jurt – SHAHRISABZ - SAMARKANDA (ok. 270 km)

Śniadanie. Wyjazd nad słone jezioro Aydar Kul i piknik w sercu pustyni Kizil-kum.
Przejazd do SHAHRISABZ, miejsca urodzenia Tamerlana: pozostałości pałacu Ak-Sarai z końca XIV wieku, rynek Szahrisabzu, meczet Kok-Gumbas. Meczet Khazret-Imama (zespół Dorut Tilyavat, XIV wiek) i mazoleum Gumbazi-Seidana, zespół Dorus-Siadat XIV wiek.

Obiad

Możliwość odwiedzenia pobliskiego cmentarza, gdzie pochowani są Polacy, którzy zmarli tutaj zmierzając z Armią Andersa na Bliski Wschód.
Przyjazd do SAMARKANDY. Po przyjeździe zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

10. DZIEŃ: SAMARKANDA .

Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY, jednego z najstarszych miast Jedwabnego Szlaku, które liczy ok. 2500 lat. Zwane jest "Rzymem Orientu", ale to przede wszystkim miasto Timura.
Zobaczymy Plac Registan, symbol miasta i całego Uzbekistanu: (Ulugbek, Sher Dor i Medresa Tillya Kari). Pierwotnie był targowiskiem, a dziś stanowi wspaniały zespół architektoniczny Azji Centralnej.
Następnie poznamy Mauzoleum Gur-Emira (mogiły Tamerlana i jego potomków), Mauzoleum Rukhoboda. Mauzoleum Aksaraya, Meczet Bibi-Khonym i rynek Siab, na którym znajdziemy wiele odmian świeżych i suszonych owoców, słodyczy i lokalnych pamiątek.
Meczet Khazrat-Khizr.
Kolacja. Nocleg w tym samym hotelu.

11. DZIEŃ: SAMARKANDA – TASZKIENT .

Śniadanie. Czas wolny.
Wymeldowanie z hotelu o 11.00.
Kontynuacja wycieczki: Kompleks Shakh-i-Zinda. Wizyta w niesamowitym średniowiecznym obserwatorium astronomicznym i muzeum pamięci Ulugbeka.
Następnie starożytne osiedle Afrosiab i Mausoleum Khodja Doniyora (proroka Daniela).
Przejazd na dworzec kolejowy w Samarkandzie i o 16.27 wyjazd pociągiem do stolicy.
Przyjazd do Taszkientu na 18.48.
Przejazd na ostatnią kolację w restauracji na mieście. Po niej czas wolny na spacer.
Około północy transfer na lotnisko.

12. DZIEŃ: TASZKENT - WARSZAWA .

Odlot do WARSZAWY o 02.25, na miejscu o 06.00.

W cenie

Cena zawiera

1zakwaterowanie hotelach min. 3* (często klimatycznych w typowo wschodniej architekturze) w pokojach 2-osobowym, w miejscowościach:
1 x Nukus,
1 x nad Jeziorem Aralski (jurty),
2 x Chiwa,
2 x Buchara,
1 x Nurata (jurty),
2 x Samarkanda
wyżywienie wg programu:
10 śniadanie,
4 obiady,
10 kolacji
transfery z i na lotnisko
bilet lotniczy Taszkent - Nukus
pociąg Samarkanda – Taszkent, klasa ekonomiczna
pokazy folklorystyczne w trakcie kolacji w 5 i w 7 dzień
zwiedzanie zgodnie z programem
transport lądowy autobusem z klimatyzacją
transport samochodami z napędem 4x4 (3-4 osoby w każdym aucie), w dniu 3 i 4
przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny
ubezpieczenie KL + NNW
usługi pilota z Polski
Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN
VAT

Cena nie zawiera

biletu lotniczego Warszawa – Taszkent – Warszawa (bezpośredni PLL LOT) w cenie 2850 zł

opłaty za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych

zwyczajowych napiwków ok. 50 USD

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego w hotelach: 1580 PLN (nie dotyczy jurt)

Uwagi

DODATKOWE INFORMACJE:

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.  Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.