WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA ZE SWANETIĄ 15 dni

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA ZE SWANETIĄ 15 dni

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 6105 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2019-06-01 - 2019-06-15 | 15 dni Cena: 6105 PLN
Termin: 2019-09-06 - 2019-09-20 | 15 dni Cena: 6105 PLN

Opis oferty

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, wizytę w Swanetii - regionie o unikalnej kulturze, charakterystycznych wieżach mieszkalno - obronnych, nad którym górują najwyższe szczyty Kaukazu, a kultura.…
pokaż więcej

Gruzja choć niewielka, jest bardzo urozmaicona. Znajdziemy tu wysokie góry, słoneczne doliny i ciepłe morze. Fakt, że jej poszczególne regiony rozwijały się oddzielnie sprawia, że obfituje w zabytki, liczne historie prawdziwe i legendy z życia władców. To tutaj znajdowała się mityczna Kolchida, do której wyprawił się Jazona po złote runo. Państwu proponujemy wyprawę po piękne widoki Kaukazu i Alazańskiej Doliny, poznanie zabytków wpisanych na listę UNESCO, widowiskowych skalnych miast, wizytę w Swanetii - regionie o unikalnej kulturze, charakterystycznych wieżach mieszkalno - obronnych, nad którym górują najwyższe szczyty Kaukazu, a kultura. Ale do Gruzji zapraszamy przede wszystkim po radość życia i wychylenie czary wina kachetyjskiego przy toaście wygłoszonym przez złotoustego tamadę.

Plan wycieczki

Dzień 1  Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych. Dzień 2  Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, śniadanie. Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w Kutaisi. Dzień 3  Śniadanie. Przejazd do Swanetii, regionu najwyższych szczytów kaukaskich, lodowców i zachowanej starożytnej tradycji. Przejazd do MESTII. Po drodze zwiedzanie elektrowni na rzece Enguri. Po przyjeździe wizyta w tradycyjnym domu. Kolacja, nocleg w pensjonacie w Mestii. Dzień 4  Śniadanie. Wyjazd do Uszguli, Po drodze piknik. Zwiedzanie USZGULI, wioski położonej na wysokości 2200 m n.p.m., która w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad w formie pikniku. Powrót do Mestii. Kolacja,…
pokaż więcej

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2 
Przylot do TBILISI wczesnym ranem, po odprawie wyjazd do KUTAISI. Po przybyciu na miejsce zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach, krótki wypoczynek, śniadanie. Zwiedzanie katedry BAGRATI z XI w., historyczno-architektonicznego kompleksu w GELATI z XII w. z akademią średniowieczną (oba obiekty są na liście UNESCO). Kolacja, nocleg w Kutaisi.

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd do Swanetii, regionu najwyższych szczytów kaukaskich, lodowców i zachowanej starożytnej tradycji. Przejazd do MESTII. Po drodze zwiedzanie elektrowni na rzece Enguri. Po przyjeździe wizyta w tradycyjnym domu. Kolacja, nocleg w pensjonacie w Mestii.

Dzień 4 
Śniadanie. Wyjazd do Uszguli, Po drodze piknik. Zwiedzanie USZGULI, wioski położonej na wysokości 2200 m n.p.m., która w całości wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiad w formie pikniku. Powrót do Mestii. Kolacja, nocleg w pensjonacie w Mestii.

Dzień 5 
Śniadanie. Wyjazd do BATUMI, uzdrowiska nad morzem Czarnym w regionie Adżaria. Po przyjedzie objazd miasta. Zwiedzanie m. in. soboru katedralnego w Batumi i bulwaru. Kolacja, nocleg w Batumi.

Dzień 6 
Śniadanie. Zwiedzanie rzymskiej twierdzy GONIO (II w.) niedaleko granicy z Turcją. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego na Zielonym przylądku. Ogród Botaniczny założony był w roku 1912 i posiada obecnie ok. 5 tysięcy roślin z całego świata. Wyjazd do Borzomi. Zwiedzanie parku w Borżomi ze źródłem wody mineralnej. Kolacja, nocleg w Bakuriani.

Dzień 7 
Śniadanie. wyjazd do WARDZII, zwiedzanie malowniczego kompleksu skalnego miasta, niegdyś 13-piętrowego dziś, po trzęsieniu ziemi, nieznacznie niższego, zbudowanego w XII w. za czasów królowej Tamary. Kompleks składał się z 3 tysięcy jaskiń i mógł pomieścić 50 tysięcy osób. Artystycznie zdobione pokoje połączone ze sobą wykutymi w skale korytarzami, a także piękne freski na ścianach cerkwi przypominają o wielkości miasta. Po drodze zwiedzanie twierdzy CHERTWISI (X w.). Obiad w formie pikniku. Powrót do BAKURIANI na kolację i nocleg w Bakuriani.

Dzień 8 
Śniadanie. wyjazd wzdłuż fragmentu Jedwabnego Szlaku do GORI. Dla chętnych zwiedzanie Muzeum Stalina (8 USD / os.) oraz najstarszego skalnego miasta UPLISCICHE (I w. p.n.e.) z zamieszkałymi jaskiniami, piwnicami z winem, piekarniami, teatrem antycznym i średniowieczną bazyliką. Dalej przejazd wzdłuż Gruzińskiej Wojennej drogi do wioski KAZBEGI z zachwycającymi górskimi widokami. Po drodze zwiedzane kompleksu Ananuri (XVII w.), z widokiem na znajdujące się w dole, utworzone przez zaporę na rzece Aragwi sztuczne jezioro. Kolacja, nocleg w Kazbegi.

Dzień 9 
Śniadanie. Wejście pod górę do cerkwi Cminda Sameba pięknie położonej na wzgórzu, z którego otwiera się cudowny widok na górę Kazbek (ok. 2 godzin, ewentualnie możliwość wypożyczenia jeepów za opłatą). Po powrocie obiad w formie pikniku i przejazd do TBILISI. Po drodze zwiedzanie wpisanego na listę UNESCO miasta-muzeum MCCHETA. Ta dawna stolica Gruzji położona jest w odległości 20 km od Tbilisi. Historycy datują początki miasta na II w. przed n. e. Mccheta była stolicą gruzińskiego królestwa Iberii w latach 500 przed n.e. - 500 n.e. Tutaj Gruzini przyjęli chrześcijaństwo na początku IV w. Samo miasto oraz zabytki architektoniczne są wpisane na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Zwiedzanie klasztoru Dżwari z VI w. i katedry Sweticchoweli z XI w. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 10 
Śniadanie. TBILISI - zwiedzanie miasta. Wszystkie ciekawe zabytki znajdują się bardzo blisko siebie. Zaczynamy zwiedzanie starego miasta od cerkwi Metechi (XIII st.), potem oglądamy kolejno synagogę, katedrę Sioni (VI-VII st.) i cerkiew Anczischati (VI st.), mijając cytadelę Narilkala (IV st.) idziemy w dół do siarkowych łaźni, żeby popatrzeć na górującą nad miastem olbrzymiego postumentu Matki Gruzinki. Spacer po prospekcie Rustaweli. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 11 
Śniadanie. Wycieczka do DMANISI, znanego z wykopalisk archeologicznych. Właśnie tu znaleziono niedawno szczątki człowieka sprzed 1,7 mln lat, które potwierdzają, teorię, że Europejczycy wywodzą się z Afryki. Pierwsi ludzie idąc z Afryki do Europy, wędrowali przez Gruzję. Dalej przejazd do BOLNISI, w którym w XIX w. mieszkało wielu niemieckich osadników, zwiedzanie starej cerkwi. Powrót do TBILISI. Czas wolny, kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 12 
Śniadanie. wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści. Następnie znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Wyjazd do TELAWI. Po drodze zwiedzanie wiejskiej piwnicy z winem i degustacja wina z dzbanów zakopanych w ziemi. Kolacja, nocleg w Telawi.

Dzień 13 
Śniadanie. wyjazd i zwiedzanie kompleksu klasztornego NEKRESI (VI – VIII w.), kontynuacja drogi do GREMI (XVI w.). Obiad w wiejskim domu z daniami gruzińskiej kuchni narodowej. Po czym zwiedzanie majątku ziemskiego XIX w. w CINANDALI. Powrót do TELAWI. Kolacja, nocleg.

Dzień 14 
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie soboru katedralnego ALAWERDI (XXI) i kompleksu klasztornego IKALTO (VI – VIII w.). Wyjazd przez przełęcz Gomborską do TBILISI. Kolacja, nocleg w Tbilisi.

Dzień 15
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Tbilisi – Warszawa,Zakwaterowanie w hotelu:1 nocleg w Batumi,

  2 noclegi w Bakuriani,

  5 noclegów w Tbilisi 3*

  2 noclegi w Telawi

  Zakwaterowanie w prywatnych pensjonatach/kwaterach:

  1 nocleg w Kutaisi, 2 noclegi w Mestii, w Kazbegi x 1

  wyżywienie: 13 śniadań, 2 obiady, 13 kolacji

  wszystkie transfery,

  usługi przewodnika rosyjsko/anglojęzycznego

  usługi pilota z Polski w grupach od 10 osób

  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów (z wyjątkiem Muzeum Stalina i Okupacji Rosyjskiej 8 USD/os.

  i degustacji wina ok. 14 USD)

  ubezpieczenie NNW i KL

  VAT

Cena nie zawiera

 • napojów alkoholowych do posiłkówusług pilota w grupach poniżej 10 osób

  napiwków ok. 60 USD

  Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 zł.

  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

Dopłata do pokoju 1-osobowego: (oprócz kwater prywatnych): 810 PLN

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

Program realizowany w kameralnych grupach.

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X