Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MONGOLIA 12 dni

MONGOLIA 12 dni

KrajMongolia
Transportsamolot
Wyjazd zdowolnego lotniska
Cena: od 6990 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024 - 2024 | 1 dni Cena: 6990 PLN

Opis oferty

Jakie uczucia wzbudza w człowieku przestrzeń, która zdaje się nie mieć końca? Co myśli człowiek, kiedy droga cały czas prowadzi tylko do przodu i nigdy nie ma powrotu? Jak wygląda codzienność obracająca się wokół oporządzenia kóz i owiec? Takie jest życie nomadów, mieszkających wśród niesamowitych, zmieniających się jak w kalejdoskopie widoków. Najdrobniejszy powiew wiatru sprawia, że krajobraz się zmienia, by już nigdy nie być takim samym jak był przedtem. Ta podróż to okazja, by przez moment odpocząć od codzienności i na krótką chwilę stać się częścią tego świata, gdzie rytm…
pokaż więcej

Jakie uczucia wzbudza w człowieku przestrzeń, która zdaje się nie mieć końca? Co myśli człowiek, kiedy droga cały czas prowadzi tylko do przodu i nigdy nie ma powrotu? Jak wygląda codzienność obracająca się wokół oporządzenia kóz i owiec? Takie jest życie nomadów, mieszkających wśród niesamowitych, zmieniających się jak w kalejdoskopie widoków. Najdrobniejszy powiew wiatru sprawia, że krajobraz się zmienia, by już nigdy nie być takim samym jak był przedtem. Ta podróż to okazja, by przez moment odpocząć od codzienności i na krótką chwilę stać się częścią tego świata, gdzie rytm życia ukształtował się tysiące lat temu i często pozostał się niezmienny do dzisiaj.

ULAANBAATAR WEATHER

Plan wycieczki

Zbiórka na lotnisku w Warszawie. Przelot do Ułan Bator.

2. DZIEŃ: UŁAN BATOR .

Wczas rano przybycie do Ułan Bator, przywitanie przez przewodnika po Mongolii.
Po dotarciu do miasta śniadanie w lokalnej kawiarni w centrum - Gem mall.
Zwiedzanie UŁAN BATOR: Gandan, główny klasztor buddyjski, gdzie zobaczysz ogromnego pozłacanego buddę symbol mongolskiej dumy narodowej i odrodzenia kulturalnego. Plac Sukhebatora z jego monumentalnym budynkiem parlamentu i pomnikiem Chingis Khana. Muzeum Chingis Khana, gdzie można zobaczyć artefakty z Mongolii i Azji Środkowej od epoki kamienia do czasów współczesnych i oczywiście całą historię Mongolii.
Wieczorem wycieczka do pomnika na wzgórzu Zaisan - panoramiczny widok na całe miasto.
W trakcie dnia obiad. Wieczorem kolacja.
Nocleg w hotelu. Przejazd ok. 70 km

3. DZIEŃ: UŁAN BATOR - PARK NARODOWY TERELDŻ – UŁAN BATOR .

Śniadanie. Przejazd do pomnika Chingis Khaana, największego pomnika konnego na świecie – 40-metrowego posągu ze stali nierdzewnej symbolicznie skierowanego na wschód, w stronę jego miejsca urodzenia, na brzegu rzeki Tuul w Tsonjin Boldog.
Z umieszczonego na jego głowie tarasu widokowego podziwianie tamtejszego krajobrazu.
Przejazd do Parku przyrodniczego Tereldż, przesiadka na konie – po drodze piękne formacje skalne i słynna żółwia góra.
Dalsze zwiedzanie parku - klasztor buddyjski Arijabal.
Powrót do Ułan Bator. Wieczorem czas wolny. W trakcie dnia obiad.
Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 100 km / 2-3 godziny

4. DZIEŃ: UŁAN BATOR - PARK NARODOWY HUSTAI .

Śniadanie. Przejazd do bogatego w dziką przyrodę i zabytki Parku Narodowego Hustai. Na jego terenie znajduje się miejsce zabytkowe Ungut - słynące z dużej liczby kamiennych postaci przypominających ludzi i grobowców datowane na VI-VIII wiek n.e.
W parku Hustai od wielu lat otacza się ochroną dziko żyjące tu konie Przewalskiego (Takhi). Gatunek ten został uznany w latach 70-tych XX wieku za wymarły na wolności. Park Hustai został w 1993 roku przekształcony w Specjalną Strefę Ochrony – rok po rozpoczęciu programu reintrodukcji konia Przewalskiego na tych terenach. Obecnie w Parku Khustai żyje około 400 osobników. Konie Przewalskiego to jedyne prawdziwie żyjące na dziko konie. Przy odrobinie szczęścia można zobaczyć inne dzikie zwierzęta, takie jak wilki, świstaki i jelenie. Po obiedzie przejazd na prawdziwy step nomadów. Spotkanie z lokalną rodziną hodowców koni. Udział w codziennych czynnościach, a wieczorem tradycyjny mongolski grill. Nocleg w jurtach u koczowników. To prawdziwe przeżycie i niezapomniana atrakcja tej wycieczki. Obiad. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 2oo km / ok. 4 godz.

5. DZIEŃ: KARAKORUM KLASZTORY ERDENE ZUU .

Śniadanie. Ciąg dalszy jazdy na zachód, do doliny Orkhon, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego (UNESCO).
Po drodze piękne przestrzenie usiane stadami kóz, owiec, krów, koni, wielbłądów, a w górze jastrzębi, orłów, sokołów i innych ptaków. Przyjazd do dawnej stolicy Mongolii Karakorum. Położona nad rzeką Orchon dawna stolica imperium została założona w 1220 roku przez Chingis Khana.
W trakcie dnia obiad.
Zwiedzanie ruin zamku, możliwość robienia zdjęć w narodowych strojach Mongolskich, zdjęcia z orłem czy zakupu pamiątek. W pobliżu ruin znajduje się wspaniały klasztor Erdene Zuu – najstarszy klasztor w Mongolii i dzieło mongolskich architektów otoczony 108 białymi stupami, pierwszej świątyni buddyjskiej z mnichami, czynnej do dzisiaj. Obok klasztoru znajduje się muzeum historyczne Karakorum. Kolacja i nocleg w jurtach w ośrodku turystycznym.
Przejazd ok. 150 km / 3-4 godz.

6. DZIEŃ: GOBI - KLASZTORY ONGI KHID .

Śniadanie. Przejazd na południe, gdzie zanikają obszary stepowe, stopniowo znikają z oczu trawiaste obszary, a pokazują się tereny pustyni Gobi. Przejazd przez wąwóz przy górach Delger Khangai nad rzeką Ongi. Niedaleko rzeki znajdują się ruiny dwóch klasztorów buddyjskich o wspólnej nazwie Ongi Khid, w czasach przedkomunistycznych były one największymi klasztorami w Mongolii, a zamieszkiwało je ponad tysiąc mnichów. Zniszczone zostały w 1937r, obecnie odnawiane powoli przez kilku mnichów. Nocleg w wysokiej klasy ośrodku turystycznym zapewni doskonałą obsługę i wypoczynek przed długą podróżą przez Pustynię Gobi. W trakcie dnia obiad.
Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 220 km / 4-5 godz.

7. DZIEŃ: BAYANZAG - KRAINA DINOZAURÓW .

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania GOBI. Przejazd do miejsca zwanego Bayanzag, znanego również jako Płonące Klify, gdzie w 1922 roku Roy Chapman Andrews odkrył pierwsze jaja dinozaurów. W tym ogromnym stanowisku paleontologicznym okazja spacerowania po terenie, po którym 60 -70 milionów lat temu wędrowały dinozaury. Obserwacja szczególnie wspaniałych krajobrazów piaszczystych wzgórz w pomarańczowym i czerwonym kolorze. Można tu odkryć nie tylko szczątki dinozaurów, ale także starożytnych ludzi. Petroglify Khavtsgait i las saxual (pustynne drzewka endemiczne) są świetnymi dodatkami do naszej dzisiejszej wyprawy. Wieczorem dla chętnych sesja zdjęciowa płonących klifów i obejrzenie filmu dokumentalnego o tym niezwykłym miejscu. Można powiedzieć, że jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na ziemi jest właśnie tutaj.
Nocleg w jurtach w obozie turystycznym. W trakcie dnia obiad.
Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 180 km / 3-4 godz.

8.DZIEŃ: KHONGORIIN ELS / WYDMY GOBI.

Śniadanie. Przejazd w miejsce wysokich piaszczystych wydm, nazywanych również śpiewającymi wydmami, czyli Khongoriin Els. To miejsce należące do jednych najbardziej spektakularnych wydm w Mongolii i na świecie, dochodzących do 300 m wysokości, 12 km szerokości, i około 100 km długości.
Odwiedziny rodziny hodującej wielbłądy i mieszkających w tych surowych warunkach nomadów, aby poznać ich styl życia, kulturę i tradycje.

Przejażdżka na wielbłądach. Dwugarbne wielbłądy są wygodne podczas jazdy, ponieważ poruszają się powoli i delikatnie. Przedwieczorna wspinaczka na jedną z najwyższych wydm, a dla chętnych zjazd powrotny po piasku na specjalnych sankach. Podobnie jak w przypadku innych pustyń, ryzyko deszczu/chmur jest niewielkie, dlatego wieczorem będzie szansa popatrzeć na miliardy gwiazd. Nocleg w jurtach w obozie turystycznym. W trakcie dnia obiad.
Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 160 km / 3-4 godziny

9. DZIEŃ: GOBI - WĄWÓZ SĘPÓW / YOLIIN AM .

Śniadanie. Przejazd do Yolyn Am, czyli Doliny Lammergeier, pięknych i wysoko wzniesionych wąwozów tworzących niesamowite kaniony. Wąwozy są tak wysokie, że światło słoneczne w niektórych miejscach nigdy nie dociera do dna, a zimowy śnieg i lód może pozostać tam nawet w lecie. Obszary te położone są w Parku Narodowym Gobi Gurvan Saikhan /Trzy Piękna Gobi/, najbardziej na wschód wysuniętym punkcie Gór Ałtaju. Nocleg w obozie turystycznym. Obiad. Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 220 km / 4-5 godzin

10.DZIEŃ: GOBI – BIAŁA STUPA / TSAGAAN SUVARGA - MANDALGOBI

Śniadanie. Dalsza droga i zwiedzanie przestrzeni wzbudzających podziw jak i grozę pustyni Gobi - Tsagaan Suvarg, to niesamowite formacje klifów w białych i różowych kolorach sięgających od 30 do 60 m wysokości, niegdyś dno oceanu. Skałom tym wiatr i woda nadały przedziwne kształty. To wspaniała okazja do robienia zdjęć w tych przedziwnych miejscach. Nocleg w przyjemnym hotelu w miejscowości Mandalgobi. W trakcie dnia obiad.
Kolacja. Nocleg. Przejazd ok. 250 km / 4-5 godz.

11. DZIEŃ: MANDALGOBI – UŁAN BATOR .

Śniadanie. Powrót do stolicy Ułan Bator, przejazd do centrum handlowego Hunnu Mall, gdzie będzie możliwość obejrzenia rzadkich szczątków Dinozaurów. W ciągu dnia obiad.
Wieczorem widowiskowy koncert tradycyjnej mongolskiej muzyki i tańca na żywo, będzie to idealne zakończenie podróży.
Pożegnalna kolacja W drodze powrotnej do hotelu wizyta w głównym centrum handlowym UNIVERMAG, dla chętnych i zainteresowanych to możliwość zakupu oryginalnych wyrobów z kaszmiru, wełny wielbłąda, upominków. Odpoczynek. Kolacja. Nocleg.
Przejazd ok. 270 km / 4 godz.

12. DZIEŃ: UŁAN BATOR – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

 

Terminy dowolne dla grup na zamówienie.

W cenie

Cena zawiera

- noclegi w hotel w Ułan Bator 3, 4* i ośrodkach turystycznych (w jurtach) na terenie Mongolii
- wyżywienie: 3 x dziennie
-napoje na całej trasie
- wszystkie przejazdy i transfery samochodami terenowymi z klimatyzacją
-bilety wstępów
- przewodnika miejscowego (język polski)
- przejażdżki – wielbłądy i konie
- bilet lotniczy Ułan Bator – Murun – Ułan Bator
- ubezpieczenie
- Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
- Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów
- VAT

Cena nie zawiera

- biletów lotniczych do / z Ułan Bator

- pilota z Polski

- napiwków

- napojów alkoholowych

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 2780 PLN

Uwagi

 • W obiektach sakralnych obowiązuje odpowiedni strój.
 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników:10
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c. Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.