Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – Lizbona – Fatima – Porto

WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – Lizbona – Fatima – Porto

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd z
Cena: od 3070 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-09-06 - 2024-09-13 | 8 dni Cena: 3070 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

 1. DZIEŃ: WARSZAWA - LIZBONA

Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg.

 

 1. DZIEŃ: LIZBONA - FATIMA

Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY. Zwiedzanie słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła i klasztoru.  Następnie zwiedzanie najstarszej dzielnicy Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia na rzekę Tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Restauradores. Panoramiczne zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy Parque das Naçoes (Park Narodowy). Po południu przejazd do FATIMY. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia  w wieczornych modlitwach.

 

 1. DZIEŃ: FATIMA - BATALHA - OBIDOS – ALCOBAÇA – NAZARE - FATIMA

Śniadanie w hotelu. Przejazd do BATALHA, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w (Convento de Santa Maria da Vitoria). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Następnie przejazd do OBIDOS - uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami  i białymi domkami. Wizyta w ALCOBAÇA, gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów (UNESCO). Na koniec postój w NAZARÉ, typowej portugalskiej wiosce rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy). Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

 1. DZIEŃ: FATIMA - COIMBRA – PORTO okolice

Śniadanie w hotelu. Przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jedną z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie. Następnie przejazd do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie Starego Miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé – katedry. Wizyta połączona z degustacją w jednej z wytwórni win Porto. Fakultatywnie rejs po rzece DOURO (ok. 50 min) – ok. 12 EUR / os. Transfer do hotelu w okolicach Porto na kolację i nocleg.

 

5.DZIEŃ: PORTO

Śniadanie. Dzień wolny. Kolacja w hotelu.

 

Opcjonalnie wycieczka do Santiago de Compostela.

Po śniadaniu przejazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA (HISZPANIA), najbardziej znanego hiszpańskiego ośrodka kultu i celu pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi sanktuarium św. Jakuba (UNESCO). Czas wolny. W drodze powrotnej zatrzymamy się w BRAGA będącym jednym z najstarszych miast Portugalii i kolebką chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego. Zwiedzanie sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijnego i architektonicznego symbolu Portugalii. Przyjazd do hotelu w okolicach Porto. Kolacja i nocleg. Koszt 790 EUR / os.

 

 1. DZIEŃ: SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL i CASCAIS – LIZBONA okolice

Śniadanie w hotelu. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysuniętym punkcie Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg w  hotelu w okolicy Lizbony.

 

 1. DZIEŃ: LIZBONA - WARSZAWA

Transfer na lotnisko w Lizbonie, wylot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Termin i program przykładowy. Dla grup na zamówienie przygotujemy w wybranym terminie.

W cenie

Uwagi

 

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 45 osób
 • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia.
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”.
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”.

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.