Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA ZE SWANETIĄ 15 dni

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA ZE SWANETIĄ 15 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 7100 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-06-18 - 2019-07-02 | 15 dni Cena: 7100 PLN
Termin: 2019-09-06 - 2019-09-20 | 15 dni Cena: 7100 PLN

Opis oferty

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, wizytę w Swanetii - regionie o unikalnej kulturze, charakterystycznych wieżach mieszkalno - obronnych, nad którym górują najwyższe szczyty Kaukazu, a kultura.…
pokaż więcej

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, wizytę w Swanetii - regionie o unikalnej kulturze, charakterystycznych wieżach mieszkalno - obronnych, nad którym górują najwyższe szczyty Kaukazu, a kultura. Ale do Gruzji zapraszamy przede wszystkim po radość życia i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Plan wycieczki

1. DZIEŃ:
Wylot PLL LOT z Warszawy do Tbilisi w godzinach późnowieczornych.

2. DZIEŃ:
Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie transfer do hotelu, zakwaterowanie i odpoczynek do późnego śniadania.
Po nim zwiedzanie miasta. Wszystkie ciekawe zabytki znajdują się bardzo blisko siebie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta od cerkwi Metechi (XIII st.), potem oglądamy kolejno synagogę, katedrę Sioni (VI-VII st.) i cerkiew Anczischati (VI st.).
Wjazd kolejka gondolową ponad twierdzę, podziwiamy górujący nad miastem olbrzymi postument Matki Gruzinki i następnie mijając cytadelę Narilkala (IV st.) idziemy w dół do siarkowych łaźni.
Po czasie wolnym spacer aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Kolacja. Nocleg.

3. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do wpisanego na listę UNESCO miasta-muzeum MCCHETA. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI. Wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek.
Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w.,
oraz historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO).
Kolacja, nocleg w KUTAISI.

4. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd do Swanetii, regionu najwyższych szczytów kaukaskich, lodowców i zachowanej starożytnej tradycji. Przejazd do MESTII. Po drodze zwiedzanie elektrowni na rzece Enguri. Po przyjeździe wizyta w tradycyjnym gruzińskim domu. Kolacja, nocleg w pensjonacie.

5. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do Uszguli, Po drodze piknik na łonie natury. Zwiedzanie USZGULI, wioski położonej na wysokości 2200 m n.p.m., która w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a słynna m.in. z pobudowanych w średniowieczu kamiennych wież. Powrót do MESTII. Kolacja, nocleg w pensjonacie.

6. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem Czarnym w regionie Adżaria. Po przyjedzie objazd miasta. Zwiedzanie m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru nadmorskiego. Kolacja, nocleg.

7. DZIEŃ:
Całodzienny wypoczynek nad morzem a po południu możliwość poznania uroczych licznych lokali w odrestaurowanych zakamarkach starego miasta. Kolacja, nocleg.

8. DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata..
Wyjazd do BORŻOMI. Zwiedzanie parku w Borżomi ze źródłem wody mineralnej.
Kolacja, nocleg w ACHALCICHE.

9. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do WARDZII, zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego dziś, po trzęsieniu ziemi, nieznacznie niższego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. Po drodze zwiedzanie twierdzy CHERTWISI (X w.). Obiad.
Powrót do ACHALCICHE na kolację, nocleg.

10. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd wzdłuż fragmentu Jedwabnego Szlaku do GORI.
Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Stalina (za opłatą 10 USD / os.) a potem przejazd do najstarszego skalnego miasta UPLISCICHE (I w. p.n.e.) z zamieszkałymi niegdyś jaskiniami, piwnicami z winem, piekarniami, teatrem antycznym i średniowieczną bazyliką.
Następnie przejazd wzdłuż Gruzińskiej Wojennej Drogi z zachwycającymi górskimi widokami.
Po drodze zwiedzane kompleksu ANANURI (XVII w.), z widokiem na znajdujące się w dole, utworzone przez zaporę na rzece Aragwi sztuczne jezioro.
Kolacja, nocleg w GUDAURI.

11. DZIEŃ:
Śniadanie. Przejazd wzdłuż rzeki Tergi do KAZBEGI (obecnie STEPANTSMINDA), Wejście pod górę do cerkwi Cminda Sameba pięknie położonej na wzgórzu, z którego otwiera się cudowny widok na górę Kazbek (ok. 2,5 godzin; ewentualnie możliwość wynajęcia jeepów za opłatą). Obiad w lokalnym domu z degustacją miejscowych potraw.
Przejazd do TBILISI. Nocleg w TBILISI.

12. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji.
Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści, malarze.
Następnie odwiedzimy pobliski monaster w BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji.
Wyjazd do TELAWI. Po drodze zwiedzanie wiejskiej piwnicy z winem i degustacja wina z kwewri - dzbanów zakopanych w ziemi. Kolacja, nocleg w TELAWI.

13. DZIEŃ:
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie kompleksu klasztornego SZUAMTA (VI-VII w.), następnie zwiedzanie kompleksu klasztornego ALAWERDI (XI w.) i NEKRESI (IV-VIII w.)
Kontynuacja drogi do GREMI (XVI w.). Obiad w wiejskim domu z daniami gruzińskiej kuchni narodowej.
Po nim zwiedzanie majątku ziemskiego XIX w. w CINANDALI.
Powrót do TELAWI. Kolacja, nocleg.

14. DZIEŃ:
Śniadanie. Zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.), położonego wśród półpustynnych krajobrazów. Wyjazd do TBILISI. Kolacja, Nocleg.

15. DZIEŃ:
Transfer na lotnisko w Tbilisi ok. 03.00. Wylot do Polski. Przylot do Warszawy na 06.50.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Tbilisi – Warszawa,

  Zakwaterowanie w hotelu:

  • 4 noclegi w Tbilisi 3*
  • 2 noclegi w Batumi,
  • 2 noclegi w Achalciche,
  • 2 noclegi w Telawi

   

  Zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach lub kwaterach:

  • 1 nocleg w Kutaisi,
  • 2 noclegi w Mestii,
  • 1 w Gudauri

   

  wyżywienie:

  • 13 śniadań,
  • 4 obiady lub pikniki, degustacja win
  • 13 kolacji

  wszystkie transfery,

  usługi przewodnika rosyjsko lub anglojęzycznego

  usługi pilota z Polski w grupach od 10 osób

  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

  ubezpieczenie NNW i KL

  VAT

Cena nie zawiera

 • napojów alkoholowych do posiłków

  usług pilota w grupach poniżej 10 osób

  napiwków ok. 60 USD

  biletów wstępu do Muzeum Stalina i Okupacji Rosyjskiej 10 USD/os.

  dodatkowych  degustacji wina

  Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Dopłata do pokoju 1-osobowego: (oprócz kwater prywatnych): 1035 PLN

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Program realizowany w kameralnych grupach.

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.