Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Izrael Tour

Izrael Tour

KrajIzrael
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
WARSZAWA – TEL AWIW – BETLEJEM 

Przylot na lotnisko Ben Gurion w Tel Awiwie. Powitanie przez przedstawiciela G&S Travel i transfer do BETLEJEM.

Betlejem: Kolacja, nocleg.

Dzień 2 
BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM 

Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Spacer na Górę Oliwną, piękny widok na Jerozolimę, zwiedzanie Starego Miasta. Ogród Getsemani, Góra Syjon. Kościół św. Anny i sadzawka Betsaida. Twierdza Antonia. Spacer po via Dolorosa, Litostratos, łuk Ecce Homo. Zwiedzanie ogrodu Grobu Pańskiego. Przejście do dzielnicy żydowskiej, do Ściany Płaczu i po rzymskiej ulicy Cardo Maximus. Spacer po Orientalnym Bazarze.

Powrót do Betlejem: Kolacja, nocleg.

Dzień 3 
BETLEJEM – JEROZOLIMA – MORZE MARTWE – BETLEJEM 

Śniadanie. Przejazd do kaplicy Dominus Flevit („Pan zapłakał”) – ta piękna budowla została, wybudowana w 1955 r. na miejscu bizantyjskiej świątyni. Upamiętnia moment, gdy Jezus gorzko zapłakał spoglądając na Jerozolimę i wiedząc, że miasto ulegnie zniszczeniu. Kościół powstał na bizantyjskich fundamentach. Zobaczyć można także fragmenty oryginalnej mozaiki z tamtych czasów. Przejazd nad Morze Martwe, które jest najniższym miejscem na ziemi. Zanurzenie się w wodach tego zbiornika jest niesamowitym przeżyciem. Ponadto woda Morza Martwego jest bogata w minerały i posiada właściwości lecznicze.

Betlejem: Kolacja, nocleg

Dzień 4 
BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

Śniadanie. Zwiedzanie: Bazylika Narodzenia Pańskiego, przejazd na Pole Pasterzy. Golgota, grób Łazarza oraz grób króla Dawida. Następnie Góra Syjon, gdzie znajduje się Wieczernik, miejsce Ostatniej Wieczerzy i zesłania Ducha Świętego. Kościół Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny. Przejazd do kościoła Wszystkich Narodów zwanego również Kościołem Konania. Wyjazd do Kościoła św. Piotra w Gallicantu, który wybudowany został w miejscu, gdzie Piotr trzykrotnie zaparł się Jezusa.

Betlejem: Kolacja, nocleg

Dzień 5 
BETLEJEM – GÓRA TABOR – YARDENIT – NAZARET

Śniadanie. Przejazd przez Dolinę rzeki Jordan na Górę Tabor, gdzie miało miejsce Przemienienie Jezusa. Z tego miejsca rozpościera się piękny widok na całą okolicę. Następnie przejazd do Yardenit, które uważane jest za miejsce, w którym Jezus przyjął chrzest w rzece Jordan. Przejazd do hotelu w Nazarecie.

Nazaret: Kolacja, nocleg

Dzień 6 
NAZARET – TABGA – GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW – BANYAS – NAZARET

Śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża Jeziora Galilejskiego do Tabga, gdzie znajduje się kościół upamiętniający cud rozmnożenia chleba i ryb. W kościele znajduje się słynna mozaika. Następnie Góra Błogosławieństw i Banyas, gdzie znajdują się ruiny Cezarei Filipowej oraz jeden z dopływów rzeki Jordan.

Nazaret: Kolacja, nocleg

Dzień 7 
NAZARET – KANA – HAJFA – MUHRAKA – TEL AWIW – NAZARET

Śniadanie. Przejazd przez Kanę (przemienienie wody w wino) do Nazaretu, gdzie zobaczymy Bazylikę Zwiastowania, Kościół św. Józefa oraz Źródło Marii. Przejazd do Hajfy, gdzie zwiedzimy klasztor Stella Maris oraz Kościół Karmelitów. Następnie cudowne ogrody Bahai. Przejazd do Klasztoru Karmelitów Bosych w Muhraka, upamiętniający miejsce walki proroka Eliasza z kultem Baala. Przejazd do starożytnego portu w Jafie, gdzie prorok Jonasz został połknięty przez wieloryba oraz do którego wpływały statki z cedrem importowanym przez Salomona z Libanu. Zwiedzanie rybackiego portu w Jafie, Kościół św. Piotra.

Nazaret: Kolacja, nocleg

Dzień 8 
NAZARET - TEL AWIW – WARSZAWA

Śniadanie. Transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie i przelot do Warszawy.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.