Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW I CZARNOBYL w 5 dni (samolotem)

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW I CZARNOBYL w 5 dni (samolotem)

KrajUkraina
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2580 PLN od 2295 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-09-04 - 2019-09-08 | 5 dni Cena: 2580 2295 PLN

Opis oferty

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce…
pokaż więcej

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina.

Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska.

Kijów to miejsce urodzenia wielu znanych osób, m.in. Michaiła Bułhakowa, którego muzeum znajdujące się przy najbardziej malowniczej ulicy miasta - Andrijiwskim Zjeździe warto zobaczyć, by poczuć atmosferę dawnego Kijowa.

Plan wycieczki

Dzień 1.

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A przy biało-niebieskim słupie z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do KIJOWA, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w restauracji hotelowej. Czas wolny, nocleg.

Dzień 2.

KIJÓW, po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie: Sobór Sofijski, zbudowany w XI w., wpisany na listę UNESCO, Sobór i Klasztor św. Michała, ulica Andrijiwski Zjazd pełna sklepów z pamiątkami – rękodziełem i sztuką ludową, Majdan Niezależności, spacer po Chreszczatyku - głównej arterii Kijowa, pamiętająca defiladę polskich wojsk, Złote Wrota – brama miejska z XI w., związana legendą z Bolesławem Chrobrym.

Ponad trzysta lat temu teren, na którym położone jest centrum etnograficzneMamajewa Słobodanależał do klasztoru św. Michała. Wśród lasów dębowych nad stawem stało gospodarstwo klasztorne z pasieką. Minęło kilka stuleci i znów w środku gwarnego miasta powstało miejsce, które przenosi nas w odległe, tym razemkozackieczasy

Obiad. Ciąg dalszy zwiedzania: Pałac Maryjski (z zewnątrz), park, Ławra Kijowsko-Peczerska - zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Czas wolny, powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3.

KIJÓW, po śniadaniu czas wolny lub fakultatywnie - całodniowa wycieczka do CZARNOBYLA.

Przyjazd do punktu kontrolnego Ditiatki. Kontrola paszportowa. Wjazd do 30-kilometrowej zamkniętej strefy. Program wprowadzający – instrukcja dotycząca przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Ogólna informacja o tragedii, która miała miejsce w 1986 r., i o tym jak Czarnobyl żyje dziś. Wjazd do 10-kilometrowej Strefy Czarnobylskiej: pomnikTym co uratowali świat”, “Sarkofag” - placyk widokowy, opuszczona wioska Kopacze. Miasto PRYPIEĆ, spacer po „martwym mieście”. Zwiedzanie miasta CZARNOBYL. Obiad. Opuszczenie strefy. Ok. godz. 19.00 powrót do Kijowa.

Dla osób pozostających w Kijowie - czas wolny na zwiedzanie miasta we własnym zakresie lub np. na zakupy na Besarabskim Rynku. Proponujemy również wyjazd do centrum etnograficznego „Mamajewa Słoboda”, prezentującego dawne tradycje, obrzędy, folklor i codzienne życie kozaków zaporoskich. Zobaczyć tu można m.in. kozacką cerkiew p.w. Najświętszej Marii Panny, gospodarstwo atamana, a w tutejszym szynku spróbować tradycyjnych potraw i trunków (m.in. „sała” z czosnkiem, „warenuchy”- alkoholu z miodem) lub do skansenu w Pirogowie, gdzie zgromadzono ponad 300 obiektów – chłopskich zagród, cerkwi, młynów, reprezentujących budownictwo drewniane całej Ukrainy. Obiad. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4.

KIJÓW, po śniadaniu wycieczka do MEŻYHIRIA, luksusowej rezydencji Wiktora Janukowycza, położonej nad Zalewem Kijowskim. Zwiedzanie terenu oraz budynków (z zewnątrz, przejazd po terytorium meleksami). Czas wolny na spacer po parku, odwiedzenia ZOO lub zwiedzanie budynków wewnątrz (płatne we własnym zakresie): budynek Honka (willa) – ok. 200 UAH, garaż – ok. 50 UAH.

Powrót do KIJOWA, obiad. Fakultatywnie: rejs statkiem po Dnieprze. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5.

KIJÓW, po śniadaniu czas wolny, np. na zakupy na Besarabskim Rynku, wykwaterowanie, o ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Kijów - Warszawa

 • transport na transfery oraz wycieczki

 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu 3*, pokoje 2-osobowe z łazienkami

 • wyżywienie wg programu: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, przejazd meleksami po terytorium rezydencji Janukowycza, usług przewodnika lokalnego oraz zestawu słuchawkowego tour guide – ok. 65 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

Fakultatywnie (grupa min. 15 osób):

 • wycieczka do Czarnobyla – 90 euro / os.

 • rejs statkiem po Dnieprze (ok. 1 godz.) – ok. 20 euro / os.

  Cena wycieczek fakultatywnych zawiera: transport, bilety wstępu, usługę przewodnika.

Uwagi

 • zgłoszenie się i opłata (w PLN wg kursu sprzedaży banku ING na dzień wpłaty) za wycieczkę fakultatywną do Czarnobyla – na min. 30 dni przed wyjazdem

 • dopłata do pokoju 1-os. - 380 zł

 • min. liczba uczestników – 20osób

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również w niektórych kantorach w Kijowie, ew. polecamy zabrać euro lub dolary i na miejscu wymieniać w kantorach na hrywny.

Granica

Na wyjazd na Ukrainę wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (obiady lub kolacje serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym, napój w cenie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.