Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO GRUZJI: Gruzja w 5 dni

WYCIECZKA DO GRUZJI: Gruzja w 5 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3055 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-09-18 - 2021-09-22 | 5 dni Cena: 3055 PLN
Termin: 2021-11-06 - 2021-11-10 | 5 dni Cena: 3055 PLN

Opis oferty

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, a przede wszystkim po radość życia... i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.
pokaż więcej
Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, a przede wszystkim po radość życia... i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

2. DZIEŃ: Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie starego miasta. Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się jako w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. W mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z pięknymi widokami otwierającymi się na miasto i meandrującą rzekę Mtkwari.

Wycieczka po TBILISI, zwiedzanie Starego Miasta, Świątyni Metechi z XII wieku, Abanotubani, Narikala – głównej twierdzy miasta. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie Katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku.
Przejazd i zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – MCCHETY: kompleks Dżwari (VII - XI w.), Katedra Swetitcchoweli (XI w.), wszystkie obiekty z listy UNESCO. Powrót do Tbilisi i spacer po mieście aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Nocleg.

3. DZIEŃ:
Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu.
Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI -XVII w, w której zwiedzamy cerkwie i jej otoczenie.
Mijamy przełęcz Krzyżową, jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do KAZBEGI (obecnie STEPANCMINDA). Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do tej właśnie góry.
Spacer ok. 2 godz. (lub przejazd dżipami za dopłatą) do cerkwi CMINDA SAMEBA, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na Kazbek.
Obiad w rodzinnym domu z degustacją miejscowych potraw. Powrót na nizinę. Przyjazd do TBILISI. Nocleg.

4. DZIEŃ:
Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji.
Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą i wspaniałym widokiem na rozległą Alazańską Dolinę biegnącą u stóp Kaukazu. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści a po ostatnich rekonstrukcjach miasto nabrało wspaniałego jakby śródziemnomorskiego charakteru.
Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji.
Przejazd na obiad w sadzie w pobliskiej wiosce GAVAZI. Degustacja tradycyjnych domowych potraw i wina u jednej z lokalnych gościnnych rodzin. Możliwość poznania ich codziennego życia i odpoczynku w ogrodzie.
Następnie fabryka win Kindzmarauli z firmowym sklepem i możliwością dokonania zakupów.
Wyjazd do TBILISI. Spacer po nocnym mieście do czasu transferu na lotnisko

5. DZIEŃ:
Transfer na lotnisko. Odlot z Tbilisi do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa
transport w Gruzji
3 noclegi w pokojach 2 osobowych, hotel w centrum Tbilisi 3***
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
wyżywienie:
3 x śniadania
1 obiad
opieka przewodnika miejscowego rosyjsko / anglojęzycznego
opieka pilota z Polski
ubezpieczenie KL + NNW
VAT

Cena nie zawiera

przejazdu jeepami w Kazbegi (15 USD / osoba), można za darmo wejść na nogach (ok. 1,5 godz.)
• innych usług nie ujętych w programie
• napiwków ok. 20 USD
• Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
• Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• Dopłata do pokoju jednoosobowego: 480 PLN
• Dopłata do kolacji: ok 75 PLN / jedna kolacja

 

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój: panie - chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
  • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

  ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

   Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.