Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

GRUZJA Z TUSZETIĄ w 8 dni

GRUZJA Z TUSZETIĄ w 8 dni

KrajGruzja
TransportSAMOLOT
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Spotkanie z gościnnością Kaukazu i jego dziką przyrodą. Gruzja to niewielki kraj, ale bardzo urozmaicony i bogaty w zabytki historii i kultury. Zwiedzimy jej stolicę Tbilisi oraz Mcchetę, która dawniej tę funkcję pełniła. W Kachetii odwiedzimy m.in. winiarnię, gdzie słynne wino tego regionu produkowane jest według starych tradycyjnych metod. Poznamy chrześcijańskie korzenie tego kraju. Ale w tym programie pojedziemy też do mniej dostępnej a przepięknej krainy Tuszetii – na wytchnienie pozwolą nam ogromne przestrzenie, potężne góry, malownicze wioski, stada koni i owiec z ich opiekunami, i wszechobecna tu zieleń dzikiej…
pokaż więcej
Spotkanie z gościnnością Kaukazu i jego dziką przyrodą. Gruzja to niewielki kraj, ale bardzo urozmaicony i bogaty w zabytki historii i kultury. Zwiedzimy jej stolicę Tbilisi oraz Mcchetę, która dawniej tę funkcję pełniła. W Kachetii odwiedzimy m.in. winiarnię, gdzie słynne wino tego regionu produkowane jest według starych tradycyjnych metod. Poznamy chrześcijańskie korzenie tego kraju. Ale w tym programie pojedziemy też do mniej dostępnej a przepięknej krainy Tuszetii – na wytchnienie pozwolą nam ogromne przestrzenie, potężne góry, malownicze wioski, stada koni i owiec z ich opiekunami, i wszechobecna tu zieleń dzikiej przyrody. Serdecznie zapraszamy! 

TBILISI prognoza pogody na najbliższy tydzień  TUSZETIA (FARASMA) prognoza pogody na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Wieczorem wylot z Warszawy do Tbilisi.

DZIEŃ 2:

Poranny przylot do Tbilisi. Transfer do hotelu. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie TBILISI rozpoczniemy od największej cerkwi Kościoła Gruzińskiego – Soboru Trójcy Świętej. Kolejno odwiedzimy usytuowaną na skarpie nad rzeką Mtkwari cerkiew Metekhi. Kolejką gondolową wjedziemy na górującą nad miastem twierdzę Narikala, skąd zejdziemy do orientalnej dzielnicy tbiliskich łaźni. Następnie przespacerujemy się uliczkami starówki oglądając Katedrę Sioni i Bazylikę Anchiskhati. Na koniec przejedziemy autokarem główną ulicą miasta – aleją Szoty Rustaweli. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Przejazd malowniczą górską drogą, przez Qvemo Alavani, Pshavelebi i Przełęcz Abano (2826 m n.p.m.), do stolicy Tuszetii OMALO. Zakwaterowanie w jednym z pensjonatów i później wycieczka samochodami terenowymi do wioski SHENAQO i dalej pieszo do STAREGO DIKLO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. całodniowa wycieczka piesza i samochodami terenowymi po Tuszetii. To niedostępna, dziewicza kraina leżąca na styku Czeczenii i Dagestanu. Zieleń, pustka, potęga gór, wioski zaklęte w czasie, stada owiec i koni, pasterze będą towarzyszyć nam w trakcie eksplorowania tego regionu. Odwiedzimy m.in. twierdzę KESELO i lokalne muzeum. Następnie wizyta w wioskach: DARTLO, KVAVLO, FARSMA, GIREVI i HEGO. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Na pożegnanie z Tuszetią przejazd do Jaru Gometsrin. Zobaczymy malownicze wsie: DOCHU, JVARBOSELA, ILIURTA. Następnie przejazd do TELAVI, głównego miasta Kachetii położonego u stóp lesistego pasma Gombori. Zobaczymy Zamek Batonistsikhe, jedyną tak dobrze zachowaną w kraju siedzibę królewską. Kolejno odwiedzimy centrum religijne Kachetii – katedrę Alaverdi, która do 2004 r była najwyższym kościołem w kraju. Obiadokolacja i nocleg w Kachetii.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Całodniowa wycieczka po Kachetii – regionie winiarskim Gruzji. Odwiedzimy winiarnię, w której poznamy sekrety produkcji win metodą kachetyjską, w tradycyjnych amforach. Będziemy mieli również szansę na degustację. Następnie odwiedzimy Monastyr BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Zatrzymamy się też na zwiedzanie SIGHNAGHI – miasta zakochanych, które ze względu na swoje położenie przypomina włoską Toskanię. Przejazd do TBILISI na obiadokolację z pokazem tradycyjnych gruzińskich tańców. Nocleg.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Przejazd do MCCHETY. Zwiedzanie Katedry Sweti Cchoweli, gdzie wg. tradycji złożono szatę, w której pochowano do grobu Chrystusa. Spacer urokliwymi uliczkami starej Mcchety. Następnie wizyta w Monastyrze Jvari, który został wpisany na listę UNESCO. Powrót do Tbilisi i czas wolny na samodzielne poznawanie urokliwych miejsc stolicy. Możliwość pójścia do bani...(nawet do tej, do której uczęszczał Puszkin i Gribojedow…). Obiadokolacja i poznawania nocnego życia miasta lub (na życzenie oddzielnie płatne) nocleg na kilka godzin, do wyjazdu na lotnisko.

DZIEŃ 8:

Ok. 02.45 transfer na lotnisko. Odlot z Tbilisi do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

• Zakwaterowanie:
• 3 x nocleg w Tbilisi w hotelu 3*
• 2 x nocleg w Tuszetii w wiosce Omalo w pensjonacie
• 2 x nocleg w Telawi w hotelu
• Wyżywienie: 6 śniadań, 6 x obiadokolacja
• Bilet lotniczy Warszawa - Tbilisi - Warszawa (w cenach od 1550 do 1750 zł w zależności od terminu)
• Transport w Gruzji
• Usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
• Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• Ubezpieczenie NNW i KL
• Opiekę pilota w grupach od 10 osób
• VAT

Cena nie zawiera

Napojów alkoholowych
Napiwków ok. 35 USD
Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN
Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 555 PLN

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 18 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.