Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: PRZEZ RUŚ NA UKRAINĘ – WOŁYŃ, KIJÓW – 8 dni

Wycieczka na Ukrainę: PRZEZ RUŚ NA UKRAINĘ – WOŁYŃ, KIJÓW – 8 dni

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

Poznając współczesną Ukrainę, nie sposób nie wrócić myślami do odległego średniowiecza. Około 100 lat przed chrztem Polski powstało państwo ruskie. Pod koniec IX w. kniaź Oleg Mądry przeniósł jego stolicę z Nowogrodu Wielkiego do Kijowa, dając początek Rusi Kijowskiej. Upadłą pod naporem mongolskim los splótł z historią Litwy, a potem Rzeczpospolitej, by w Perejasławiu na skutek posunięć kozackich przywódców oddać pod zwierzchność Rosji carskiej. Skomplikowaną historię tej ziemi warto poznać, dotykając jej własnymi stopami. Tym bardziej że trwale związana z losami naszego państwa i narodu. Są w niej wzruszające momenty,…
pokaż więcej

Poznając współczesną Ukrainę, nie sposób nie wrócić myślami do odległego średniowiecza. Około 100 lat przed chrztem Polski powstało państwo ruskie. Pod koniec IX w. kniaź Oleg Mądry przeniósł jego stolicę z Nowogrodu Wielkiego do Kijowa, dając początek Rusi Kijowskiej. Upadłą pod naporem mongolskim los splótł z historią Litwy, a potem Rzeczpospolitej, by w Perejasławiu na skutek posunięć kozackich przywódców oddać pod zwierzchność Rosji carskiej. Skomplikowaną historię tej ziemi warto poznać, dotykając jej własnymi stopami. Tym bardziej że trwale związana z losami naszego państwa i narodu. Są w niej wzruszające momenty, kiedy zakochany Potocki buduje ukochanej Zofii park w Humaniu i okrutne czasy rzezi wołyńskich w 1943 r.

 
KIJÓW prognoza pogodny na najbliższy tydzień TULCZYN prognoza pogodny na najbliższy tydzień

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI - ŁUCK

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) MOP Markuszów Południe przed LUBLINEM, wyjazd ok. godz. 09.00. CHEŁM, wyjazd ok. godz. 10.30 ul. Lubelska 216 (McDonald's)granica państwa (przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, jeden z najstarszych grodów ruskich, założony w 981 r. przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego jako warownia na zachodnim pograniczu Rusi – cerkiew, wały obronne miasta – ŁUCK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 430 km.

DZIEŃ 2: ŁUCK – OŁYKA – KLEWAŃ – OSTRÓG – KORZEC -ŻYTOMIERZ

ŁUCK, po śniadaniu zwiedzanie miasta: zamek Lubarta, katedra katolicka – OŁYKA, zamek Radziwiłłów, kościół św. Trójcy – KLEWAŃ, ruiny pałacu Czartoryskich – OSTRÓG, stary gród ruski, dzięki założonej tu w XVI w. Akademii Ostrogskiej ważny ośrodek kultury, zwiedzamy zamek Ostrogskich – MIĘDZYRZECZ OSTROGSKI, obronny klasztor franciszkański z pocz. XVII w., obecnie monastyr prawosławny – KORZEC, ruiny twierdzy, kościół św. Antoniego, cerkiew – ŻYTOMIERZ, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 350 km.

DZIEŃ 3: ŻYTOMIERZ – BERDYCZÓW – KIJÓW

ŻYTOMIERZ, po śniadaniu wyjazd - BERDYCZÓW, klasztor warowny oo. Karmelitów Bosych z XVII w. – KIJÓW, wycieczka objazdowa: Sobór Sofijski, zbudowany w XI w, wpisany na listę UNESCO, Złote Wrota – brama miejska z XI w, związana legendą z Bolesławem Chrobrym, ruiny cerkwi Dziesięcinnej, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 220 km

DZIEŃ 4: KIJÓW

KIJÓW, po śniadaniu cd. zwiedzania: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja i cerkiew św. Michała.

Fakultatywnie: rejs statkiem po Dnieprze (ok. 10 euro / os. przy grupie min. 15 osób, zgłoszenia u pilota).

Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: KIJÓW – KANIÓW – KORSUŃ – BIAŁA CERKIEW

KIJÓW, po śniadaniu – KANIÓW, sobór Uspienski, mauzoleum Tarasa Szewczenki – KORSUŃ, pałac Poniatowskich, miejsce bitwy z Kozakami 1648 roku na polach wsi Wyhrajew – BIAŁA CERKIEW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 320 km

DZIEŃ 6: BIAŁA CERKIEW – HUMAŃ – TULCZYN - WINNICA

BIAŁA CERKIEW, po śniadaniu zwiedzanie: pałac Branickich, kościół parafialny, park Aleksandrówka – HUMAŃ, malowniczy park Zofiówka zbudowany przez Stanisława Szczęsnego Potockiego dla żony – TULCZYN, jedna z najwspanialszych rezydencji Potockich – WINNICA, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 330 km.

DZIEŃ 7: WINNICA – LATYCZÓW – MIĘDZYBUŻ – ZBARAŻ – KRZEMIENIEC

WINNICA, po śniadaniu krótkie zwiedzanie miasta – LATYCZÓW, dawny klasztor Dominikanów – MIĘDZYBUŻ, rodzinne miasto Baal Szem Towa i Nachmana z Bracławia, potężny zamek Sieniawskich u zbiegu dwóch rzek – ZBARAŻ, warowna rezydencja Zbaraskich, pole bitwy z 1649r. – WIŚNIOWIEC, pałac Wiśniowieckich (z zewnątrz) - KRZEMIENIEC, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 300 km.

DZIEŃ 8: KRZEMIENIEC – WARSZAWA

KRZEMIENIEC, po śniadaniu zwiedzanie: muzeum J. Słowackiego, Liceum Krzemienieckie, kościół parafialny z pomnikiem Słowackiego dłuta Szymanowskiego – granica państwa – przyjazd do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 530 km.

 

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 90 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Pałacem Kultury i Nauki przy Obelisku Południowym (od strony Al. Jerozolimskich) o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych. Przewidywany czas powrotu – ok. godz. 19.00-21.00, która może ulec zmianie w zależności od czasu postoju na granicy
 • kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze
 • dopłata do pokoju 1-os. - 630 zł. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach wynosi ok. 2500 km
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 •  

  WARTO WIEDZIEĆ:

 • Waluta
  Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, w Łucku i Kijowie. Na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu w kantorach wymieniać na hrywny.

  Wyżywienie
  Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest 1 napój (sok lub woda lub kompot). Napoje gorące płatne we własnym zakresie. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

  Czas
  Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

  Ważne
  Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
  Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy
 • dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób. W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym (minimum 5 dni) poinformowaniu Podróżnych
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • © Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.