Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Mołdawii: ŚWIĘTO WINA W KISZYNIOWIE 5 dni samolot

Wycieczka do Mołdawii: ŚWIĘTO WINA W KISZYNIOWIE 5 dni samolot

KrajMołdawia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4340 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-10-04 - 2024-10-08 | 5 dni Cena: 4340 PLN

Opis oferty

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.
pokaż więcej

Setki kilometrów piwnic wypełnionych po brzegi milionami butelek wina, degustacje, piękno przyrody, poznanie kultury gagauskiej i oczywiście zabytki m.in. klasztor w jaskini w Orhei czy XVI-wieczna twierdza w Benderach. Do tego unikalna możliwość poznania nieuznawanej przez społeczność międzynarodową Republiki Naddniestrzańskiej.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – KISZYNIÓW

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A w miejscu spotkań z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do KISZYNIOWA. Transfer do hotelu, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, czas wolny. Nocleg.

2. DZIEŃ: KISZYNIÓW – KRIKOWA – ORGIEJÓW – KISZYNIÓW

KISZYNIÓW, po śniadaniu – KRIKOWA, najsławniejszy mołdawski zakład winiarski, „podziemne miasto” składające się z 70 ulic, prywatne kolekcje win. Degustacja w podziemnych składach win i szampanów – ORGIEJÓW, rezerwat przyrody i cerkiew, klasztor w jaskini. Przejazd do mołdawskiej wioski, obiad (kuchnia mołdawska) i poczęstunek domowym winem – KISZYNIÓW, powrót do hotelu, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 150 km.
Fakultatywnie:
wieczorek mołdawski - kolacja w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – od 35 euro/os.

3. DZIEŃ: KISZYNIÓW – BENDERY – TYRASPOL – MILESTI MICI – KISZYNIÓW

KISZYNIÓW, po śniadaniu przejazd do REPUBLIKI NADDNIESTRZAŃSKIEJ. Zwiedzanie XVI-wiecznej twierdzy w BENDERACH, najstarszego zabytku w granicach Naddniestrza, jednego z symboli tego nieuznawanego państwa. Symboliczny powrót do ZSRR – zwiedzanie TYRASPOLU: cerkiew, pomnik Lenina, czołg w centrum miasta. Obiad. Wizyta w sklepie firmowym Kvinta, producenta koniaków – MILESTI MICI, zwiedzanie wytwórni, która posiada największą kolekcje win na świecie, degustacja wina – KISZYNIÓW, czas wolny, nocleg. Trasa ok. 180 km.

4. DZIEŃ: KISZYNIÓW – ŚWIĘTO WINA

KISZYNIÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta podczas którego poznamy lokalną historię, kulturę, architekturę. Zobaczymy Bulwar Stefana cel Mare, katedrę prawosławną i katolicką, Łuk Triumfalny, parki.
Otwarcie festiwalu wina, parada winiarzy, czas wolny na spacer wśród stoisk winiarskich, degustacja win i potraw mołdawskich. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: KISZYNIÓW – WARSZAWA

KISZYNIÓW, po śniadaniu czas wolny, cd. uczestnictwa w festiwalu. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko. Wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Kiszyniów – Warszawa wraz z opłatami lotniskowymi, bagażem podręcznym do 8 kg oraz bagażem rejestrowanym do 23 kg
 • transfer w Kiszyniowie z / na lotnisko
 • transport na zwiedzanie: klimatyzowany autokar
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-os standard z łazienką
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacja (obiad lub kolacja, w tym obiad w wiosce mołdawskiej z poczęstunkiem domowym winem oraz w restauracji gagauskiej)
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne

Cena nie zawiera

 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, zwiedzania piwnic winnych i degustacji win w Krikowej i Milesci Mici, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 150 euro/os. (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • wieczorku mołdawskiego – kolacji w restauracji z regionalną kuchnią, lampką wina i muzyką – od 35 euro/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10,00 zł/os.
 • składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10,00 zł/os.

Uwagi

 • w cenę wycieczki wliczona jest cena biletu lotniczego aktualna na dzień publikacji programu (1400 zł). W przypadku istotnej zmiany ceny przelotu, przedstawimy do akceptacji Podróżnych nową cenę. Ewentualna zmiana ceny przelotu uprawnia Podróżnego do rezygnacji z udziału w wyjeździe i otrzymania zwrotu wszystkich wpłaconych środków
 • temperatura w winnicach wynosi +12. Na zwiedzanie wymagane są wygodne sportowe buty oraz odzież dostosowana do temperatury
 • dopłata do pokoju 1-os. - 680 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą w Mołdawii są leje mołdawskie (MDL). Proponujemy też zabrać euro lub dolary (niema znaczenia którą z tych walut) i na miejscu wymieniać w kantorach na lokalną walutę.

Płatność kartą
W Mołdawii w większości miejsc można płacić kartą płatniczą Maestro, Visa itp.
Odnośnie wysokości pobieranych opłat za korzystanie z karty za granicą prosimy dowiedzieć się w swoim banku.

Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.

Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.

Ważne
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinni wchodzić w długich spodniach.

     

WAŻNE INFORMACJE:

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych oraz ewentualnego wyrobienia wizy
 • dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 15 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem imprezy turystycznej
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

                                                                                                                          

 

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.