Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO UZBEKISTANU: Jedwabnym Szlakiem w 9 dni

WYCIECZKA DO UZBEKISTANU: Jedwabnym Szlakiem w 9 dni

KrajUzbekistan
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6590 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-10-05 - 2019-10-13 | 9 dni Cena: 6590 PLN

Opis oferty

Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i tradycyjny proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane przy…
pokaż więcej

Samarkanda i Buchara to wizytówki Uzbekistanu. Do mniej popularnej, ale rzucającej na kolana Chiwy dotrą Państwo z nami. Miasto leżące na Jedwabnym Szlaku zachowało pierwotny charakter. Przekraczając jego mury, cofamy się do czasów, kiedy tereny te przemierzały karawany wielbłądów z orientalnymi towarami. Jedwab wytwarza się w Uzbekistanie do dziś. Hodowle jedwabników i tradycyjny proces produkcji szlachetnego materiału warto zobaczyć, podobnie jak tradycyjne tkalnie dywanów. Uzbekistan to także starożytna myśl matematyczna i astronomiczna. Wnuk wielkiego przywódcy Tamerlana – Uług Beg był twórcą sekstansu, który możemy obejrzeć w Samarkandzie. Obliczenia wykonane przy jego pomocy niewiele różnią się od dzisiejszych pomiarów dokonanych za pomocą skomplikowanych urządzeń elektronicznych.

            Uzbekistan zaskakuje. Starożytna cywilizacja, świat błękitnych meczetów i tradycyjnych medres kontrastuje ze spustoszeniami, które pozostawiała po sobie radziecka myśl techniczna.

Plan wycieczki

 1. DZIEŃ: 

Wylot do TASZKENTU przez jeden z europejskich portów lotniczych.

 1. DZIEŃ: 

Przylot do Taszkentu i spotkanie na lotnisku z lokalnym przewodnikiem. Transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie.

Zwiedzanie TASZKENTU, stolicy Uzbekistanu, jednego z największych miast Azji Centralnej, jednocześnie jednego z najbardziej starożytnych miast, liczące ok. 2000 lat.. Miasto położone jest w północno - wschodniej części kraju, w dolinie rzeki Chirchik. Na północ od miasta można zobaczyć pokryte śniegiem wierzchołki Wielkiego i Małego Chimganu. Zwiedzanie: kompleks Hasti Imama (Meczet Tillya Sheikh, Mauzoleum Kaffal Shashiy, medresa Barakkhan, biblioteka, gdzie znajduje się Księga Koranu), medrese Kukeldash, bazar Chorsu.

Transfer na lotnisko, wylot samolotem do Urgenczu. Przejazd do Chiwy (ok 30 km). Kolacja i nocleg w hotelu.

 1. DZIEŃ: 

Śniadanie. Zwiedzanie CHIWY, bajkowego orientalnego miasta z licznymi zabytkami historii: medresa Alakulihan, medresa chana Muhammada Amina i Kalty Młodszego. Kompleks pałacowy Łuk Kunja: (Koriniszona, Meczet Zimowy i Letni oraz Ak-szik-bobo), medresa Muhammada Rakimkana, mauzoleum Paklavana Mahmuda. Medresa chana Shergazi. Minaret i Madrasa Islam-Khodji, Meczet Djuma. Ota Darvaza "Brama Ojca”, Meczet AK, Łaźnie Anuszahana, Palvan Darvaza ”Brama Wojowników’’, Madrasa Qutlugh Murad Ina, Karawansaraj chana Tima Allaha Kuli i rynek, a także kompleks Tash Hauli.

Kolacja w „Pałacu Toza Bog” z przedstawieniem folklorystycznym (w miarę możliwości i przy wcześniejszym potwierdzeniu). Nocleg.

 1. DZIEŃ: 

Śniadanie. Wyjazd do Buchary. Przejazd między pustyniami Kara-kum (czarne piaski) i Kyzył-kum (czerwone piaski), po drodze postój nad rzeką Amu-Darią, znaną wielu zachodnim odkrywcom jako „Oxus”. W Uzbekistanie są dwie główne rzeki: Amu-Daria (starożytna Oxus) oraz północna Syr-Daria (starożytna Yaksard). Długość rzeki Syr-daria wynosi 2213 km, a razem z jej dopływem Naryn to 3019 km. Amu-daria bierze swój początek w paśmie gór Hindukusz, we wschodnim Pamirze, z połączenia rzeki Pandż i Wachsz, a wpływa do Jeziora Aralskiego jako Amu-daria. Pomiędzy Amu-darią a Jeziorem Aralskim znajduje się pustynia Kyzył - Kum.

Przyjazd do BUCHARY, zakwaterowanie w hotelu. Czas wolny. Kolacja, nocleg.

 1. DZIEŃ: 

Śniadanie. Całodzienne zwiedzanie BUCHARY: pozostałości muru obronnego miasta wraz z bramą, meczet Bolo Hauz, Mauzoleum Samonida. Mauzoleum Chashma-Ayuba, kompleks Poi Kalyan, medresa Miri Arab, medresy Uługbeka i Abdulaziskhana, Kopuła bazaru: (Toki Zargaron, Тoki Telpak Furushon i Toki Sarrafon), bazar z jedwabiem, Meczet Magoki Attoron, kompleks Lyabi Hauz (Medresa Kukeldash, Khanaka i Medresa Nodir Devan-Begi), synagoga. Tradycyjna kolacja z folk show w Nadir Devonbegi Medrassah (w miarę możliwości po potwierdzeniu), nocleg.

 1. DZIEŃ: 

Śniadanie. Wyjazd do Samarkandy, po drodze zwiedzanie Letniego Pałacu (rezydencji) ostatnich Emirów Buchary Sitora-i-Mokhi Khosa i miasteczka SZACHRISABZ.

Podczas wycieczki zobaczymy: pozostałości pałacu Ak-Sarai. Rynek Szahrisabzu, meczet Kok-Gumbas. Meczet Khazret-Imama (zespół Dorut Tilyavat, XIV wiek) i mazuoleum Gumbazi-Seidana, zespół Dorus-Siadat XIV wiek.

Możliwość odwiedzenia pobliskiego cmentarza, gdzie pochowani są Polacy, którzy zmarli tutaj zmierzając z Armią Andersa na Bliski Wschód. Po przyjeździe do SAMARKANDY zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

 1. DZIEŃ: 

Śniadanie. Zwiedzanie SAMARKANDY, jednego z najstarszych miast Jedwabnego Szlaku, którym jest od ok. 2500 lat. Zwane jest "Rzymem Orientu", ale to przede wszystkim miasto Timura: Plac Registan, symbol miasta i całego Uzbekistanu: (Ulugbek, Sher Dor i Medresa Tillya Kari). Pierwotnie był targowiskiem, a dziś stanowi wspaniały zespół architektoniczny Azji Centralnej. Następnie Mauzoleum Gur-Emira (mogiły Tamerlana i jego potomków). Mauzoleum Rukhoboda. Mauzoleum Aksaraya. Meczet Bibi-Khonym i rynek Siab. Kompleks Shakh-i-Zinda. Meczet Khazrat-Khizr. Starożytne osiedle Afrosiab i museum. Mausoleum Khodja Doniyora (proroka Daniela), obserwatorium i muzeum pamięci Ulugbeka. Kolacja w prywatnym domu, nocleg.

 1. DZIEŃ: 
  Śniadanie. Wyjazd do Taszkentu, zakwaterowanie w hotelu. Popołudniowa wycieczka po TASZKENCIE: Monument odwagi, Plac Amira Temura, Plac Niepodległości, Teatr Opery i Baletu im. Aliszera Navoi, Muzeum Sztuk Pięknych (gdzie wystawione są przedmioty tradycyjnej sztuki i rzemiosła, tak antyczne jak i współczesne) i taszkienckie metro. Pożegnalna kolacja.
 2. DZIEŃ: 

Transfer na lotnisko. Odlot z Taszkentu do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Taszkent - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych
 • zakwaterowanie hotelach 3* w pokoju 2-osobowym w miejscowościach: 2 noclegi w Chiwie, 2 noclegi w Bucharze, 2 noclegi w Samarkandzie. 2 noclegi Taszkencie
 • wyżywienie wg programu: 7 śniadań, w tym jeden suchy prowiant, 7 kolacji
 • transfery
 • zwiedzanie według programu
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • transport lądowy z klimatyzacją
 • przewodnik miejscowy anglo- lub rosyjskojęzyczny
 • 1 butelka wody mineralnej (1,5 l) na 1 osobę dziennie
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • usługi pilota przy grupie od 10 os.
 • VAT

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego Taszkent - Urgencz – ok. 365 PLN
 • opłaty za korzystanie z kamer video i aparatów fotograficznych
 • usługi pilota przy grupie do 10 os.
 • zwyczajowych napiwków ok. 40 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
 • Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • Dopłata do pokoju 1-osobowego: 460 PLN
 • Liczba miejsc w cenie promocyjnej ograniczona
 • Program realizowany w kameralnych grupach
 • UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.