WYCIECZKA: KAZACHSTAN – KIRGISTAN 8 dni

WYCIECZKA: KAZACHSTAN – KIRGISTAN 8 dni

KrajKazachstan, Kirgistan
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6595 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-09-20 - 2018-09-27 | 8 dni Cena: 6595 PLN

Opis oferty

Kraje Azji Centralnej na Jedwabnym Szlaku. Kazachstan to kraj pustyń, stepów i nomadów. W Kirgistanie przeważającą część zajmuje wielki masyw górski Tien- szan ("niebiańskie góry"). Znajduje się tu drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie Issyk – kul. Żyje w tym kraju ponad 50 narodowości. Bohaterem Kirgizów jest legendarny Manas, wódz plemion kirgiskich, tytułowy bohater poematu, który w tradycji ustnej przetrwał 900 lat, a jest dłuższy 20 razy do Iliady i Odysei !
pokaż więcej
Kraje Azji Centralnej na Jedwabnym Szlaku. Kazachstan to kraj pustyń, stepów i nomadów. W Kirgistanie przeważającą część zajmuje wielki masyw górski Tien- szan ("niebiańskie góry"). Znajduje się tu drugie co do wielkości jezioro górskie na świecie Issyk – kul. Żyje w tym kraju ponad 50 narodowości. Bohaterem Kirgizów jest legendarny Manas, wódz plemion kirgiskich, tytułowy bohater poematu, który w tradycji ustnej przetrwał 900 lat, a jest dłuższy 20 razy do Iliady i Odysei !

Plan wycieczki

Dzień 1 Odlot z Warszawy do Kazachstanu - kraju stepów i starożytnych nomadów, do Astany. Dzień 2  Przylot do Astany, transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY, które od roku 1997 jest stolicą Kazachstanu i dynamicznie rozwija się. Zwiedzanie: Pałac Pokoju i Pojednania, Łuk Triumfalny, centrum rozrywki "Khan Shatyr". Kolacja, nocleg w hotelu. Dzień 3  Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY ciąg dalszy: centrum Nazarbajew, wieża widokowa Bajterek, będąca symbolem miasta, opera, teatr, kompleks Ata Meken. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Ałmaty. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg. Dzień 4  Śniadanie. Zwiedzanie AŁMATY, największego miasta Kazachstanu: Park Panfiłowa, poświęcony generałowi Panfiłowowi, bohaterowi II Wojny Światowej, Muzeum Historyczne, cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r. będąca wspaniałym przykładem cerkwi z drewna, uchodzącej za…
pokaż więcej

Dzień 1
Odlot z Warszawy do Kazachstanu - kraju stepów i starożytnych nomadów, do Astany.

Dzień 2 
Przylot do Astany, transfer do hotelu, odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY, które od roku 1997 jest stolicą Kazachstanu i dynamicznie rozwija się. Zwiedzanie: Pałac Pokoju i Pojednania, Łuk Triumfalny, centrum rozrywki "Khan Shatyr". Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 3 
Śniadanie. Zwiedzanie ASTANY ciąg dalszy: centrum Nazarbajew, wieża widokowa Bajterek, będąca symbolem miasta, opera, teatr, kompleks Ata Meken. Po południu transfer na lotnisko i przelot do Ałmaty. Transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

Dzień 4 
Śniadanie. Zwiedzanie AŁMATY, największego miasta Kazachstanu: Park Panfiłowa, poświęcony generałowi Panfiłowowi, bohaterowi II Wojny Światowej, Muzeum Historyczne, cerkiew katedralna Wniebowstąpienia wg projektu znanego rosyjskiego architekta Zhenkova z 1904 r. będąca wspaniałym przykładem cerkwi z drewna, uchodzącej za drugą pod względem wysokości budowlę drewnianą na świecie. Następnie zwiedzanie Muzeum Instrumentów Muzycznych z bogatą kolekcją lokalnych instrumentów, a także z innych rejonów świata. Postój na orientalnym bazarze zwanym Zielonym Bazarem, stare miasto (Opera i teatr, parlament), wycieczka na Plac Republiki z Pomnikiem Niepodległości, symbolem miasta. Przejazd do Medeo, lodowiska, gdzie szkolili się słynni radzieccy łyżwiarze, a następnie do ośrodka narciarskiego Chimbulak (czynny od listopada do kwietnia). Kolacja, nocleg.

Dzień 5 
Śniadanie. Przejazd do granicy Kazachstan - Kirgistan. Po formalnościach przejazd do Biszkeku. Po drodze podziwianie petroglifów wąwozu Tamgały, położonego pośród pustynnych gór Chu. Na obszarze tym znajduje się ok. 5 tysięcy petroglifów z okresu od II tysiąclecia przed naszą erą do XX w. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 6 
Śniadanie. Przejazd w stronę miasta Tokmok, do ruin starożytnego miasta Balasagun, dawnej stolicy Karakhanid khanate, które nazwę zawdzięcza Juspupowi Balasagunowi - znanemu starożytnemu pisarzowi. Miasto nie zostało zniszczone przez Mongołów, dlatego nazwano je Gobalik ("dobre miasto"). Wjazd na wieżę Burana (25 m), która służyła jako minaret. Następnie postój w wiosce Sary Oi na północnym wybrzeżu Jeziora Issyk Kul. Jezioro Issyk Kulbyło także zwane perłą całej Azji Centralnej; to drugie co do wielkości słone jezioro świata i drugie co do wielkości górskie jezioro świata (po Titicaca), o głębokości prawie 700 m. Woda jeziora jest słona mimo że nie ma tu słonych rzek wpływających do niego. Jezioro Issyk Kul nigdy nie zamarza w zimie i zwane było także "gorącym jeziorem" (issyk znaczy gorący). Odpoczynek w cichej wiosce Sary Oi. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 7 
Śniadanie. Przejazd do CHOŁPON ATA, muzeum petroglifów na otwartym powietrzu - to wielkie skały rozproszone wokół jeziora i pokryte petroglifami - obrazami owiec i scenami polowań. Powrót do Biszkeku, zwiedzanie: Centralny Park Ala Too, Plac Zwycięstwa z pomnikiem składającym się z trzech zakrzywionych luków granitowych tworzących kształtem jurtę (przenośny dom kirgiskich nomadów). Następnie Muzeum Historyczne ukazujące życie Kirgistanu od jego początków nomadycznych, pomnik Manasa - bohatera narodowego Kirgizów. Następnie przejazd na bazar Osh, gdzie można dokonać zakupów....praktycznie wszystkiego. Kolacja, nocleg w hotelu.

Dzień 8 
Śniadanie. Transfer na lotnisko, przelot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy na trasie Warszawa - Astana, Biszkek - Warszawa przez jeden z europejskich portów lotniczych 
 • zakwaterowanie w hotelach 3* i 4* (Issyk Kul) w pokojach dwuosobowych
 • posiłki: 7 x śniadanie, 6 x kolacja
 • wszystkie transfery lotnisko – hotel – lotnisko
 • zwiedzanie wg programu
 • transport lądowy z klimatyzacją
 • usługi angielsko lub rosyjskojęzycznego przewodnika
 • polskojęzycznego pilota w grupie powyżej 10 osób
 • ubezpieczenie KL, NNW
 • VAT

Cena nie zawiera

 • wewnętrznego przelotu: Astana - Ałmaty ok. 450 PLN
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 350 PLN
 • usług pilota polskojęzycznego w grupach poniżej 10 osób
 • opłat za ewentualne fotografowanie i filmowani
 • zwyczajowych napiwków
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 885 PLN
 • Cena od osoby przy grupie 15 osób z pilotem.
 • UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X