Wycieczka na Ukrainę: SZLAKIEM TWIERDZ KRESOWYCH

Wycieczka na Ukrainę: SZLAKIEM TWIERDZ KRESOWYCH

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1240 PLN od 1060 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-10-10 - 2018-10-14 | 5 dni Cena: 1240 1060 PLN

Opis oferty

To najkrótsza wersja obowiązkowego poznawania Kresów. Okazja do zobaczenia zapierających dech w piersiach zespołów fortyfikacyjnych, pałaców, dworów, kościołów i cerkwi. To okazja do zadumy na polach wielkich bitew, na ruinach twierdz i klasztorów, na cmentarzach i kirkutach, w stepie i w puszczy, nad jarami i rzekami. Tu poczujemy ducha naszych przodków, tu możemy zrozumieć Rzeczpospolitą Wielu Narodów, ojczyznę niegdysiejszych Kozaków – współczesnych Ukraińców, Żydów, Litwinów i przede wszystkim nas Polaków – chłopów, szlachty, magnaterii…
pokaż więcej

To najkrótsza wersja obowiązkowego poznawania Kresów. Okazja do zobaczenia zapierających dech w piersiach zespołów fortyfikacyjnych, pałaców, dworów, kościołów i cerkwi. To okazja do zadumy na polach wielkich bitew, na ruinach twierdz i klasztorów, na cmentarzach i kirkutach, w stepie i w puszczy, nad jarami i rzekami. Tu poczujemy ducha naszych przodków, tu możemy zrozumieć Rzeczpospolitą Wielu Narodów, ojczyznę niegdysiejszych Kozaków – współczesnych Ukraińców, Żydów, Litwinów i przede wszystkim nas Polaków – chłopów, szlachty, magnaterii…

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – Lublin – Chełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – ŁUCK, starówka z Zamkiem Lubarta, katedrą Św. Piotra i Pawła – DUBNO, twierdza Ostrogskich i Lubomirskich – KRZEMIENIEC, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km. Dzień 2. KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: kościół i klasztor Jezuitów, Liceum Wołyńskie, muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława – WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu Wiśniowieckich – ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – TREMBOWLA, twierdza z czasów Kazimierza Wielkiego, znana dzięki Zofii Chrzanowskiej – SKAŁA PODOLSKA, ruiny twierdzy z XIV w – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 260 km. Dzień…
pokaż więcej

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – LublinChełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – ŁUCK, starówka z Zamkiem Lubarta, katedrą Św. Piotra i Pawła – DUBNO, twierdza Ostrogskich i Lubomirskich – KRZEMIENIEC, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 550 km.

Dzień 2.

KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: kościół i klasztor Jezuitów, Liceum Wołyńskie, muzeum Juliusza Słowackiego, kościół św. Stanisława – WIŚNIOWIEC, gniazdo rodu Wiśniowieckich – ZBARAŻ, słynny obroną opisaną przez Sienkiewicza – TREMBOWLA, twierdza z czasów Kazimierza Wielkiego, znana dzięki Zofii Chrzanowskiej – SKAŁA PODOLSKA, ruiny twierdzy z XIV w – KAMIENIEC PODOLSKI, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 260 km.

Dzień 3.

KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu zwiedzanie: twierdza z XIV w, miasto na „wyspie” – OKOPY ŚW. TRÓJCY, forteca zbudowana w czasach, gdy Podole należało do Turcji – CHOCIM, twierdza i pola dwóch wielkich XVII w. bitew – KAMIENIEC PODOLSKI, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 140 km.

Dzień 4.

KAMIENIEC PODOLSKI, po śniadaniu wyjazd – JAZŁOWIEC, ruiny zamku, pałac Poniatowskich, obecna siedziba zakonu Niepokalanek – BUCZACZ, ratusz, kościół – PODHAJCE, ruiny kościoła – BRZEŻANY, zamek – twierdza Sieniawskich, kościół – RohatynŚWIRZ, zamek z XVI wieku, własność Bora Komorowskiego do 1939 r. – LWÓW, zakwaterowanie w hotelu na obrzeżach miasta, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 330 km.


Dzień 5.

LWÓW, po śniadaniu wyjazd – ŻÓŁKIEW zamek, fara - mauzoleum rodu Żółkiewskich i Sobieskich, cerkiew i klasztor oo. Bazylianów, kościół Dominikanów, synagoga – granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – WARSZAWA. Przejazd ok. 400 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje

 • opiekę pilota na całej trasie

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty graniczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 35 euro (płatne pilotowi)

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych

 • dopłatadopokoju 1-os. - 220 zł

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • dla dziecka podróżującego z rodzicami przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 80 zł

 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 1800 km

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy

  wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X