Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW – STOLICA NAD DNIEPREM

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW – STOLICA NAD DNIEPREM

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1840 PLN od 1630 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-09-16 - 2019-09-21 | 6 dni Cena: 1840 1630 PLN

Opis oferty

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niepodległa Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce…
pokaż więcej

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niepodległa Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce urodzenia wielu znanych osób, m.in. Michaiła Bułhakowa, którego muzeum znajdujące się przy najbardziej malowniczej ulicy miasta - Andrijiwskim Zjeździe warto zobaczyć, by poczuć atmosferę dawnego Kijowa.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd o godz. 06.00 – Lublin – Chełm, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – WŁODZIMIERZ WOŁYŃSKI, jeden z najstarszych grodów ruskich, założony w 981 r. przez księcia kijowskiego Włodzimierza Wielkiego jako warownia na zachodnim pograniczu Rusi – cerkiew, wały obronne miasta – ŁUCK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

Dzień 2.

ŁUCK, po śniadaniu zwiedzanie: zamek Lubarta, katedra katolicka – KIJÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 400 km.

Dzień 3.

KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Złote Wrota – brama miejska z XI w., związana legendą z Bolesławem Chrobrym, Sobór Sofijski, zbudowany w XI w., wpisany na listę UNESCO, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności, Sobór i Klasztor św. Michała, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4.

KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska - zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Wyjazd do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.


Dzień 5.

KIJÓW, po śniadaniu – RADOMYŚL, zamek, w którym znajduje się Muzeum Ikony Domowej, kolekcja powyżej 5 tysięcy ikon z XVII- XX wieków ze wszystkich regionów kraju - BERDYCZÓW, kirkut, obronny kościół Karmelitów Bosych fundowany przez Janusza Tyszkiewicza i kościół św. Barbary, gdzie ślub brał O. Balzak z E. Hańską – ŻYTOMIERZ, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 270 km.


Dzień 6.

ŻYTOMIERZ, po śniadaniu wyjazd - granica państwa – przerwa na posiłek (we własnym zakresie) - przyjazd do WARSZAWY w godzinach późnowieczornych. Trasa ok. 660 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelach**/***, pokoje 2-os. z łazienkami
 • wyżywienie: 5 x śniadania, 5 x obiadokolacje
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty graniczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodników lokalnych oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide (płatne obligatoryjnie pilotowi)ok. 50 euro

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych

 • dopłata do pokoju 1-os. -  350 PLN

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • dla dziecka podróżującego z rodzicami, przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł

 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 2000 km

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • min. liczba uczestników – 25 osób

 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy

  wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą walutą na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również w kantorach na granicy, w Łucku lub w Kijowie. Można też zabrać euro lub dolary.

Granica

Na wyjazd na Ukrainę wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.