Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA NA WĘGRY I SŁOWACJĘ: Budapeszt – Zakole Dunaju – SŁOWACJA 4 dni

WYCIECZKA NA WĘGRY I SŁOWACJĘ: Budapeszt – Zakole Dunaju – SŁOWACJA 4 dni

KrajSłowacja, Węgry
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 1990 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-12 - 2024-08-15 | 4 dni Cena: 1990 PLN
Termin: 2024-09-11 - 2024-09-14 | 4 dni Cena: 1990 PLN
Termin: 2024-10-09 - 2024-10-12 | 4 dni Cena: 1990 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1
Wyjazd z Warszawy o 07:00. Przejazd do Budapesztu. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem rejs po Dunaju. Dzięki znakomitemu systemowi oświetlenia najatrakcyjniejszych budynków wieczorny rejs statkiem to niezapomniana wycieczka. Można zobaczyć najatrakcyjniejsze obiekty Budapesztu położone niedaleko brzegu. Kolacja, nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie BUDAPESZTUBuda: Wzgórze Gellerta: pomnik Gellerta i kaplica w skale (górna część Wzgórza obecnie zamknięta do odwołania). Wzgórze Zamkowe z Pałacem Zamkowym, Pałacem Sandorów, Górną stacją zabytkowej kolejki Siklo, zmianą warty przed Pałacem Prezydenckim. Stare Miasto - Baszty Rybackie, Kościół Najświętszej Marii Panny, zwany Kościołem Macieja, Plac Defilad, Pomnik Św. Stefana Peszt: Plac Lajosa Kossutha - wyjątkowe historycznie miejsce z pomnikami bohaterów węgierskich: Lajosa Kossutha, z węgierskim Parlamentem, jednym z największych na świecie budynków rządowych o imponującej długości 268 metrów, szerokości 123 m oraz wysokości 96 metrów. Bazylika św. Stefana - druga co do wielkości budowla sakralna na Węgrzech z zachwycającym wnętrzem i miejscem szczególnego kultu - Kaplicą św. Prawicy. Plac Bohaterów – miejsce stworzone na obchody 1000-lecia Państwa Węgierskiego z pomnikiem millenium, kolumnadami przedstawiającymi węgierskich bohaterów narodowych. Obok placu znajduje się Park miejski i bajkowy zamek Vajdahunyad oraz najsłynniejsze węgierskie baseny termalne- kąpielisko Sechenyego. 

Kolacja regionalna połączona z pokazem folklorystycznym oraz występem muzyków w tradycyjnej węgierskiej CsardzieNocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Zakole DunajuSZENTENDRE: Historyczne miasteczko założone przez Serbów pod koniec XVII wieku. Miasto do dziś zachowuje swój śródziemnomorski charakter, dzięki czemu jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc na Węgrzech. Wąskie uliczki, pozostałości po winiarniach, serbskie budownictwo sakralne tworzą niepowtarzalny charakter tego miejsca. Muzeum Marcepanu - słynne muzeum stworzone przez mistrza sztuki cukierniczej Istvana Szabo. W muzeum można zobaczyć przede wszystkim dużą kolekcje dzieł z marcepana, przyjrzeć się jak powstają marcepanowe dzieła sztuki oraz zaopatrzyć się w Marcepanowe pamiątki. VYSEGRAD: Historyczna miejscowość, której znaczenie zapoczątkowało zbudowanie w XIII wieku pałacu królewskiego i obronnego zamku górnego zlokalizowanego na jednym ze wzgórz piętrzących się nad Dunajem. Główną atrakcją jest zwiedzanie zamku górnego wraz z ekspozycją woskowych figur, która upamiętnia pierwszy zjazd Vyszehradzki, który odbył się na zamku w XIV wieku. Dodatkowo widok na zakole Dunaju z murów zamkowych pozostawia niezapomniane wrażenia. ESZTERGOM: Miejsce koronacji pierwszego króla Węgier – Stefana oraz pierwszego węgierskiego arcybiskupstwa. W Esztergom znajduje się największa na Węgrzech budowla sakralna- Bazylika Esztergomska ukończona w drugiej połowie XIX w. Wnętrze bazyliki z wkomponowaną w budowlę XVI wieczną kaplicą biskupa Bakocsiego oraz wspaniała panorama okolicy widziana z tarasu widokowego na kopule Bazyliki stawiają to miejsce w czołówce odwiedzanych miejscowości węgierskich. Przejazd na Słowację do NITRY - zwiedzanie katedry będącej kolebką chrześcijaństwa wschodnioeuropejskiego, związanego ze św. Cyrylem i Metodym. Przejazd do Bardejowa. Kolacja, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Zwiedzanie BARDEJOWA – spacer po urokliwej Starówce. Wyjazd do Polski. Przyjazd w późnych godzinach popołudniowych.

W cenie

Cena zawiera

przejazd autokarem z dwoma kierowcami (klimatyzacja, video)

zakwaterowanie: 2 x nocleg w Budapeszcie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami ,

1 x nocleg w Bardejowie

wyżywienie: śniadania i kolacje, w tym jedna w Budapeszcie w węgierskiej Csardzie

pilot na całej trasie

ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

VAT

Cena nie zawiera

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, rejsu po Dunaju, zestawu słuchawkowego tour guide, przewodnika miejscowego ok. 55 EUR

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 650 PLN

 

Uwagi

 

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 30 osób
 • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.