Wycieczka na Ukrainę: HUCULSZCZYZNA – KARPATY WSCHODNIE

Wycieczka na Ukrainę: HUCULSZCZYZNA – KARPATY WSCHODNIE

KrajUkraina
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1630 PLN od 1480 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-09-01 - 2018-09-08 | 8 dni Cena: 1630 1480 PLN

Opis oferty

Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten stwarza okazję poznania wspaniałych pamiątek po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.
pokaż więcej

Malownicze górskie krainy od dawna przyciągały turystów. Do dziś można tutaj wspaniale wypocząć pośród nieskażonej przyrody. Prócz walorów widokowych i leczniczych region ten stwarza okazję poznania wspaniałych pamiątek po dawnych czasach. Huculskie cerkwie, stare polskie kościoły i synagogi. Warto zobaczyć to, co jeszcze tutaj pozostało i co niestety odchodzi już w przeszłość.

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) – IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów) – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 540 km. Dzień 2. IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu zwiedzanie miasta: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, kościoły różnych wyznań, synagoga – KOŁOMYJA, Etnograficzne Muzeum Huculskie, spacer po centrum miasta – KUTY, most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku – KOSÓW, sanatorium Apolinarego Tarnawskiego – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 210 km Dzień 3. JAREMCZE, po śniadaniu – RAFAJŁOWA (obecnie Bystrycia), słynna Droga Legionów, na Przełęcz Legionów (geogr. Rogodze…
pokaż więcej

Dzień 1.

WARSZAWA, wyjazd z parkingu pod Kinoteką przy PKiN o godz. 06.00 – Lublin – Tomaszów Lubelski, przerwa na posiłek (we własnym zakresie) – granica państwa (formalności ok. 1,5 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) IWANO-FRANKIWSK (Stanisławów) – zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 540 km.

Dzień 2.

IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu zwiedzanie miasta: Ratusz, Pomnik Mickiewicza, kościoły różnych wyznań, synagoga KOŁOMYJA, Etnograficzne Muzeum Huculskie, spacer po centrum miastaKUTY, most na Czeremoszu, miejsce ewakuacji władz Polski w 1939 roku – KOSÓW, sanatorium Apolinarego Tarnawskiego – JAREMCZE, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 210 km

Dzień 3.

JAREMCZE, po śniadaniuRAFAJŁOWA (obecnie Bystrycia), słynna Droga Legionów, na Przełęcz Legionów (geogr. Rogodze Wielkie (1110 m) – przejście (ok. 3 godz.) lub przejazd „gruzowikiem”. Słynny Krzyż Legionów na przełęczy, zachowane okopy II Brygady, okolice. Powrót do Rafajłowej PNIÓW, ruiny zamku Kuropatów – JAREMCZE powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 4.

JAREMCZE, po śniadaniu ZAROŚLAK.

Z Zaroślaka pod Howerlą dwie trasy do wyboru:

a) trasa górska trudniejsza – wejście na szczyt Howerli (2060 m), ok. 3,5 godz, zejście ok. 2,5 godz. Podejście 800 m.

b) trasa górska łatwa – wyjście na widokową Poloninę Pożyżewską (1500 m), na której znajduje się Stacja Botaniczna Akademii Nauk Ukrainy. Stąd widoki na pasmo Czarnohory. Podejście ok. 250 m, (ok. 40 min.).

Po wędrówce powrót na obiadokolacje i nocleg do hotelu w JAREMCZU. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 5.

JAREMCZE, po śniadaniu Tatarów – Przełęcz Jabłonicka (931 m) – przejazd na Zakarpacie – JASINIA, cerkiew Strukowska, jedna z najcenniejszych w Karpatach (na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO). Dalej spacer górski, wejście na Bliżnicę (1886 m), najwyższy, widokowy szczyt pasma Świdowiec z podwiezieniem z Jasini na przełęcz Dragobrat (1300 m) – JAREMCZE, powrót do hotelu na obiadokolacje i nocleg. Przejazd ok. 130 km.

Dzień 6.

JAREMCZE, po śniadaniu czas wolny na targu huculskim przy wodospadzie na Prucie WOROCHTA, zabytkowa cerkiew-muzeum z XVI w, wiadukty – WIERCHOWINA, dawniej Żabie, uznawana za stolicę Huculszczyzny – KRZYWORÓWNIA, grażda huculska – IWANO-FRANKIWSK, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 220 km.

Dzień 7.

IWANO-FRANKIWSK, po śniadaniu przejazd do TRUSKAWCA, degustacja „Naftusi”, czas wolny - DROHOBYCZ, miasto literackie…, największa na Kresach synagoga, kościół rzymskokatolicki, ślady Schulza LWÓW, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 240 km

Dzień 8.

LWÓW, po śniadaniu czas wolny na ew. zakupy, wyjazd – granica państwa – powrót do WARSZAWY w godzinach wieczornych. Trasa ok. 400 km.

W cenie

Cena zawiera

 • transport: autokar (klimatyzacja)

 • zakwaterowanie w hotelach **/***, pokoje 2-osobowe z łazienkami

 • wyżywienie zgodnie z programem: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje

 • opiekę pilota na całej trasie

 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)

 • opłaty graniczne, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletów wstępu, usług przewodników lokalnych, przejazdów „gruzowikiem” – ok. 30 euro (płatne obligatoryjnie pilotowi)

Uwagi

 • wyjazd z Warszawy o godz. 07:00, powrót w to samo miejsce w godzinach wieczornych

 • dopłata do pokoju 1-os. - 420

 • osoby podróżujące samotnie dokwaterowywane są w miarę możliwości do pokoju 2-os.

 • Jaremcze – targ przy wodospadzie na Prucie, możliwość zakupu rękodzieła huculskiego

 • na wędrówkę górską wskazane wygodne obuwie oraz mały plecak. Wejście w góry wymaga

  dobrej kondycji fizycznej. W przypadku złej pogody wycieczka może się nie odbyć ze względu na bezpieczeństwo turystów

 • łączna trasa przejazdu wynosi ok. 2400 km

 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy

  wynosi 0,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta

Obowiązującą waluta na Ukrainie hrywny (UAH). Wymiany złotówek na hrywny można dokonać na granicy, na dalszą trasę proponujemy zabrać euro lub dolary.

Granica

Przy przekroczeniu granicy polsko-ukraińskiej wymagany jest paszport.

Wyżywienie

Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W przypadku serwowanych posiłków w cenie jest 1 napój. W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas

Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne

Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową. Do świątyń prawosławnych należy zabrać odpowiedni strój: nakrycie głowy i długa spódnica (Panie) oraz długie spodnie (Panowie).

Podobne wycieczki

Brak wpisów

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X