WYCIECZKA DO GRUZJI: Gruzja w 5 dni

WYCIECZKA DO GRUZJI: Gruzja w 5 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 995 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-04-29 - 2018-05-03 | 5 dni Cena: 995 PLN
Termin: 2018-09-19 - 2018-09-23 | 5 dni Cena: 995 PLN
Termin: 2018-11-06 - 2018-11-10 | 5 dni Cena: 995 PLN

Opis oferty

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, a przede wszystkim po radość życia.......................i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.
pokaż więcej
Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, a przede wszystkim po radość życia.......................i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Plan wycieczki

Dzień 1 Wylot z Warszawy do Tbilisi . Dzień 2 Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie starego miasta. Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się jako w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły…
pokaż więcej

Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tbilisi .

Dzień 2
Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie starego miasta.

Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się jako w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. W mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z pięknymi widokami otwierającymi się na miasto i meandrującą rzekę Mtkwari. 

Wycieczka po TBILISI, zwiedzanie Starego Miasta, Świątyni Metechi z XII wieku, Abanotubani, Narikala – głównej twierdzy miasta. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie Katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku. Obiad. Przejazd i zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – MCCHETY: kompleks Dżwari (VII - XI w.), Katedra Swetitcchoweli (XI w.), wszystkie obiekty z listy UNESCO. Powrót do Tbilisi i spacer po mieście aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Kolacja w restauracji „Okrokana”, z pokazem tańców i śpiewów gruzińskich artystów. Wieczorna integracja – tradycyjne smaki gruzińskiej kuchni + 250 ml wina/osoba. Nocleg.

Dzień 3
Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu. Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI -XVII w, w której zwiedzamy cerkwie i jej otoczenie. Potem jazda wzdłuż malowniczej rzeki Aragvi do miejscowości wypoczynkowej GUDAURI. Mijamy przełęcz Krzyżową, jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do KAZBEGI. Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do tej właśnie góry. Spacer (lub przejazd dżipami za dopłatą) do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Obiad w formie pikniku na łące pod szczytem, której użytkownikami są również krowy i owce, z szaszłykami i z degustacją „czaczy”. Powrót na nizinę. Przyjazd do TBILISI. Kolacja z winem i z występem zespołu muzyczno - tanecznego, nocleg

Dzień 4
Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Przejazd do GURDŻAANI, zwiedzanie 300-letniej piwnicy z winami, degustacja wina z kwewri (dzbanów zakopanych w ziemi). Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą i wspaniałym widokiem na rozległą Alazańską Dolinę biegnącą u stóp Kaukazu. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści a po ostatnich rekonstrukcjach miasto nabrało wspaniałego jakby śródziemnomorskiego charakteru. Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Powrót na kolacje do centrum Tbilisi do restauracji z 250 ml wina na osobę. Kolacja może trwać nawet do północy a po tym transfer na lotnisko

Dzień 5
Transfer na lotnisko, odlot z Tbilisi, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

bilet lotniczy Warszawa – Tbilisi – Warszawa

transport w Gruzji

3 noclegi w pokojach 2 osobowych, hotel w centrum Tbilisi 3***

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

wyżywienie: 3 x śniadania

opieka przewodnika miejscowego rosyjko / anglojęzycznego

opieka pilota z Polski

ubezpieczenie KL + NNW

VAT

Cena nie zawiera

przejazdu jeepami w Kazbegi (15 USD / osoba), można za darmo wejść na nogach (ok. 1,5 godz.)

innych usług nie ujętych w programie

napiwków ok. 20 USD

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN

Uwagi

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 435 PLN

Dopłata do kolacji: ok 75 PLN / kolacja

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Program realizowany w kameralnych grupach.

Uwaga: Biuro zastrzega prawo do wprowadzenia drobnych zmian do programu

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X