Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

AZORY: WYSPY SAO MIGUEL – SANTA MARIA 8 dni

AZORY: WYSPY SAO MIGUEL – SANTA MARIA 8 dni

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7345 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 7345 PLN

Opis oferty

Ten portugalski Archipelag 9 wysp wulkanicznych Oceanu Atlantyckiego zachwyca przyrodą, malowniczymi wioskami i miastami. Wyspy różnią się krajobrazami, czasem zaskakująco. Klimat jest tu nieprzewidywalny i zawsze trzeba być przygotowanym na jej zmianę i większą przygodę…..
pokaż więcej

Ten portugalski Archipelag 9 wysp wulkanicznych Oceanu Atlantyckiego zachwyca przyrodą, malowniczymi wioskami i miastami. Wyspy różnią się krajobrazami, czasem zaskakująco. Klimat jest tu nieprzewidywalny i zawsze trzeba być przygotowanym na jej zmianę i większą przygodę…..

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA – PONTA DELGADA / SAO MIGUEL
Wylot z Warszawy do Lizbony, a następnie z Lizbony do Ponta Delgada na Wyspie Sao Miguel, największej Wyspie Azorów. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek, spacery po portowym mieście. Nocleg.

DZIEŃ 2: SAO MIGUEL .
Śniadanie. Wyjazd z hotelu i przejazd do początku szlaku Sete Cidades. Podziwianie wielkiego krateru wulkanicznego z błękitnym i zielonym jeziorem, z którego roztacza się piękny widok nie tylko na jeziora, ale także i na bezkresne morze podczas całego spaceru. Zejście do doliny i miasteczka Sete Cidades położonego w kraterze wulkanu, odpoczynek, spacer wzdłuż jezior. Wizyta na plantacji ananasów. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: SAO MIGUEL – SANTA MARIA .
Śniadanie. Przejazd do Doliny Furnas. Droga wiedzie wzdłuż krawędzi laguny; w otworach z podziemnych oparów uwalnianych przez wulkan przygotowuje się tradycyjny posiłek „cozido” w typie mięsnego gulaszu z warzywami. Wizyta w Centrum Moritoringu i Badań, gdzie można zapoznać się z informacjami na temat budowy geologicznej tych terenów oraz pracami badawczymi prowadzonymi aktualnie. Wizyta w wytwórni herbaty Gorreana. W Furnas bujna roślinność sąsiaduje z gejzerami, gorącymi źródłami, miejscami oparami siarki. W przypadku zainteresowania wizyta w słynnym Parku Terra Nostra z basenami wypełnionymi gorącą wodą wulkanicznych źródeł, a także niesamowitą roślinnością z różnych zakątków świata (opłata 18 EUR / os). Powrót do hotelu, a następnie transfer na lotnisko i przelot na Wyspę Santa Maria. Lot trwa tylko 20 minut. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4: SANTA MARIA .
Śniadanie. Przejazd do początku szlaku Pico Alto / Anjos – Pico Alto to najwyższy szczyt Wyspy, skąd rozpościera się widok na całą wyspę. Droga przechodzi przez pustynny re gion Barreiro da Faneca; krajobraz tworzy czerwona gliniasta ziemia, stąd nazwa tego miejsca Czerwona Pustynia Azorów. Ze starego punktu obserwacji wielorybów można zobaczyć wioskę Anjos, Ponta da Baleia, zatokę Baia de Cre, na wysepkę Lagoinhas. Przejście wzdłuż cieku wodnego do potoku Ribeira do Lemos. Wizyta w wiosce Anjos; to w niej zatrzymał się Krzysztof Kolumb w drodze powrotnej z Ameryki. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 5: SANTA MARIA .
Śniadanie. Entre a Serra e o Mar. Rozpoczęcie wędrówki przy kościele parafialnym w Santa Barbara, po drodze mijając wiatraki i kamieniołom, z którego kamienia zbudowane są tutejsze domy. Można tu także zobaczyć typowy dom z wiejską architekturą, z charakterystycznymi kominami, w typowych kolorach. A niezapomnianych widoków dostarcza zatoka Sao Lourenco i wodospad o wysokości 50 m. Po wędrówce powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6: SANTA MARIA – SAO MIGUEL .
Śniadanie. Kolejnego dnia trasa zaczyna się obok kościoła Santo Espirito, biegnie przez Maia, a kończy w Ponta do Castelo. Na jej drodze można zobaczyć tradycyjny wiatrak, wodospad Ribeira do Aveiro, latarnie morską i winnice. Po zakończeniu wycieczki transfer na lotnisko i powrót na Wyspę Sao Miguel. Nocleg.

DZIEŃ 7: SAO MIGUEL .
Śniadanie. Transfer do początku ostatniego szlaku podczas wyjazdu. Spacer do Lagoa do Fogo, najdzikszego jeziora Azorów, gdzie można spacerować wzdłuż jego brzegu. Lewadą, czyli tutejszą ścieżką, przejście górzyste i dolinne tereny z pięknymi widokami. Zakończenie na plaży Agua dAlto – można tu odpocząć i popływać. Transfer powrotny do Ponta Delgada. Nocleg.

DZIEŃ 8: SAO MIGUEL / PONTA DELGADA – LIZBONA – WARSZAWA .
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot przez Lizbonę do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Terminy na zamówienie w okresie maj - wrzesień 2024

W cenie

Cena zawiera

Bilety lotnicze pomiędzy wyspami Sao Miguel – Santa Maria – Sao Miguel

Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych w łazienkami

Transport

Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

Bilety wstępu, z wyjątkiem Terra Nostra Park

Opiekę pilota z Polski

Lokalnego przewodnika podczas wycieczek i zwiedzania

Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN

Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Ubezpieczenie

VAT

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Warszawa - Lizbona - Ponta Delgada - Lizbona – Warszawa
Biletu wstępu do Terra Nostra Park 18 EUR / os.
Napojów alkoholowych
Napiwków ok. 35 USD

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.  Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.