Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WCZASY W ODESSIE HOTEL LONDONSKAYA****

WCZASY W ODESSIE HOTEL LONDONSKAYA****

KrajUkraina
Transportsamolot / autokar rejsowy / dojazd własny
Wyjazd zdowolnego miasta
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Odessa została założona przez carycę Katarzynę II na miejscu tureckiej twierdzy Chadżybej, niebawem po wygraniu wojny rosyjsko-tureckiej. Dzięki dogodnej lokalizacji, bardzo szybko się rozwijała. Na początku XIX wieku Odessa stała się miastem porto franco, czyli miastem w którym nie pobiera się opłat celnych. Bardzo dobrze rozwijał się handel.  Spowodowało to przybycie ludzi z całego świata. Osiedli się tu Żydzi, którzy szybko odnaleźli się w tym wielonarodowym mieście. Stworzyli oni swoją niepowtarzalną lokalną kulturę, stanowiącą specyficzny koloryt Odessy. Po upadku Związku Sowieckiego ostatnie duże społeczności Żydów wyjechały do Izraela, jednak dzięki nim…
pokaż więcej
Odessa została założona przez carycę Katarzynę II na miejscu tureckiej twierdzy Chadżybej, niebawem po wygraniu wojny rosyjsko-tureckiej. Dzięki dogodnej lokalizacji, bardzo szybko się rozwijała. Na początku XIX wieku Odessa stała się miastem porto franco, czyli miastem w którym nie pobiera się opłat celnych. Bardzo dobrze rozwijał się handel.  Spowodowało to przybycie ludzi z całego świata. Osiedli się tu Żydzi, którzy szybko odnaleźli się w tym wielonarodowym mieście. Stworzyli oni swoją niepowtarzalną lokalną kulturę, stanowiącą specyficzny koloryt Odessy. Po upadku Związku Sowieckiego ostatnie duże społeczności Żydów wyjechały do Izraela, jednak dzięki nim Odessa stała się nieoficjalną stolicą humoru. Żydowska Odessa doczekała się wielu opisów literackich (Isaak Babel), kinematograficznych oraz muzycznych, do tej pory żyje w setkach anegdot. Podczas pobytu w Odessie można dołączyć do różnych wycieczek tematycznych, m.in.: "Żydowska Odessa" lub "Polacy w Odessie".

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA / KATOWICE / GDAŃSK – ODESSA

Wylot do ODESSY z WARSZAWY lub z KATOWIC / GDAŃSKA i in. miast. Odprawa na lotnisku na 2 godz. przed wylotem. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny, nocleg.

2. DZIEŃ: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m. in.: ulica Deribasowska, port morski, kościół katolicki, secesyjne kamienice, budynek gdzie mieszkał A. Mickiewicz, Teatr Opery i Baletu (z zewnątrz). Spacer bulwarem Nadmorskim. Zobaczymy oryginalny „dom o jednej ścianie”, pomnik księcia Richelieu oraz najbardziej znaną atrakcję Odessy - schody Potiomkinowskie, rozsławione przez Siergieja Eisensteina. Czas wolny na wypoczynek i plażowanie. Nocleg.

3-7. DZIEŃ: ODESSA

ODESSA, po śniadaniu czas wolny na wypoczynek, plażowanie na jednej z odeskich plaż, zakupy na słynnym targu Priwoz lub wycieczki fakultatywne. Na terenie Odessy znajduje się wiele piaszczystych plaż, wokół których położone są liczne miejsca zabaw dla dzieci, muzea, galerie, kluby nocne i restauracje, serwujące potrawy kuchni całego świata.

Fakultatywne wycieczki:

 • Wycieczka do BIAŁOGRODU DNIESTROWSKIEGO, miejscowości położonej w odległości około 80 km od Odessy. Zwiedzanie Twierdzy Akermańskiej pięknie położonej nad limanem Dniestru. Turecka twierdza została wybudowana w XV wieku. Do dziś w dobrym stanie zachowały się dwukilometrowe mury oraz wieże i cytadele – SZABO, zwiedzanie wytwórni wina i koniaków, degustacja. Powrót przez Stepy Akermańskie do Odessy. Czas trwania wycieczki – ok. 8 godzin.
 • Wycieczka do miejscowości WIŁKOWE, gdzie zamiast ulic są kanały. Wycieczka łodzią po delcie Dunaju, wizyta w wiosce starowierców. Zapoznanie z kulturą, tradycjami i sposobem życia miejscowej ludności. Rejs łodzią po delcie Dunaju, do kilometra „0”- miejsca, gdzie zaczyna się odmierzać długość rzeki. Czas na zrobienie zdjęć pelikanów i innych ptaków.
  Czas trwania wycieczki – ok. 14 godzin.
 • Wycieczka „SMAKI ODESSY” na której dowiemy się o różnorodnej odeskiej kuchni nie tylko z opowieści. Ugoszczą nas w trzech lokalach tradycyjnymi odeskimi potrawami i napojami. Rybka do piwa, odeskie nalewki, besarabskie przysmaki - takie smaczne zakończenie tego wieczoru.
  Czas trwania wycieczki ok. 2 godz.
 • Wycieczka „ODESKIE KATAKUMBY” – prawdziwy „równoległy” świat pod ziemią. Długość labiryntów wynosi ok. 3000 km. Głównie są to dawne podziemne kopalnie, w których wydobywano kamień dla budowy miasta w latach 30. XIX wieku. W czasach II wojny światowej ukrywali się tu partyzanci. Temperatura powietrza w katakumbach wynosi +11 °C, niezależnie od pory roku. Na wycieczkę wymagane wygodne sportowe buty, odzież dostosowana do temperatury, dobra kondycja fizyczna.
  Czas trwania wycieczki ok. 2,5 godz.
 • Przedstawienie w Odeskim Teatrze Opery i Baletu. Repertuar dostępny na stronie https://operahouse.od.ua/en/afisha/
 • TEATR OPERY I BALETU – budynek w stylu neobarokowym, wybudowany pod koniec XIX wieku przez wiedeńskich architektów Ferdynanda Fellnera i Hermanna Helmera. Jest jedną z głównych wizytówek miasta. Teatr ma unikalną akustykę – w każdym zakątku sali da się usłyszeć nawet wyszeptane ze sceny słowa. Pięknie zdobione wnętrza można podziwiać podczas koncertów. Na scenie tego teatru występowali: Piotr Czajkowski, Siergiej Rachmaninow, Enrico Caruso, Fiodor Szalapin, Solomia Kruszelnicka, Anna Pawłowa czy Isadora Duncan.

8. DZIEŃ: ODESSA – WARSZAWA

ODESSA, po śniadaniu czas wolny. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

 

HOTEL LONDONSKAYA 4*

Pierwszy hotel w Odessie, wybudowany w latach 1826-1828. Swoje podwoje dla Gości otworzył w 1846 roku i już przez prawie dwa stulecia jest nieodłączną częścią historii miasta. Urządzony w klasycznym stylu hotel jest przykładem elegancji i smaku. Odwiedzały go wybitne osoby różnych epok. Hotel usytuowany jest w zabytkowym budynku w historycznym centrum miasta przy bulwarze Nadmorskim, zaledwie kilka kroków od słynnych schodów Potiomkinowskich, Teatru Opery i Baletu oraz ulicy Deribasowskiej. Z hotelowej restauracji i tarasu letniego Goście hotelu mogą podziwiać piękne widoki na port na Morzu Czarnym. Hotel należy do grupy «Vertex Hotel Group».

UDOGODNIENIA:

Dostępne udogodnienia dla gości hotelu obejmują całodobową recepcję, prywatny parking, restauracje, lobby bar, patio. Personel recepcji służy pomocą przy wypożyczeniu samochodu czy rezerwacji biletów. Dla gości hotelu dostępne są również usługi: SPA – baseny, siłownia, łaźnia turecka, gabinet masażu, zabiegi kosmetyczne, transfer, pralnia, bankomat.

POKOJE:

Przestronne pokoje i apartamenty odznaczają się klasycznym wystrojem, są dźwiękoszczelne i zostały wyposażone w telewizor, wygodne biurko, minisejf, minibar, klimatyzację, Wi - Fi.
Swoim gościom hotel oferuje 70 pokoi kategorii:

 • Mansarda
 • Standard
 • Podwyższony standard
 • Półluks
 • Luks

TRANSFER:

Hotel oferuje transfer do hotelu z lotniska lub dworca kolejowego i autobusowego. Międzynarodowe lotnisko w Odessie położone jest ok. 10 km od hotelu. Czas podróży wynosi około 25 minut. Dworzec kolejowy i autobusowy Odessa Główna znajduje się w odległości ok. 2 km.

SPA LONDONSKAYA:

Hotelowe SPA obejmuje basen, wannę z hydromasażem, łaźnię turecką, rzymską, fińską saunę, pokój solny oraz siłownię. Ponadto dostępne są masaże, solarium oraz zabiegi kosmetyczne.

RESTAURACJA:

W hotelowej restauracji serwowane są tradycyjne dania kuchni ukraińskiej i europejskiej. Całodobowy lobby bar mieszczący się w holu hotelu proponuje duży wybór koktajli, napoi bezalkoholowych oraz menu a la carte. Tych, którzy preferują pogodną i bardziej swobodną atmosferę hotel Londonskaya zaprasza do spędzania czasu na dziedzińcu hotelu w letnim „Le Patio”. Połączenie niesamowitej harmonii i stylu architektonicznego, orzeźwiającej fontanny, dyskretnej muzyki i odeskiej gościnności sprzyja spokojnej rozmowie i przyjemnemu spędzaniu czasu wolnego.

USŁUGI KONFERENCYJNE:

W hotelu dostępne są 2 sale konferencyjne:
«Ajwazowski» (163 м²), do 250 osób
«Boffo» (79 m²), do 80 osób
oraz 2 mniejsze pokoje spotkań biznesowych
Przy organizacji spotkań hotel zapewnia:
- duży wybór sprzętu technicznego
- managera sali konferencyjnej
- organizację przerw kawowych, obiadów, kolacji

W cenie

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu Londonskaya 4* w pokoju 2-osobowym standard
 • wyżywienie: 6 x śniadanie w formie bufetu
 • transfer w Odessie z / na lotnisko
 • korzystanie ze strefy SPA, siłowni
 • opiekę rezydenta polskojęzycznego
 • wycieczkę pieszą po Odessie z przewodnikiem polskojęzycznym (ok. 3-4 godz.)
 • ubezpieczenie NNW i KL, koszty leczenia COVID-19 (TU Europa)
 • WI-FI, parking
 • opłatę klimatyczną

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego / autokarowego (lub dojazd własny)
 • wycieczek fakultatywnych
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) - 2 PLN/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) - 2 PLN/os.
 • Więcej szczegółów o funduszach na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów

Uwagi

 • zakwaterowanie w hotelach – od godz. 14.00, wyjazd – do godz. 12.00
 • min. liczba uczestników – 6 osób
 • na wyjazd na Ukrainę Podróżni muszą posiadać ważny paszport (minimum 6 miesięcy od daty wyjazdu z Ukrainy), który uprawnia do przekroczenia granicy, bez konieczności posiadania wizy. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest dodatkowo odpowiednie upoważnienie
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • istnieje możliwość rezerwacji pokoju o innym standardzie dostępnym w hotelu
 • informacja odnośnie bezpieczeństwa w hotelach w związku z epidemią koronawirusa
  https://londonskaya-hotel.com.ua/en/prevention-of-the-covid-19/
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

 

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.