Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO IRANU: IRAN – Perskie Imperium w 9 dni

WYCIECZKA DO IRANU: IRAN – Perskie Imperium w 9 dni

KrajIran
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 8600 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-25 - 2024-09-02 | 9 dni Cena: 8600 PLN
Termin: 2024-10-03 - 2024-10-11 | 9 dni Cena: 8600 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – TEHERAN .

Wylot w Warszawy przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przelot do Teheranu. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem. Transfer do hotelu. Nocleg.

2. DZIEŃ: TEHERAN – SZIRAZ / samolot .

Śniadanie. Zwiedzanie TEHERANU: najpierw wizyta na cmentarzu, gdzie spoczęli polscy żołnierze armii gen. Andersa i cywile, którym udało się wydostać z „sowieckiego raju”.
Następnie zwiedzanie Pałacu Golestan, oraz Muzeum Narodowego.
Wizyta na lokalnym bazarze w miarę wolnego czasu. Kolacja. Wieczorem przelot z Teheranu do Szirazu. Transfer do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: SZIRAZ .

Śniadanie. Zwiedzanie miasta SHIRAZ: Meczet Różowy, Masdżed-e Nasir ol-Molk, który dzięki witrażom o świcie mieni się pięknymi kolorami. Następnie grobowce Hafez i Saadi, cytadela Karim Khan, kompleks Vakil, brama Quran, lokalny bazar. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 150 km w obie strony

4. DZIEŃ: SZIRAZ – PERSEPOLIS – NAGSHE ROSTAM – PASARGADA - ABARKUH - JAZD .

Śniadanie. Poranny wyjazd do PERSEPOLIS i NAGSHE ROSTAM. Persepolis, miasto założone przez Dariusza I w 518r. p.n.e. W czasach Achemenidów pełniło funkcję jednej z czterech stolic imperium perskiego (obok Suzy, Ekbatany i Pasargady) i służyło jako ceremonialna stolica państwa. Zamieszkiwano je tylko wiosną i jesienią (lato spędzano w Ekbatanie, a zimy w Suzie). W roku 330 r. p.n.e. zostało zdobyte i spalone przez Aleksandra Wielkiego i jego żołnierzy podczas uczty. Była to zemsta za atak Persów na ich ojczyznę w V wieku p.n.e.
Zwiedzanie PASARGADY – pierwszej stolicy królestwa Achemenidów, dynastii panującej w Iranie w latach 550 – 330 p.n.e. Znajduje się tu imponujący grobowiec Cyrusa. Przemierzając tereny pustynne w mieście ABARKUH możliwość podziwiania 4000-letniego drzewa cyprysowego. Przyjazd do miasta JAZD i zwiedzanie Wieży Milczenia skąd rozpościera się piękny widok. Kolacja, nocleg. Przejazd ok. 490 km

5. DZIEŃ: JAZD – ISFAHAN .

Śniadanie. Zwiedzanie JAZDU: Meczet Piątkowy z najprawdopodobniej najwyższym minaretem Iranu, kompleks Amir Chakhmaq Tekieh, Zendan-e-Eskandar (więzienie Aleksandra), mauzoleum Maqbare-ye Imam Davazdah (Mauzoleum Dwunastu Imamów). Po południu przejazd do ISFAHANU, uchodzącego za arcydzieło i najpiękniejsze miasto Iranu, miasto błękitnych mozaikowych kopuł, perłę starożytnej Persji. Kolacja i nocleg w Isfahanie. Przejazd ok. 370 km

6. DZIEŃ: ISFAHAN .

Śniadanie. Całodniowe zwiedzanie ISHAFANU: ogromny Plac Imama Nagshe Johana: Pałac Ali Qapu, meczet Sheik Loft Allaha, meczet Imama. Przejazd do Pałacu 40 Kolumn, imponującego kompleksu pałacowo – ogrodowego, w którym przyjmuje się ambasadorów i dygnitarzy. Następnie wizyta na orientalnym bazarze Qeysarieh (stary i tradycyjny bazar w Isfahanie). Kolacja i nocleg.

7. DZIEŃ: ISFAHAN .

Śniadanie. Dalszy ciąg zwiedzania ISFAHANU: meczet Piątkowy z XI/XII wieku – to jeden z najwspanialszych meczetów świata, który skupia w sobie ponad 800 lat perskiej architektury religijnej. Następnie ormiańska katedra Vank oraz ormiański kompleks muzealny. Zwiedzanie wieży Pigeon oraz historycznych mostów: Chadżu, Sio se Pol oraz najstarszego - Szehrestan. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ: ISFAHAN – ABYANEH - KASZAN – TEHERAN .

Śniadanie. Przejazd do ABYANEH – jednej z najstarszych wiosek Iranu, gdzie budynki pokryte są czerwoną gliną.
Następnie przejazd do KASZAN, miasta-oazy, niegdyś ulubione miasto Szah Abbas’a I, który upiększył go i życzył sobie być w nim pochowanym. Zwiedzanie: Brudjerdiha house, zbudowany w XIX w. jako prywatna rezydencja, Fiński Ogród, klasyczna perska wizja edenu, miejsce kultu Szazdeh Ebrahim. Przyjazd do Teheranu. Kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 510 km

9. DZIEŃ: TEHERAN – WARSZAWA .

Transfer na lotnisko. Odlot do Polski przez jeden z europejskich portów lotniczych. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

Bilet lotniczy Warszawa – Teheran - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych.

Zakwaterowanie w hotelach 4*: 2 x Teheran, 2 x Sziraz, 3 x Isfahan, 1 x Jazd.

Wyżywienie: śniadania i kolacje.

Transport w Iranie klimatyzowanym pojazdem.

Przelot: Teheran - Sziraz (w cenie 80 EUR).

Przewodnik lokalny angielsko/rosyjskojęzyczny.

Bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

Ubezpieczenie KL + NNW

Opieka pilota z Polski

VAT

Cena nie zawiera

Opłaty wizowej 360 PLN – wymagania: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu z 2 wolnymi stronami naprzeciw siebie, 1 wniosek wizowy, 1 aktualne zdjęcie paszportowe en face 3/3,5 x 4/4,5, skan paszportu ze strony ze zdjęciem.

Zwyczajowych napiwków ok. 40 EUR.

Ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie.

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN.   Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN.   Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”.

Dopłata do pokoju 1-osobowego: 1040 PLN.

Uwagi

UBIÓR / Iran

- kobiety - obowiązek noszenia chusty we wszystkich miejscach publicznych (chustę należy mieć przygotowaną do założenia już po wylądowaniu na terenie Iranu); zakaz noszenia krótkich rękawów powyżej łokcia, dekoltów, garsonek oraz krótkich spódnic i sukienek - dozwolona jest długa spódnica do ziemi, luźna tunika lub spodnie (albo legginsy) wraz z luźnym płaszczem (np. letni płaszcz) - tunika lub płaszcz powinny sięgać do połowy uda.

Noszenie odkrytych butów (sandały, japonki itp.) jest właściwie zabronione, jednakże cudzoziemki traktowane są bardziej tolerancyjnie. W przypadku odwiedzin meczetów i innych miejsc kultu kobiety mogą zostać poproszone o założenie czadoru (istnieje możliwość jego wypożyczenia przed wejściem do meczetu).

Należy również mieć na względzie różnice w podejściu do stroju cudzoziemek przez Irańczyków - różnice między konserwatywną prowincją a bardziej liberalnym Teheranem (szczególną jego częścią północną).

- mężczyźni - zakaz noszenia krótkich spodni oraz podkoszulków (zakaz nie dotyczy plaż).

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie.
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób.
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem.
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu.
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia.
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.