Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW w 5 dni (samolotem)

Wycieczka na Ukrainę: KIJÓW w 5 dni (samolotem)

KrajUkraina
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: 2740 PLN od 2395 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2021-04-28 - 2021-05-02 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN
Termin: 2021-06-02 - 2021-06-06 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN
Termin: 2021-07-20 - 2021-07-24 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN
Termin: 2021-08-04 - 2021-08-08 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN
Termin: 2021-09-14 - 2021-09-18 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN
Termin: 2021-10-05 - 2021-10-09 | 5 dni Cena: 2740 2395 PLN

Opis oferty

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina. Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska. Kijów to miejsce…
pokaż więcej

Kijów znany jest przede wszystkim jako stolica Rusi Kijowskiej i obecnie jako stolica Ukrainy. Mało kto wie, że, po unii lubelskiej w 1569 r. i włączeniu do Korony Polskiej stało się stolicą województwa kijowskiego w prowincji małopolskiej. W efekcie wojen polsko-kozackich w 1686 r. przypadło Rosji i stan ten trwał aż do 1991 r., kiedy powstała niezależna Ukraina.

Dziś podobnie jak przed wiekami stanowi centrum kultury, nauki, a także religii prawosławnej. Znajduje się tutaj jeden z czterech najważniejszych w prawosławiu patriarchatu moskiewskiego klasztorów męskich – Ławra Peczerska.

Kijów to miejsce urodzenia wielu znanych osób, m.in. Michaiła Bułhakowa, którego muzeum znajdujące się przy najbardziej malowniczej ulicy miasta - Andrijiwskim Zjeździe warto zobaczyć, by poczuć atmosferę dawnego Kijowa.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA KIJÓW

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A przy słupie z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do KIJOWA, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w restauracji hotelowej. Czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 2: KIJÓW

KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: Sobór Sofijski, zbudowany w XI w, wpisany na listę UNESCO, Andrijiwski Zjazd, cerkiew św. Andrzeja i cerkiew św. Michała, Złote Wrota – brama miejska z XI w, związana legendą z Bolesławem Chrobrym, ruiny cerkwi Dziesięcinnej, ulica Chreszczatyk – główna arteria Kijowa pamiętająca defiladę polskich wojsk, Majdan Niezależności. Czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie:

 • wycieczka do MEŻYHIRIA, luksusowej rezydencji Wiktora Janukowycza, położonej nad Zalewem Kijowskim. Zwiedzanie terenu oraz budynków (z zewnątrz, przejazd po terytorium meleksami). Czas wolny na spacer po parku, odwiedzenia ZOO lub zwiedzanie budynków wewnątrz (budynek Honka (willa) – ok. 200 UAH, garaż – ok. 50 UAH, płatne we własnym zakresie).

Kosz wycieczki - ok. 40 euro / os. przy grupie min. 25 osób

DZIEŃ 3: KIJÓW

KIJÓW, po śniadaniu czas wolny na zwiedzanie miasta we własnym zakresie.

Fakultatywnie:

Całodniowa wycieczka z przewodnikiem rosyjsko lub anglojęzycznym do Przyjazd do punktu kontrolnego Ditiatki. Kontrola paszportowa. Wjazd do 30-kilometrowej zamkniętej strefy. Program wprowadzający – instrukcja dotycząca przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Ogólna informacja o tragedii, która miała miejsce w 1986 r., i o tym jak Czarnobyl żyje dziś. Wjazd do 10-kilometrowej Strefy Czarnobylskiej: pomnik “Tym co uratowali świat”, “Sarkofag” - placyk widokowy, opuszczona wioska Kopacze. Miasto PRYPEĆ, spacer po „martwym mieście”. Zwiedzanie miasta CZARNOBYL. Obiad. Opuszczenie strefy. Ok. godz. 19.00 powrót do Kijowa.

Koszt wycieczki z obiadem – ok. 90 euro / os.

Wycieczka z przewodnikiem polskojęzycznym do centrum etnograficznego „Mamajewa Słoboda”, prezentującego dawne tradycje, obrzędy, folklor i codzienne życie kozaków zaporoskich. Zobaczyć tu można m.in. kozacką cerkiew p.w. Najświętszej Marii Panny, gospodarstwo atamana, a w tutejszym szynku spróbować tradycyjnych potraw i trunków (m.in. „sała” z czosnkiem, „warenuchy”- alkoholu z miodem). Obiad (we własnym zakresie). Powrót do hotelu.

Koszt wycieczki – ok. 25 euro / os. przy grupie min. 15 osób.

DZIEŃ 4: KIJÓW

KIJÓW, po śniadaniu zwiedzanie z przewodnikiem: Pałac Maryjski (z zewnątrz), Ławra Kijowsko-Peczerska – zespół klasztorny Kijowa, wpisany na listę UNESCO, w tym Sobór Zaśnięcia Matki Boskiej, Nadbramna Cerkiew św. Trójcy, Wielka Dzwonnica. Obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie: rejs statkiem po Dnieprze (ok. 10 euro / os. przy grupie min. 15 osób).

DZIEŃ 5: KIJÓW – WARSZAWA

KIJÓW, po śniadaniu czas wolny, np. na zakupy na Besarabskim Rynku. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Kijów - Warszawa
 • bagaż podręczny do 8 kg
 • transport na transfery oraz wycieczki w Kijowie
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 3 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota na całej trasie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • https://www.youtube.com/watch?v=sU4oaRAkdnk&t=195spakiet zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 60 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wycieczek fakultatywnych

Uwagi

 • zgłoszenia na wycieczki fakultatywne – na min. 30 dni przed wyjazdem. Opłata w PLN wg kursu sprzedaży banku ING na dzień wpłaty. Cena wycieczek fakultatywnych zawiera: transport, bilety wstępu, usługę przewodnika
 • dla rezerwacji wycieczki do Czarnobyla niezbędne jest przesłanie skanu paszportu strony z danymi
 • dopłata do pokoju 1-os. - 420 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 100 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

 WARTO WIEDZIEĆ:

 Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również w niektórych kantorach w Kijowie, ew. polecamy zabrać euro lub dolary i na miejscu wymieniać na hrywny.

 Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

 Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

 

WAŻNE INFORMACJE:

 • na wyjazd na Ukrainę Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób. W przypadku mniejszej liczby uczestników cena pakietu zostanie przeliczona na odpowiednią liczbę osób i podana do wiadomości Podróżnych minimum 5 dni przed wyjazdem. Powyższa zmiana nie upoważnia do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.