Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Rejs ze zwiedzaniem: RYGA – TALLIN – SZTOKHOLM – TURKU – HELSINKI – KOWNO w 7 dni (autokar + prom)

Rejs ze zwiedzaniem: RYGA – TALLIN – SZTOKHOLM – TURKU – HELSINKI – KOWNO w 7 dni (autokar + prom)

KrajLitwa, Łotwa, Estonia, Szwecja, Finlandia
Transportautokar + prom
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4160 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-07-07 - 2024-07-13 | 7 dni Cena: 4160 PLN
Termin: 2024-08-10 - 2024-08-16 | 7 dni Cena: 3450 PLN
Termin: 2024-09-07 - 2024-09-13 | 7 dni Cena: 3450 PLN

Opis oferty

Siedmiodniowa wycieczka objazdowa po Krajach Nadbałtyckich połączona z rejsem do Sztokholmu, Turku i Tallina. Zobaczymy najważniejsze zabytki w tych miastach, zwiedzimy też Rygę, Helsinki, zatrzymamy się na spacer w Kownie. Relaks zapewni nam rejs promem, na pokładzie którego każdy znajdzie coś dla siebie – restauracje, bary, sklepy, muzykę na żywo, karaoke, dyskoteka do białego rana. A po części rozrywkowo-wieczornej możemy komfortowo wypocząć w kabinach, by zregenerować siły na poranne zwiedzanie malowniczej starówki Sztokholmu, Helsinek czy Tallina. Planujesz konferencję? A może by tak przyjąć swoich kontrahentów na szkoleniu pośrodku Bałtyku? Na…
pokaż więcej
Siedmiodniowa wycieczka objazdowa po Krajach Nadbałtyckich połączona z rejsem do Sztokholmu, Turku i Tallina. Zobaczymy najważniejsze zabytki w tych miastach, zwiedzimy też Rygę, Helsinki, zatrzymamy się na spacer w Kownie. Relaks zapewni nam rejs promem, na pokładzie którego każdy znajdzie coś dla siebie – restauracje, bary, sklepy, muzykę na żywo, karaoke, dyskoteka do białego rana. A po części rozrywkowo-wieczornej możemy komfortowo wypocząć w kabinach, by zregenerować siły na poranne zwiedzanie malowniczej starówki Sztokholmu, Helsinek czy Tallina. Planujesz konferencję? A może by tak przyjąć swoich kontrahentów na szkoleniu pośrodku Bałtyku? Na promie dostępne są również sale konferencyjne. Na promie organizować możemy również obiadokolacje – bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej lub wegetarian, wino i piwo oraz napoje bez ograniczeń w czasie trwania obiadokolacji. Podróż promem to zupełnie inna przygoda i niezapomniane wrażenia.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – RYGA

WARSZAWA, wyjazd o godzinie 07.00.
Przyjazd do RYGI, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Przejazd autokarem ok. 690 km.

2. DZIEŃ: RYGA – TALLIN

RYGA, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem stolicy Łotwy, która stanowi jedną z największych skupisk architektury secesyjnej Europy, m.in.: Stare Miasto, Dom Bractwa Czarnogłowych, Ratusz, kościół św. Piotra ze 140-metrową wieżą (z zewnątrz), budynek Parlamentu, zespół średniowiecznych kamieniczek tzw. Trzej Bracia, gildie kupieckie z XIX wieku, mury obronne oraz domy zabytkowe.
Przejazd do TALLINA, obiadokolacja, czas wolny.
Przejazd autokarem ok. 330 km.

3. DZIEŃ: TALLIN – SZTOKHOLM

TALLIN, po śniadaniu zwiedzanie zabytków Dolnego i Górnego Miasta: zamek, katedra, kościoły: św. Olafa, św. Piotra i Pawła i inne, ratusz (z zewnątrz), pozostałości obwarowań miejskich, Wielka Gildia z XV w., Gildia św. Olafa, gotyckie domy mieszkalne, Dom Bractwa Czarnogłowych, Brama Morska. Czas wolny, obiadokolacja.
Przejazd do portu, zaokrętowanie na prom. Wypłynięcie z Tallina o godz. 18:00.
Nocny rejs do SZTOKHOLMU promem, na którym są liczne atrakcje: restauracje, bary, sklepy, muzyka na żywo, karaoke, dyskoteka do białego rana.

4. DZIEŃ: SZTOKHOLM – TURKU

SZTOKHOLM, śniadanie na promie. O godz. 10:30 przypłynięcie do stolicy i największego miasta Szwecji, położonego na kilkunastu wyspach. Uznaje się go za jedno z najpiękniejszych miast Europy.
Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Gamla Stan – Stare Miasto z labiryntem wąskich malowniczych uliczek, zamek, katedra św. Mikołaja, ratusz, gdzie odbywają się przyjęcia towarzyszące przyznawaniu nagrody Nobla, muzeum Vasa. Obiad.
Przejazd do portu. Wypłynięcie o godz. 20:00. Nocny rejs promem do TURKU.

5. DZIEŃ: TURKU – HELSINKI – TALLIN

TURKU, śniadanie na promie.
Przypłynięcie o godz. 07.35. Spacer po starówce najstarszego fińskiego miasta i historycznej stolicy Finlandii: zamek z XIII w., katedra z XIII w., Abo Akademii – najstarszy Uniwersytet w Finlandii.
Przejazd autokarem do HELSINEK (ok. 2 godzin). Zwiedzanie historycznego centrum stolicy Finlandii, m.in. Plac Senacki (Senaatintori), otoczony neoklasycystycznymi gmachami z XIX wieku, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa, Pałac Rządu i ogromna katedra luterańska, którą zaprojektował Carl Ludwig Engel, pomnik cara Aleksandra II, Rynek (Kauppatori) z Ratuszem, Pałacem Prezydenta (Presidentinlinna), aleja Mannerheima i budynek Parlamentu, Sobór Uspienski – największa cerkiew w Europie Zachodniej, kościół Temppeliaukio.
Zaokrętowanie na prom, wypłynięcie do TALLINA. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Przejazd autokarem ok. 200 km.

6. DZIEŃ: TALLIN – KOWNO

TALLIN, śniadanie. Przejazd do KOWNA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg.
Przejazd autokarem ok. 570 km.

7. DZIEŃ: KOWNO – WARSZAWA

KOWNO, śniadanie, spacer po centrum miasta: zabudowa Starego Miasta, ruiny zamku książęcego z XIII w, Dom Perkuna i kościół jezuicki, gdzie pracował poeta Adam Mickiewicz. Wyjazd do WARSZAWY, powrót w godzinach wieczornych.
Przejazd autokarem ok. 410 km.

 

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 6 noclegów, w tym: 4 noclegi w hotelach 3* (1 w Rydze, 2 w Tallinie, 1 w Kownie), pokoje 2-os. z łazienkami, 2 noclegi na promie w kabinach 2-osobowych wewnętrznych
 • wyżywienie zgodnie z programem: 6 x śniadania, 6 x obiadokolacje
 • nocny rejs promem Tallin – Sztokholm,
 • nocny rejs promem Sztokholm – Turku,
 • krótki rejs promem Helsinki – Tallin (ok. 2 godz.)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • dopłaty do pokoju 1-os. w hotelach oraz kabiny 1-os. wewnętrznej na promie – 980 zł (za 6 noclegów)
 • możliwość zakwaterowania na promie w kajucie z oknem – dopłata 340,00 PLN/os. (za 2 noclegi w kabinie 2-osobowej z oknem)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide – ok. 100 euro/os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10 zł
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10 zł
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • przy zakwaterowaniu w kajucie 3-os. – zniżka 150 zł/os., w kajucie 4-os. – 220 zł/os.
 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach późnowieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 21.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postojów podczas przejazdu
 • minimalna liczba uczestników: 25 osób
 • na wyjazd Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • obowiązującą walutą na Litwie, Łotwie, w Estonii i Finlandii jest euro (EUR), w Szwecji – korony szwedzkie (SEK)
 • możliwość zorganizowania za dopłatą kolacji na promie w formie bufetu - bogate menu z uwzględnieniem osób na diecie bezglutenowej czy wegetarian, wino i piwo oraz napoje soft bez ograniczeń w czasie trwania kolacji. Kosz jednej kolacji na promie Tallin – Sztokholm oraz Sztokholm – Turku – 220 zł / os. Na promie Helsinki – Tallin – 170 zł / os.
 • na promie Helsinki – Tallin nie ma wieczornej rozrywki, a rejs jest krótki (ok. 2 godz.)
 • w trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie
 • po przekroczeniu granicy polsko-litewskiej należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu. Po przypłynięciu do Szwecji zegarki cofamy o godzinę (taki sam czas jak w Polsce)
 • sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową
 • kabiny: 2-osobowe Class B - 8 m2 / bez okna: wewnętrzna, komfortowa kabina z łazienką, przeznaczona dla maksymalnie 4 osób. Kabina z 4 łóżkami w systemie piętrowym
 • do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach
 • łączna trasa przejazdu autokarem wynosi ok. 2700 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.