Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – Lizbona – Fatima – Porto

WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – Lizbona – Fatima – Porto

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

  1. DZIEŃ: WARSZAWA - LIZBONA

Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg.

 

  1. DZIEŃ: LIZBONA - FATIMA

Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY. Zwiedzanie słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła i klasztoru.  Następnie zwiedzanie najstarszej dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia na rzekę Tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Restauradores. Panoramiczne zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy Parque das Naçoes (Park Narodowy). Po południu przejazd do FATIMY. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia  w wieczornych modlitwach.

 

  1. DZIEŃ: FATIMA - BATALHA - OBIDOS – ALCOBAÇA – NAZARE - FATIMA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do BATALHA, gdzie znajduje sie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w (Convento de Santa Maria da Vitoria). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Następnie przejazd do OBIDOS - uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami  i białymi domkami. Wizyta w ALCOBAÇA, gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów (UNESCO). Na koniec postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wioski rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy). Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

  1. DZIEŃ: FATIMA - COIMBRA – PORTO okolice

Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego   i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé – katedry. Wizyta połączona z degustacją w jednej z wytwórni win Porto. Fakultatywnie rejs po rzece DOURO (ok. 50 min) – ok. 12 EUR / os.. Transfer do hotelu w okolicach Porto na kolacje i nocleg.

 

5.DZIEŃ: PORTO

Śniadanie. Dzień wolny. Kolacja w hotelu.

 

Opcjonalnie wycieczka do Santiago de Compostela.

Po śniadaniu przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (SPAIN), najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi sanktuarium św. Jakuba (UNESCO). Czas wolny . W drodze powrotnej zatrzymamy się w BRAGA będącym jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Przyjazd do hotelu w okolicach Porto. Kolacja i nocleg. Koszt 790 EUR / os.

 

  1. DZIEŃ: SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL i CASCAIS – LIZBONA okolice

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy Lizbony.  Kolacja i nocleg w  hotelu w okolicy Lizbony.

 

  1. DZIEŃ: LIZBONA - WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.