WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – w kraju odkrywców i pieśni fado

WYCIECZKA DO PORTUGALII: PORTUGALIA – w kraju odkrywców i pieśni fado

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1  WARSZAWA - LIZBONA Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg. Dzień 2  LIZBONA okolice Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY. Zwiedzanie słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła i klasztoru. Następnie zwiedzanie najstarszej dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia na rzekę Tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Restauradores. Panoramiczne zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy Parque das Naçoes (Park Narodowy). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg. Dzień 3  LIZBONA okolice Śniadanie. Dzień na indywidualny program zwiedzania miasta…
pokaż więcej

Dzień 1 
WARSZAWA - LIZBONA
Wylot z Warszawy. Przylot do Lizbony. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg.

Dzień 2 
LIZBONA okolice
Śniadanie. Przejazd do centrum LIZBONY. Zwiedzanie słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców. Czas wolny na zwiedzanie kościoła i klasztoru. Następnie zwiedzanie najstarszej dzielnice Lizbony Alfama, gdzie znajduje się katedra i zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia na rzekę Tag. Na koniec zwiedzanie dzielnicy Baixa, najważniejszych ulic i placów w Lizbonie: Praça do Comercio, Plac Rossio (serce Lizbony), Rua Augusta, Restauradores. Panoramiczne zwiedzanie nowoczesnej dzielnicy Parque das Naçoes (Park Narodowy). Powrót do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 3 
LIZBONA okolice
Śniadanie. Dzień na indywidualny program zwiedzania miasta lub okolic. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4 
SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL i CASCAIS
Śniadanie w hotelu. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje sie na liscie światowego dziedzictwa UNESCO). Czas wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Postój w CABO DA ROCA – to najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Na koniec panoramiczne zwiedzanie ESTORIL i CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów. Kolacja i nocleg w hotelu w okolicy Lizbony.

Dzień 5 
LIZBONA / okolice
Śniadanie. Dzień wolny. Kolacja w hotelu.

Dzień 6 
OBIDOS – NAZARE – BATALHA – FATIMA – LIZBONA okolice
Śniadanie w hotelu. Przejazd do OBIDOS uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Następnie przejazd do NAZARE, typowej portugalskiej wioski rybackiej (+ Sitio – punkt widokowy) i słynnego miasteczka BATALHA, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej (Convento de Santa Maria da Victoria). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Na koniec zwiedzanie sanktuarium w FATIMIE. Powrót do hotelu w okolicy Lizbony. Kolacja i nocleg.

Dzień 7 
LIZBONA - WARSZAWA
Śniadanie. Transfer na lotnisko w Lizbonie, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

Dodatkowe atrakcje - propozycje za dopłatą:
ciastko w Belem „pastel de Belem”
zwiedzanie i degustacja wina w Colares
degustacja wina w Lizbonie
degustacja lokalnego alkoholu „Ginginha” w Lizbonie lub Obidos
wieczór w lokalu z muzyką fado

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X