Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

AZORY: WYSPY SAO MIGUEL – FAIAL – PICO 8 dni

AZORY: WYSPY SAO MIGUEL – FAIAL – PICO 8 dni

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 8295 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 8295 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – LIZBONA – PONTA DELGADA / SAO MIGUEL .
Wylot z Warszawy do Lizbony, a następnie z Lizbony do Ponta Delgada na Wyspie Sao Miguel, największej Wyspie Azorów. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek, spacery po portowym mieście. Nocleg.

DZIEŃ 2: SAO MIGUEL .
Śniadanie. Wyjazd z hotelu w kierunku zachodniej części wyspy drogą Pico do Carvão, z pięknym widokiem na centralną część Sao Miguel, skąd można podziwiać północne i południowe wybrzeże jednocześnie. Przejazd w kierunku punktu widokowego Vista do Rei, skąd roztacza się piękny widok na Lagoas das Sete Cidades, Błękitną i Zieloną Lagunę, od których pochodzi nazwa wielu romantycznych legend i jeden z 7 cudów natury Portugalii. W drodze do Vale das Sete Cidades krótki postój przy punkcie widokowym na zieloną lagunę Santiago. Po powrocie do Ponta Delgada wizyta na plantacji ananasów w szklarni, gdzie można obserwować różne etapy wzrostu tego owocu. Czas wolny. Transfer do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: SAO MIGUEL – Furnas .
Śniadanie. Wyjazd z Ponta Delgada wzdłuż południowego wybrzeża. Postój w Vila Franca do Campo, pierwszej stolicy wyspy, z piękną architekturą ratusza i kościoła Igreja Matriz na rynku. Przyjazd do Lagoa das Furnas, gdzie można zobaczyć dzbany z lokalnym daniem „cozido” wyjmowane z ziemi; to rodzaj gulaszu z warzywami; proces przygotowania trwa od 5 do 6 godzin w zależności od warunków pogodowych. Wizyta w przepięknym Ogrodzie Botanicznym – czas na niezapomnianą kąpiel w naturalnym basenie termalnym z ciepłą wodą. Obiad – gulasz Cozido w lokalnej restauracji. Powrót do Ponta Delgada północnym wybrzeżem, a po drodze wyjątkowa w Europie plantację herbaty. Wizyta w wytwórni herbaty z degustacją. Ta fabryka to prawdziwe muzeum dla znawców starych maszyn. Ostatnim przystankiem przed powrotem do Ponta Delgada jest punkt widokowy „Santa Iria”, skąd można podziwiać piękny widok na północne wybrzeże. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4: SAO MIGUEL – Ponta Delgada .
Śniadanie. Dzień indywidualnego odpoczynku, spacerów po portowym mieście . Nocleg.

DZIEŃ 5: SAO MIGUEL – FAIAL (przelot) .
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Przelot do miasta Horty na Wyspie Faial położonej w centralnej część Archipelagu i uchodzi za jedną z najbardziej aktywnych sejsmicznie. Nazywana jest Błękitną Wyspą, a swą nazwę zawdzięcza niebieskim hortensjom, które kwitną tu obficie. Nocleg.

DZIEŃ 6: FAIAL – PICO - FAIAL .
Śniadanie. Przejazd do molo, skąd odbędzie się 30-minutowy rejs na Wyspę PICO, drugą co do wielkości wyspę Azorów. Na Wyspie tej znajduje się najwyższy szczyt całej Portugalii, Pico, o wysokości 2351 m n.p.m. Przypłynięcie do portu Madalena i podróż wzdłuż północnego wybrzeża w kierunku wiosek Cachorro i Lajido do miasta Sao Roque – zwiedzanie dawnej fabryki przet wórstwa wielorybów oraz naturalnych basenów. Przejazd górską drogą do Lagoa do Capitao. Postój w Lajes i zwiedzanie Muzeum Wielorybnictwa z wieloma ekspozycjami przemysłu, który zakończył się tu w latach 80. Przerwa na obiad w lokalnej restauracji. Przejazd południowym wybrzeżem z krótkim postojem na polu lawowym Misterios de Sao Joao. Przyjazd do Sao Mateus i zwiedzanie kościoła. Przejazd do Criacao Velha, gdzie rosną winnice znajdujące się na liście UNESCO. Przejazd do portu Madalena i rejs powrotny na Wyspę FAIAL. Nocleg.

DZIEŃ 7: FAIAL .
Śniadanie. Przejazd przez Flamengos (nazwa pochodzi od flamandzkich osadników) i zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Następnie przejazd do Rezerwatu Caldeira do Faial. Ogromny krater o głębokości ok. 400 m otoczony jest błękitnymi hortensjami. Przejazd do punk tu widokowego Ribeira das Cabras, a następnie do Serra da Feteira - przerwa na obiad. Zejście szlakiem Praia do Norte. Następnie Ponta dos Capelinhos, gdzie krajobraz został całkowicie zmieniony, a domy i pola pokryły się popiołem wulkanicznym po erupcji w latach 1957/58. Wizyta w Centrum Wulkanu Capelinhos, Powrót do Horta, krótki postój w resorcie Varadouro, aby podziwiać formację wulkaniczną Morro de Castelo Branco. Zakończenie dnia w Monte da Guia w Horta z pięknym widokiem na miasto i zatokę Porto Pim. Nocleg.

DZIEŃ 8: FAIAL / HORTA – LIZBONA – WARSZAWA .
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot przez Lizbonę do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Terminy na zamówienie w okresie maj - wrzesień 2024

W cenie

Cena zawiera

Bilet lotniczy pomiędzy wyspami Sao Miguel – Faial (w jedną stronę)
Rejs promem Horta – Madalena - Horta
Zakwaterowanie w hotelach 4* w pokojach 2-osobowych w łazienkami
Transport
Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje
Bilety wstępu
Opiekę pilota z Polski
Lokalnego przewodnika podczas wycieczek i zwiedzania
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
Ubezpieczenie
VAT

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Warszawa  - Lizbona - Ponta Delgada, Horta - Lizbona - Warszawa

Napojów alkoholowych

Napiwków ok. 35 USD

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.

 

 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.  Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.