Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Odessa – Sanatorium BIAŁA AKACJA

Odessa – Sanatorium BIAŁA AKACJA

KrajUkraina
Transportautokar, samolot, własny
Wyjazd z
Cena: od 1790 PLN
+ bilet lotniczy
Promocja ważna do: 2020-07-31
Drukuj program

Terminy

Termin: 2020-07-17 - 2020-12-31 | 168 dni Cena: 1790 PLN

Opis oferty

POŁOŻENIE kompleks sanatoryjny położony jest w uzdrowiskowej części Odessy, pomiędzy dzielnicami Arkadią a Malyi Fontann, przy Francuskim Bulwarze, na zadrzewionym terenie. Najbliższy sklep znajduje się ok. 100 m od obiektu, większy market i kantor ok. 1 km w stronę Centrum, przez ulicę sklep firmowy win ‘Odessa’. Do atrakcji Starego Miasta Odessy jest około 5 km, można tam dojechać tramwajem nr 5, przystanek przy sanatorium; ok. 10 km od lotniska międzynarodowego; ok. 3 km od międzynarodowego Dworca Kolejowego ‘Odessa-Holovna’, ok. 7 km od głównego Dworca Autobusowego. PLAŻA publiczna Delfin, wydzielona część…
pokaż więcej
POŁOŻENIE
kompleks sanatoryjny położony jest w uzdrowiskowej części Odessy, pomiędzy dzielnicami Arkadią a Malyi Fontann, przy Francuskim Bulwarze, na zadrzewionym terenie. Najbliższy sklep znajduje się ok. 100 m od obiektu, większy market i kantor ok. 1 km w stronę Centrum, przez ulicę sklep firmowy win ‘Odessa’. Do atrakcji Starego Miasta Odessy jest około 5 km, można tam dojechać tramwajem nr 5, przystanek przy sanatorium; ok. 10 km od lotniska międzynarodowego; ok. 3 km od międzynarodowego Dworca Kolejowego ‘Odessa-Holovna’, ok. 7 km od głównego Dworca Autobusowego.
PLAŻA publiczna Delfin, wydzielona część dla gości sanatorium, piaszczysta, łagodne zejście do morza, ok. 450 m od obiektu. Zejście do plaży jest strome i prowadzi schodami przez Park Zdrowia. Parasole i leżaki płatne z możliwością wypożyczenia tylko na terenie fragmentu plaży wydzielonego dla restauracji lub klubów.
OBIEKT
Biała Akacja posiada dwa korpusy: korpus sypialny, gdzie znajduje się również stołówka oraz korpus zabiegowy – połączone między sobą korytarzem. Poruszanie się między obiema częściami możliwe jest również na zewnątrz, obiekt posiada wewnętrzne podwórko z klimatyczną aleją drzew, która prowadzi w kierunku morza. Na terenie sanatorium znajduje się skromna restauracja i kawiarnia, dyskoteka, biblioteka (literatura jednak w większości w j. ukraińskim lub rosyjskim), sala widowiskowo-konferencyjna, bilard, basen, siłownia, sauna, salon kosmetyczny i solarium, sejf (na recepcji), kort tenisowy, sala gimnastyczna, plac zabaw dla dzieci. Na terenie obiektu znajduje się dodatkowo niewielki płatny parking.
POKOJE
Skromne i niewielkie, ale schludne o standardzie turystycznym z łazienką (w większości prysznic), w pokojach zwężone łóżko małżeńskie lub dwa łóżka pojedyncze. Wszystkie pokoje posiadają klimatyzację balkon, telewizor, lodówkę i ręczniki. Pokoje standard 2 os. (dla 1 lub 2 os.) typu Studio (2+2) ze wspólnym przedpokojem. Pokoje lux (dla max. 3-4 os.), 2-pokojowe: pokój dzienny z rozkładaną sofą i sypialnia; wyposażone dodatkowo w czajnik.
WYŻYWIENIE 3 x dziennie, skromne i dietetyczne, serwowane do stolików, kuchnia ukraińska, bazująca przede wszystkim na produktach sezonowych i kaszach, posiłki dość jednostajne.
INTERNET  Wi-Fi dostępne w holu głównym oraz w okolicy restauracji.
DLA DZIECI plac zabaw dla dzieci.
NIEPEŁNOSPRAWNI Obiekt nie jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych i osób z utrudnieniami w poruszaniu się, windy znajdują się w korpusie głównym (sypialnym), w korpusie zabiegowym są tylko schody.
LECZENIE W SANATORIUM BIAŁA AKACJA
Baza zabiegowa znajduje się w oddzielnym korpusie, do którego przechodzi się przez korytarz. Przy korpusie zabiegowym zlokalizowana jest również pijalnia wody leczniczej z własnego źródła Biała Akacja (woda typu artezyjskiego). Gabinety lekarzy ogólnych oraz pielęgniarek dyżurnych znajdują się na poszczególnych piętrach budynku głównego (sypialnego) oraz w korpusie zabiegowym. Na podstawie badań zleconych przez lekarza, przeprowadzonych na miejscu, przypisywane są odpowiednie zabiegi medyczne oraz ewentualna dieta. Książeczki zabiegowe są w dwóch językach: ukraińskim i polskim. W sanatorium leczy się choroby o profilu typowym dla uzdrowiska w Odessie, m.in.: niewydolność naczyń mózgowych (przemijający atak niedokrwienny, udar niedokrwienny oraz krwotoczny udar mózgu); stany po zawale i rewaskularyzacji naczyń serca (stentowanie naczyń); nadciśnienie tętnicze; zaburzenia metabolizmu węglowodanów, cukrzycę; choroby układu mięśniowo-szkieletowego, dyskopatię, choroby zwyrodnieniowe stawów itd.; choroby ogólnie somatyczne (choroby przewodu pokarmowego, dróg oddechowych itd.).
ZAKRES USŁUG MEDYCZNYCH UWZGLĘDNIONYCH W CENIE / WG ZALECEŃ LEKARZA

Diagnostyka: badania laboratoryjne i instrumentalne (według wskazań lekarzy): ogólna analiza krwi i moczu, poziom cukru we krwi, elektrokardiogram, Monitorowanie JSC, USG serca; Zabiegi: Kąpiele: perełkowa, świerkowa, jodobromowa, żywicowa, z preparatem Perozon (melisa, rozmaryn, waleriana),
preparat Pinimentol na mięśnie i stawy, z solą morską i olejkami eterycznymi, tlenowe, z biszofitem; prysznic: okrężny, igiełkowy, wschodzący; hydromasaż „Kaskada”: masaż wirowy na nogi; pieloterapia (borowina); lecznicze wody
mineralne: woda „Biała akacja” i „Morszyńska”; fitoterapia (ziołolecznictwo, według profilu patologii) - 1 mieszanka ziołowa; Fizykoterapia: elektroforeza z lekami, promieniowanie ultrafioletowe i podczerwone, ultradźwięki,
elektrostymulacja, magnetoterapia (w tym laser magnesowy); gimnastyka lecznicza (w tym według metody Ewminowa), laseroterapia; Masaż 1 partii ciała (np. 1 odcinek kręgosłupa); inhalacja (ziołowa, z mieszanką leków oskrzelowych, sodowa itd.); ewentualnie basen zgodnie z zaleceniami lekarza i przy posiadaniu zaświadczenia od dermatologa (dla kobiet – od ginekologa) / 30 minut. Konsultacje: wizyta u lekarza prowadzącego, pierwsze wizyty u: lekarza internisty, kardiologa, laryngologa, oftalmologa, ginekologa, lekarza stomatologa, urologa, neurologa, endokrynologa, według profilu choroby.
ZAKRES USŁUG MEDYCZNYCH PŁATNYCH DODATKOWO / WG ZALECEŃ LEKARZA
Masaż podwodny, sucha wanna z dwutlenkiem węgla, bicze szkockie (tzw. 'Szarko'), koktajl tlenowy, masaż leczniczy, masaż antycellulitowy, kosmetolog, stomatolog, USG: jamy brzusznej, nerek, ginekologiczne, piersi, stawów kolanowych, serca, tarczycy.
NASZYM ZDANIEM
Spośród wszystkich innych sanatoriów w Odessie Biała Akacja jest najlepiej przystosowana do przyjmowania obywateli polskich. Standard obiektu jest uśredniony, wart uwagi jest teren należący do obiektu przechodzący aleją drzew w park, który z kolei przechodzi w drogę prowadzącą do morza. Z końca alei roztacza się malowniczy widok na Morze Czarne, a podczas ciepłych wieczorów organizowane są tam również tańce. Minusem może być bardzo skromne wyżywienie, różnorodnością kuchni przypominające minioną epokę.

Plan wycieczki

W cenie

Cena zawiera


Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.