Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MADERA 5 dni

MADERA 5 dni

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2920 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-09-17 - 2024-09-21 | 5 dni Cena: 2920 PLN
Termin: 2024-10-08 - 2024-10-12 | 5 dni Cena: 2920 PLN

Opis oferty

Malownicza wulkaniczna Wyspa na Oceanie Atlantyckim przynależąca do Portugalii. Jest częścią Archipelagu Madery, w którego skład wchodzi największa wyspa, czyli właśnie Madera, Porto Santo otoczona innymi mniejszymi oraz grupa pustynnych wysp Iihas Desertas. Madera zwana jest często Wyspą Wiecznej Wiosny ze względu na panujący tu klimat. Natomiast odkrywcy, którzy dotarli tu w XV w., nazwali ją „Zalesioną Wyspą”, „Wyspą Drewna” ze względu na stopień zalesienia w porównaniu do innych okolicznych wysp. Górzyste krajobrazy zapierają dech, bujna roślinność przyciąga miłośników flory, lokalne zwyczaje i urokliwe miasteczka zachęcają do wędrówek.
pokaż więcej
Malownicza wulkaniczna Wyspa na Oceanie Atlantyckim przynależąca do Portugalii. Jest częścią Archipelagu Madery, w którego skład wchodzi największa wyspa, czyli właśnie Madera, Porto Santo otoczona innymi mniejszymi oraz grupa pustynnych wysp Iihas Desertas. Madera zwana jest często Wyspą Wiecznej Wiosny ze względu na panujący tu klimat. Natomiast odkrywcy, którzy dotarli tu w XV w., nazwali ją „Zalesioną Wyspą”, „Wyspą Drewna” ze względu na stopień zalesienia w porównaniu do innych okolicznych wysp. Górzyste krajobrazy zapierają dech, bujna roślinność przyciąga miłośników flory, lokalne zwyczaje i urokliwe miasteczka zachęcają do wędrówek.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – FUCHAL .
Wylot z Warszawy do Funchal. Przylot do stolicy Madery. Po zakwaterowaniu w hotelu przejazd do punktu widokowego Pico dos Barcelos, skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na wyspę oraz ocean, zwiedzanie kościoła Nossa Senhora de Monte. Zjazd w charakterystycznych saniach – koszykach do Livramento. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 2: PICO DE AREEIRO – CAMARA DE LOBOS – CABO GIRAO - SANTANA .
Śniadanie. Wizyta w warsztacie wikliniarskim w Camacha. Przejazd na najwyższy szczyt Madery – Pico do Areeiro, skąd przy dobrej pogodzie można podziwiać niesamowitą panoramę, bądź znaleźć się ponad chmurami. Kontynuacja zwiedzania w Camara de Lobos – dawnej osady rybackiej. Czas wolny na obiad, po którym przejazd do Cabo Girao, gdzie ci o mocniejszych nerwach mogą stanąć na przeszklonym balkonie, z klifem i wzburzonym oceanem u swoich stóp. Przejazd przez miejscowości: Ponta Delgada, Boaventura, Sao Jorge oraz Santana z charakterystycznym domkami krytymi strzechą. W drodze powrotnej przystanek w Machico – miejscu, w którym odkrywcy Madery zacumowali swoje łodzie. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 3: PONTA DE SOL – CALHETA – VEU DA NOIVA .
Śniadanie. Po śniadaniu wyjazd do miasteczka Ponta do Sol, gdzie urodził się amerykański pisarz John Passos. Przejazd do Calhety i przystanek na spróbowanie miodowego ciasta oraz poncha, trunku z którego słynie Madera, zrobionego z aguardente (portugalskiego rodzaju brandy) połączonego z sokiem ze świeżych cytryn, pomarańczy bądź marakui i miodem. Przejazd przez południową część wyspy, czas wolny na obiad we własnym zakresie. Popołudniu okazja do zobaczenia słynnego wodospadu Veu da Noiva – w dosłownym tłumaczeniu Welonu Panny Młodej. Przejazd do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 4: PAUL DA SERRA – PORTO MONIZ – CHAO DA RIBEIRA .
Śniadanie. Przejazd do Paul da Serra – punktu widokowego, który ma 1400 metrów wysokości i zachwyca widokiem, a następnie do kolejnego punktu w Porto Moniz. Czas na obiad we własnym zakresie. Popołudniu wizyta w miasteczku górskim Chão da Ribeira. Nocleg w hotelu.

DZIEŃ 5: FUNCHAL – WARSZAWA .
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Funchal. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Podane daty są przykładowe, a na zamówienie możemy zorganizować grupowy wyjazd przy wycenie dla konkretnego terminu. Zorganizujemy także pobyt indywidualnych osób na zamówienie.

W cenie

Cena zawiera

Zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach 2-osobowych w łazienkami

Transport

Wyżywienie: śniadania

Bilety wstępu:

Opiekę pilota z Polski

Lokalnego przewodnika podczas wycieczek i zwiedzania

Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN

Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Ubezpieczenie

VAT

Cena nie zawiera

 

Biletu lotniczego Warszawa – Funchal – Warszawa

Napojów alkoholowych

Napiwków ok. 35 USD

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
• Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
• Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie

• Minimalna liczba uczestników: 15 osób
• W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
• Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
• Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
• wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
• Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
• dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
• dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
• ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c. Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.