Wycieczka na Ukrainę: HUCULSZCZYZNA I ZAKARPACIE. 8 dni

Wycieczka na Ukrainę: HUCULSZCZYZNA I ZAKARPACIE. 8 dni

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1820 PLN od 1595 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-08-11 - 2018-08-18 | 8 dni Cena: 1820 1595 PLN

Opis oferty

Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten stwarza okazję poznania wspaniałych pamiątek po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi, a obok zupełnie inne w charakterze węgierskie Mukaczewo i Użgorod świadczą o niegdysiejszych mieszkańcach tych ziem. Mozaika kultur uczyniła je wyjątkowymi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.
pokaż więcej

Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten stwarza okazję poznania wspaniałych pamiątek po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi, a obok zupełnie inne w charakterze węgierskie Mukaczewo i Użgorod świadczą o niegdysiejszych mieszkańcach tych ziem. Mozaika kultur uczyniła je wyjątkowymi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 6.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – Lwów – SŁAWSKO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 520 km. Dzień 2. SŁAWSKO, po śniadaniu wyjazd do URYCZA, ruiny grodu na skałach TUSTAŃ – powrót do Sławska – wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt WYSOKI WIERCH, spacer po połoninach, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd autokarem ok. 120 km. Dzień 3. SŁAWSKO, po śniadaniu – UŻGOROD, zwiedzanie dawnej stolicy Rusi węgierskiej: zamek z XIV w., kościół w Horianach, katedra greko-katolicka w kompleksie pojezuickim – MUKACZEWO, zamek Rakoczych, Biały Pałac,…
pokaż więcej

Dzień 1.
WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 6.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – Lwów – SŁAWSKO, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 520 km.

Dzień 2.
SŁAWSKO, po śniadaniu wyjazd do URYCZA, ruiny grodu na skałach TUSTAŃ – powrót do Sławska – wjazd wyciągiem krzesełkowym na szczyt WYSOKI WIERCH, spacer po połoninach, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd autokarem ok. 120 km.

Dzień 3.
SŁAWSKO, po śniadaniu – UŻGOROD, zwiedzanie dawnej stolicy Rusi węgierskiej: zamek z XIV w., kościół w Horianach, katedra greko-katolicka w kompleksie pojezuickim – MUKACZEWO, zamek Rakoczych, Biały Pałac, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

Dzień 4.
MUKACZEWO, po śniadaniu – CHUST, kościół św. Elżbiety, ruiny zamku – RACHÓW, pamiątkowe zdjęcia w „Centrum Europy” – PRZEŁĘCZ TATARSKA, dawna granica polsko-węgierska, miejsce ewakuacji gen. Maczka na Węgry w 1939 r. – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km

Dzień 5.
JAREMCZE, po śniadaniu ZAROŚLAK.

Z Zaroślaka pod Howerlą dwie trasy do wyboru:

a) trasa górska trudniejsza – wejście na szczyt Howerli (2060 m), ok. 3,5 godz, zejście ok. 2,5 godz. Podejście ok. 800 m.2018-

b) trasa górska łatwa – wyjście na widokową Poloninę Pożyżewską (1500 m), na której znajduje się Stacja Botaniczna Akademii Nauk Ukrainy. Widoki na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m.

Po wędrówce powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w JAREMCZU. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 6.

JAREMCZE, po śniadaniu – WIERCHOWINA, dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny – KRZYWORÓWNIA, grażda huculska – WOROCHTA, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w, wiadukty – JAREMCZE, czas wolny na targu huculskim, wodospady na Prucie. Obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 180 km.


Dzień 7.
JAREMCZE, po śniadaniu – KOSÓW, sanatorium Apolinarego TarnawskiegoKUTY, most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku – KOŁOMYJA, muzeum Huculszczyzny – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów), zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 230 km.

Dzień 8.
IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu zwiedzanie centrum miasta, kościoły różnych wyznań, synagoga, pomnik Mickiewicza – granica państwa – WARSZAWA, przyjazd w godzinach wieczornych. Trasa ok. 520 km.

* Cena promocyjna. Liczba miejsc w promocji ograniczona.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)

 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje

 • opiekę pilota

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty graniczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług lokalnych przewodników oraz zestawu słuchawkowego Tour Guide - ok. 60 euro (płatne pilotowi)

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy o godz. 06:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych

 • dopłata do pokoju 1-os. - 450 zł

 • na wędrówkę górską wskazane wygodne obuwie oraz mały plecak. Wejście na Howerlę wymaga dobrej kondycji fizycznej. W przypadku złej pogody wycieczka może się nie odbyć ze względu na bezpieczeństwo turystów

 • Jaremcze – targ przy wodospadzie na Prucie, możliwość zakupu rękodzieła huculskiego

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • dla dziecka podróżującego z rodzicami przy zakwaterowaniu na dostawcę – zniżka 100 zł

 • łączna trasa nie uwzględniając przejazdów po zwiedzanych miastach ok. 2100 km

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy

  wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również na granicy, na dalszą trasę polecamy zabrać euro lub dolary.

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.

Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X