Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA 5 dni – Kraina Złotego Runa

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA 5 dni – Kraina Złotego Runa

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd z
Cena: od 4215 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-14 - 2024-08-18 | 5 dni Cena: 4215 PLN
Termin: 2024-09-17 - 2024-09-21 | 5 dni Cena: 4215 PLN
Termin: 2024-11-04 - 2024-11-08 | 5 dni Cena: 4215 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
WARSZAWA - TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych.

Dzień 2 
TBILISI - MCCHETA 
Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie Starego Miasta.

Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. W mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z pięknymi widokami otwierającymi się na miasto i meandrującą rzekę Mtkwari.

Wycieczka po TBILISI, zwiedzanie Starego Miasta, Świątyni Metechi z XII wieku, Abanotubani, Narikala – głównej twierdzy miasta. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie Katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku, z muzeum eksponującym oryginalne dzieła sztuki prawosławnej. Obiad. Przejazd i zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – MCCHETY: kompleks Dżwari (VII - XI w.), Katedra Swetitcchoweli (XI w.), wszystkie obiekty z listy UNESCO. Powrót do Tbilisi i spacer po mieście aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3 
TBILISI - GUDAURI – KAZBEGI - TBILISI
Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu. Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI - XVII w, w której zwiedzamy cerkwie i jej otoczenie. Mijamy przełęcz Krzyżową, jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do KAZBEGI. Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do tej właśnie góry. Spacer (lub przejazd jeepami za dopłatą) do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Możliwość obiadu w formie pikniku na łące pod szczytem, której użytkownikami są również krowy i owce, z szaszłykami i z degustacją „czaczy”. Powrót na nizinę. Przyjazd do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4 
TBILISI - DAWID GAREDŻA – SIGHNAGHI - TBILISI
Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Wspinaczka pod górę do monastyru Udabno. Podziwianie unikatowych fresków z VII wieku oraz architektury skalnej. Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą i wspaniałym widokiem na rozległą Alazańską Dolinę biegnącą u stóp Kaukazu. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści a po ostatnich rekonstrukcjach miasto nabrało wspaniałego, jakby śródziemnomorskiego charakteru. Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Powrót do Tbilisi.

Dzień 5 
TBILISI – WARSZAWA.
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

biletu lotniczego Warszawa – Tbilisi – Warszawa, bezpośredni ok. 2000 PLN

bilet lotniczy Warszawa - Tbilisi - Warszawa, w cenie 2000 PLN

transport w Gruzji

3 noclegi w pokojach 2 osobowych, hotel w centrum Tbilisi 3***

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

wyżywienie:

3 x śniadania

3 x obiady

opieka przewodnika miejscowego rosyjsko / anglojęzycznego

opieka pilota z Polski

ubezpieczenie KL + NNW

VAT

Cena nie zawiera

 • przejazdu jeepami w Kazbegi (15 USD / osoba), można za darmo wejść na nogach (ok. 1,5 godz.)
 • innych usług nie ujętych w programie
 • napiwków ok. 20 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 13 PLN

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 530 PLN
 • Dopłata do kolacji: ok 85 PLN / jedna kolacja

Uwagi

 

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie: chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.