Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Rejs ze zwiedzaniem: RYGA – SZTOKHOLM – TURKU – HELSINKI – TALLINN w 6 dni

Rejs ze zwiedzaniem: RYGA – SZTOKHOLM – TURKU – HELSINKI – TALLINN w 6 dni

KrajŁotwa, Szwecja, Finlandia, Estonia
Transportautokar + prom
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1365 PLN od 1305 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-04-27 - 2020-05-02 | 6 dni Cena: 1365 1305 PLN
Termin: 2020-08-10 - 2020-08-15 | 6 dni Cena: 1365 1320 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1

Wcześnie rano wyjazd z Warszawy do Rygi. Po drodze postój na ewentualny obiad (we własnym zakresie). Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg w Rydze.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie RYGI, stolicy Łotwy, która stanowi jedną z największych skupisk architektury secesyjnej Europy: katedra, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą, domy zabytkowe, gildie kupieckie z XIX wieku i mury obronne oraz ratusz. Czas wolny. Przejazd do portu Zaokrętowanie. Wypłynięcie z Rygi o godz. 17:30. Rejs nocny do Sztokholmu.

Dzień 3

Śniadanie na promie (bufet). Przypłynięcie o godz. 10:30. Zwiedzanie SZTOKHOLMU, stolicy i największego miasta Szwecji, położonego na kilkunastu wyspach. Uznaje się go za jedno z najpiękniejszych miast Europy. Zwiedzanie: Gamla Stan – Stare Miasto z labiryntem wąskich malowniczych uliczek, Zamek Królewski (z zewnątrz), katedra św. Mikołaja, Dom Rycerstwa, Ratusz, gdzie odbywają się przyjęcia towarzyszące przyznawaniu nagrody Nobla, Wyspa Djurgarden – zwana wyspą muzeów. Zwiedzanie Muzeum Vasa, słynącego z okrętu, który zatonął w 1628 r. Został wydobyty i odrestaurowany w 1961 r.. Czas wolny. Przejazd do portu. Wypłynięcie ze Sztokholmu o godz. 19:30. Nocny rejs do Turku.

Dzień 4

Śniadanie na promie (bufet). Panoramiczne zwiedzanie TURKU, dawnej stolicy Finlandii: Zamek z XIII/XIV w. (z zewnątrz), katedra z XIII w., Abo Akademi (z zewnątrz) – najstarszy Uniwersytet w Finlandii. Następnie przejazd do Helsinek (ok. 2 godzin). Zwiedzanie HELSINEK: luterański kościół wykuty w skale, katedra, sobór zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, dworzec główny słynący z granitowych rzeźb. Czas wolny. Przejazd do portu. Wypłynięcie z Helsinek o godz. 18:30. Nocny prom do Tallinna.

Dzień 5

Śniadanie na promie (bufet). Przejazd do centrum TALLINNA i zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła i inne. Ratusz, pozostałości obwarowań miejskich, Wielka Gildia (XV w.), Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska, pałac - rezydencja Piotra I Wielkiego. Czas wolny. Przejazd na nocleg do Rygi. Kolacja. Nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wyjazd do Polski ok. 11:00. Po drodze postój na ewentualną obiadokolację (we własnym zakresie). Przyjazd do Warszawy w późnych godzinach wieczornych.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: klimatyzowany autokar, DVD, mikrofon

 • nocny rejs Ryga - Sztokholm

 • nocny rejs Sztokholm - Turku

 • nocny rejs Helsinki - Tallinn

 • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelach **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami), w tym:

  2 x nocleg w Rydze, 3 noclegi na promie

 • wyżywienie zgodnie z programem: 5 x śniadania, 2 x kolacja w hotelu w Rydze

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenia NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty klimatyczne

 • VAT

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu, usług przewodników lokalnych w Rydze, Sztokholmie, Helsinkach i Tallinnie ok. 35 EUR
 • obiadokolacji na promie; jest możliwość wykupienia obiadokolacji na promie po wcześniejszej rezerwacji w biurze: bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej lub wegetarian; ponad 50 dań, wino i piwo oraz napoje bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji (czas posiłku ok. 2 godz.) - koszt 155 PLN / osoba / obiadokolacja; lub obiadokolacja na promie we własnym zakresie w innych tańszych lokalach
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl  w zakładce „informacje dla klientównapiwków

Uwagi

Informacje dodatkowe:

 • kabiny:

  B4 – 4-osobowa (Class B - 8,5 m2/ bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką, przeznaczona dla maks. 4 osób. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego).

  A44-osobowa (Class A - 8,5 m2/ z oknem. To komfortowa kabina zewnętrzna, wyposażona w małą szafkę na ubrania, klimatyzację, łazienkę - to wszystko co potrzebujesz aby dobrze zacząć nowy dzień zwiedzania. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym. Dla dzieci od 7 roku życia wymagane jest oddzielne łóżko tak jak dla dorosłego

 • dopłata do pokoju 1-os. w hotelach: 135 PLN (za 2 noclegi)
 • Istnieje możliwość rezerwacji indywidualnego biletu lotniczego na trasie Warszawa – Ryga – Warszawa, zamiast przejazdu autokarem Warszawa – Ryga, Ryga – Warszawa; w przypadku zainteresowania sprawdzamy na indywidualne zapytanie każdorazowo.
 • Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenia niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.