Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

GRECJA 7 DNI

GRECJA 7 DNI

Kraj
Transport
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Riwiera Olimpijska to jeden z najpopularniejszych regionów wybieranych na wczasy w Grecji, położona jest u stóp góry Olimp nad morzem Egejskim. Na jej krajobraz składają się więc zarówno zazielenione wzgórza z drzewami oliwek, mandarynek oraz lasów sosnowych, strome szczyty gór, jak również przepiękne piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą, oznaczone przez UE błękitną flagą. Z jednej strony najwyższy szczyt Olimpu zwany Mitikas o wysokości 2917 metrów, a naprzeciwko piękne plaże z deptakami, hotelami, tawernami, kawiarniami - wszystko wzdłuż całego wybrzeża Riwiery Olimpijskiej.
pokaż więcej
Riwiera Olimpijska to jeden z najpopularniejszych regionów wybieranych na wczasy w Grecji, położona jest u stóp góry Olimp nad morzem Egejskim. Na jej krajobraz składają się więc zarówno zazielenione wzgórza z drzewami oliwek, mandarynek oraz lasów sosnowych, strome szczyty gór, jak również przepiękne piaszczyste plaże z krystalicznie czystą wodą, oznaczone przez UE błękitną flagą. Z jednej strony najwyższy szczyt Olimpu zwany Mitikas o wysokości 2917 metrów, a naprzeciwko piękne plaże z deptakami, hotelami, tawernami, kawiarniami - wszystko wzdłuż całego wybrzeża Riwiery Olimpijskiej.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – SALONIKI (samolot bezpośredni) .
Wylot z Warszawy z lotniska Modlin o godz. 15.10. Przylot o godz. 18.25 czasu lokalnego (przestawiamy zegarki o 1 h do przodu).
Transfer do hotelu.
Zakwaterowanie The Mavili Urban Stay 3*** w sercu Salonik.
Czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ: METEORY – KALAMBAKA – SALONIKI .
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do METEORÓW – jest to zespół „wiszących klasztorów” z XIV w., usytuowanych na szczytach skalnych na wys. 540-630 m. n.p.m. Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Greckie Meteory unikatowe formacje skalne, które niedaleko miejscowości Kalambaka wyrastają z okolicznej równiny, niczym olbrzymie słupy, sięgając kilkuset metrów. Sporą część skalnych wierzchołków zajmują klasztory, które wyglądają jakby zostały tu doklejone ręką jakiegoś giganta….. Meteory zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Obecnie tylko sześć Klasztorów została dobrze zachowanych, a cztery z nich nadal pełnią swą pierwotną funkcję. Odwiedzimy jeden z tych bajecznych klasztorów, posiadających bogactwo fresków i starożytnych obrazów.
WAŻNA INFORMACJA: wejście do klasztorów w Meteorach wymaga odpowiedniego ubrania. Wejście dla Pań dozwolone w spódnicy lub sukience za kolano, ramiona i brzuch muszą być przykryte. Mężczyźni muszą być w długich spodniach.
Po zwiedzaniu postój na kawę lub lunch w KALAMBACE. Powrót do Salonik. nocleg.

3. DZIEŃ: THESSALONIKI - wyjazd na plażowanie na Kassandrę .
Śniadanie i wymeldowanie z hotelu.
O godz. 09:00 zaczynamy zwiedzanie od SALONIK (4 h); to miasto nazywane jest północną stolicą Grecji. Zwiedzanie: Biała Wieża, Łuk Galeriusza, Rotunda św. Jerzego, plac Arystotelesa, ściany Bizantyjskie, panoramiczny objazd miasta.

Saloniki to wyjątkowe miasto muzealne pod gołym niebem, w którym można prześledzić wpływy trzech cywilizacji: antycznej, rzymskiej i bizantyjskiej. Mieszanka kultur i narodów nadała miastu niepowtarzalny europejski "smak" z orientalnym akcentem.
Spacerując po Salonikach, zobaczymy Stare Miasto z malowniczymi wąskimi uliczkami, ogrodzone masywnymi starożytnymi murami; kompleks pałacowy cesarza Galeriusza; najstarsze unikatowe katedry i zobaczymy symbol miasta Białą Wieżę z zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę całego miasta. Saloniki słyną również z kulinarnych specjałów, których zdecydowanie warto spróbować.
Dla chętnych opcjonalnie rejs Statkiem Pirackim.
Czy kiedykolwiek pływałeś z prawdziwym piratem? W Salonikach jest to możliwe! Możesz nawet zrobić z nim sobie zdjęcie. Pirat pozwala wejść na pokład swojego statku bez płacenia, ale trzeba koniecznie zamówić drinka, kawę, piwo itd. A wszystko to na pokładzie statku pirackiego Arabella, który obok jeszcze 2 innych statków, oferuje półgodzinny rejs po Zatoce Termajskiej. Statki wypływają spod Białej Wieży, a podróżujący nimi mają możliwość delektowania się widokami Salonik od strony morza. Statek Arabella ma ciekawą historię - został zbudowany na wyspie Samos w 1935 roku. Podróżował po całym wschodnim Morzu Śródziemnym i służył jako trałowiec podczas II Wojny Światowej. Ministerstwo Kultury nazywa go mobilnym pomnikiem. Po przepłynięciu tysięcy mil, przeszedł na „emeryturę” i zakotwiczył w Salonikach. Statek zachował swoje cechy, stare drewniane ławki, beczki, wszystkie stare żagle i liny. Na jego drewnianym pokładzie możesz nawet spotkać piratkę! A główny pirat (Panajotis Georgiou) w swoim przebraniu jest oszałamiający i nie pozwoli Wam się nudzić!
Spacer po mieście, czas wolny na zakupy pamiątek w słynnej Greckiej Agorze. Jest to najstarsze centrum handlowe w samym sercu Salonik zachwycające swoich klientów dobrym winem markowym, deserami na miodzie oraz różnego rodzaju oliwą najwyższej jakość.
Następnie ruszamy na Trójząb Posejdona na wymarzony wypoczynek nad morzem Egejskim do malowniczego hotelu Kassandra Mare****. Po drodze opcjonalnie możemy zatrzymać się na grecki lunch z winem w regionalnej restauracji w miejscowości KALIKRATIA.

Przyjazd do hotelu Kassandra Mare**** położonym na styku półwyspu Halkidiki przed wjazdem na pierwszy palec trójzęba Posejdona o nazwie Kassandra z krystalicznie czystą wodą i plażami oznaczonymi niebieską flagą. Zakwaterowanie w hotelu w miejscowości Nea Potidea, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: WYPOCZYNEK .
Śniadanie, relaks i plażowanie, hotel Kassandra Mare**** kolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: WYPOCZYNEK .
Śniadanie, relaks i plażowanie, hotel Kassandra Mare **** kolacja, nocleg.
Fakultatywnie: Wycieczka całodniowa wzdłuż półwyspu Athos
Wybierz się w czarujący rejs wokół budzącej podziw Góry Athos, niezależnego państwa monastycznego z historią sięgającą ponad 1100 lat. Odkryj górę Athos, na którą składa się 20 klasztorów prawosławnych, w tym klasztory serbskie, bułgarskie, gruzińskie, rumuńskie, ukraińskie i rosyjskie. Doświadcz niezrównanego piękna tego obszaru, płynąc wzdłuż jego wspaniałego wybrzeża. Podziwiaj niesamowite widoki i poznaj fascynującą historię.
AGION OROS (Athos) - trzeci tajemniczy palec trójzęba Posejdona „Zamknięty Półwysep
Naszą wycieczkę zaczynamy z hotelu i jedziemy na drugi palec Sithonia do miejscowości Ormos Panagias, z której wypływają statki wzdłuż wyspy Athos, tak zwanego „prawosławnego Watykanu”. Athos jest "Państwem monastycznym", które od ponad 1000 lat żyje zgodnie z kanonami kościelnymi wiary prawosławnej i w duchu tradycji czasów bizantyjskich z wyłącznie męską ludnością. W przeszłości na tej górze znajdowało się 40 klasztorów. Mieszkało w nich ponad 4000 mnichów. Dziś jednak liczba klasztorów zmniejszyła się do 20, a liczba mnichów do 1700 osób. Te 20 klasztorów rozsianych jest na całej długości półwyspu, który ma długość około 50 km. Oprócz klasztorów na Atosie znajduje się wiele klasztornych sketów i odosobnionych cel dla pustelników. Klasztory, które zaczęły powstawać we wczesnym średniowieczu, są obecnie rodzajem muzeów sztuki bizantyjskiej i postbizantyjskiej. Każdy klasztor jest zbudowany w swoim własnym stylu
architektonicznym i ma swoją własną historię powstania. Ogromna kolekcja ksiąg, starożytnych manuskryptów, unikatowych ikon itp. Niemal od momentu powstania pierwszych klasztorów kobiety nie miały do nich wstępu. Bardzo interesujące jest obserwowanie sposobu życia mnichów, komunikowanie się z nimi. Nawet zwierzęta na Athosie są tylko rodzaju męskiego. A dlaczego? Dowiemy się podczas naszej zachwycającej wycieczki.
Żadne słowa o Atosie nie oddają w pełni jego istoty – wystarczy tam dotrzeć, poczuć ten niepowtarzalny klimat. Ale tylko mężczyźni mogą zwiedzić klasztory. Specjalna przepustka-wiza jest wydawana na 4 dni (najlepiej z wyprzedzeniem). Najłatwiejszą opcją, wprowadzającą, jest jednodniowa wycieczka w towarzystwie przewodnika (w razie potrzeby można to zrobić samodzielnie).
Opcje dla kobiet: oglądanie klasztorów wyłącznie ze statku z odległości 500 m oraz oglądanie wyjątkowego filmu o życiu mnichów na Górze Athos, nakręconego w technologii 3D jest jedyna okazja dla kobiet, aby zobaczyć Athos "od środka". Podczas wycieczki na statku grupa korzysta z audio-guidów w angielskiej, niemieckiej, rosyjskiej, włoskiej wersji językowej. W trakcie wycieczki statek ma 1-godzinny przystanek w malowniczej miejscowości Ouranopoulis, przerwa na kawę/lunch i zakup pamiątek/obrazów zrobionych ręcznie przez mnichów z Athosu. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: WYPOCZYNEK .
Śniadanie, relaks i plażowanie w hotelu Kassandra Mare**** kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: SALONIKI - WARSZAWA .
Po śniadaniu transfer na lotnisko w Salonikach, przejazd 70 km. Wylot do Polski.

W cenie

Cena zawiera

 • • Transport w trakcie pobytu zgodnie z programem
  • Dwa noclegi w Salonikach w hotelu The Mavili Urban Stay 3*
  • Cztery noclegi na Półwyspie Halcydyckim w hotelu Kassandra Mare 4* z HB
  • Profesjonalny licencjonowany przewodnik mówiący po polsku od 2 do 3 dnia• Transfer z lotniska w Salonikach i z powrotem
  • Usługi pilota z Polski
  • Ubezpieczenie
  • VAT

Cena nie zawiera

• Biletu lotniczego na przelot Warszawa - Saloniki - Warszawa – bilet w klasie ekonomicznej w cenie do ok. 2200 zł/osoba z bagażem 20 kg         Uwaga: ceny różne każdego dnia!
• Biletów wstępu: klasztory Meteory 6 EUR/osoba, statek na półwysep Athos 35/osoba EUR
• Kolacji w 1, 2, 3 dniu
• Napojów podczas kolacji w hotelach
• Opłaty klimatycznej 3,50 € za pokój za noc w przypadku hoteli 3* i 7,00 € za pokój za noc w hotelach 4*, którą należy uiścić na miejscu przez gości
• Napiwków

Uwagi

WAŻNE INFORMACJE
Wyjazd do Grecji może być z paszportem lub z dowodem osobistym, waluta w Grecji EUR, a ceny są nieco wyższe od polskich. W wielu miejscach możemy płacić kartą, a także korzystać z bankomatów. Strefa czasowa w Grecji: +1h.
Proponowane hotele
The Mavili Urban Stay**** w Salonikach

Obiekt The Mavili Urban Stay**** położony jest w znakomitej lokalizacji w centrum miejscowości Saloniki. Odległość ważnych miejsc od obiektu: Bazylika św. Dymitra – 1 km, Plac Arystotelesa – 1,4 km. W okolicy znajdują się ciekawe miejsca takie jak: Muzeum Walk o Macedonię ( 1,6 km), Biała Wieża ( 2,4 km), Centrum wystawowe w Salonikach ( 2,4 km). Obiekt zapewnia całodobową recepcję, transfer lotniskowy, usługę konsjerża oraz bezpłatne Wi-Fi we wszystkich pomieszczeniach. W każdej opcji zakwaterowania w obiekcie zapewniono szafę. Pokoje w obiekcie mają prywatną łazienkę z prysznicem i bezpłatnym zestawem kosmetyków oraz wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i klimatyzację. W wybranych pokojach znajduje się również część wypoczynkowa. W każdym pokoju w obiekcie znajduje się prywatna łazienka z suszarką do włosów i kapciami. Śniadania są obfitye z elementami kuchni europejskiej oraz greckiej.

Hotel Kassandra Mare****

Hotel Kassandra Mare**** usytuowany jest tuż przy piaszczystej plaży z widokiem na słynną górę Olimp w miejscowości Nea Potidia na półwyspie Halkidiki i dysponuje barem przy plaży, basenem oraz restauracją przy basenie. Zaplecze sportowo-rekreacyjne obejmuje centrum spa z sauną i wanną z hydromasażem, centrum fitness oraz pokój gier ze stołem bilardowym. Pokoje i apartamenty w hotelu Kassandra Mare są klimatyzowane i oferują balkon z widokiem na Zatokę Termajską, ogród lub góry. Wszystkie pokoje i apartamenty wyposażone są w lodówkę, radio oraz telewizor z dostępem do kanałów telewizji satelitarnej. W łazience znajduje się bezpłatny zestaw kosmetyków, a suszarka do włosów dostępna jest na życzenie. Goście mogą rozpocząć dzień od śniadania kontynentalnego, które podawane jest codziennie w jadalni. Hotelowa restauracja Vanilia Kanela w porze lunchu i

kolacji serwuje dania kuchni greckiej. Przez cały dzień w barze przy plaży dostępne są napoje i kawa. Personel całodobowej recepcji chętnie pomoże w wypożyczeniu samochodu i roweru oraz udzieli informacji na temat okolicy. Masaże dostępne są na życzenie, a na terenie obiektu mieści się sklep z pamiątkami. Hotel Kassandra Mare znajduje się 50 km od centrum Salonik i 40 km od lotniska Saloniki-Macedonia. Miejscowość Nea Potidaia oddalona jest o 7 km, malownicze miasteczko Mudania o 3 km, a stanowisko archeologiczne Olynthus znajduje się 8 km od obiektu. Obiekt zapewnia bezpłatny prywatny parking.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.