Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA 5 dni – Kraina Złotego Runa

WYCIECZKA DO GRUZJI: GRUZJA 5 dni – Kraina Złotego Runa

KrajGruzja
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
WARSZAWA - TBILISI
Wylot z Warszawy do Tbilisi w godzinach wieczornych .

Dzień 2 
TBILISI - MCCHETA 
Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (lotnisko jest na przedmieściach, kilkanaście km od centrum). Po zakwaterowaniu, odpoczynku i późnym śniadaniu - zwiedzanie starego miasta.

Stolica Gruzji ma długą i fascynującą historię. Założona w IV stuleciu przez króla Wachtanga Gorgasali na miejscu ciepłych źródeł mineralnych, rozwinęła się jako w główne miasto Kaukazu. Już w XII wieku miasto było jednym z najbardziej ważnych politycznych, ekonomicznych i kulturowych centrów Bliskiego Wchodu, kluczowym miejscem znanego Szlaku Jedwabnego – na granicy pomiędzy Europą a Azją. Stare Miasto Tbilisi słynie z niesamowitej mieszanki kultur. Meczet, synagoga, armeńskie i rzymskokatolickie kościoły mieszają się harmonicznie z gruzińskimi cerkwiami i architekturą. Balsamowe łaźnie z siarką gościły poetów, pisarzy, muzyków, króli przez stulecia. W mieście znajduje się Mtacminda (Święta Góra) i Twierdza Narikala z IV wieku z pięknymi widokami otwierającymi się na miasto i meandrującą rzekę Mtkwari.

Wycieczka po TBILISI, zwiedzanie Starego Miasta, Świątyni Metechi z XII wieku, Abanotubani, Narikala – głównej twierdzy miasta. Spacer wąskimi uliczkami miasta wzdłuż sklepów z dywanami i pamiątkami. Następnie zwiedzanie Katedry Sioni, głównej świątyni Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego z XI wieku, z muzeum eksponującym oryginalne dzieła sztuki prawosławnej. Obiad. Przejazd i zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji – MCCHETY: kompleks Dżwari (VII - XI w.), Katedra Swetitcchoweli (XI w.), wszystkie obiekty z listy UNESCO. Powrót do Tbilisi i spacer po mieście aleją Szota Rustaweli, główną ulicą Tbilisi. Nocleg.

Dzień 3 
TBILISI - GUDAURI – KAZBEGI - TBILISI
Przejazd Gruzińską Wojenną Drogą, historyczną drogą wiodącą w góry Kaukazu. Droga ta mija imponującą twierdzę ANANURI, XVI -XVII w, w której zwiedzamy cerkwie i jej otoczenie. Mijamy przełęcz Krzyżową, jedziemy w stronę Kaukazu Środkowego i dojeżdżamy do KAZBEGI. Miasto otoczone jest gigantycznymi górami z malowniczym widokiem na jedną z najwyższych gór - Kazbek (5047 m), jedną z sześciu 5000-metrowych szczytów Kaukazu. Zgodnie z legendą Prometeusz był przykuty do tej właśnie góry. Spacer (lub przejazd dżipami za dopłatą) do cerkwi Cminda Sameba, pięknie położonej na wzgórzu, z której otwiera się cudowny widok na górę Kazbek. Możliwość obiadu w formie pikniku na łące pod szczytem, której użytkownikami są również krowy i owce, z szaszłykami i z degustacją „czaczy”. Powrót na nizinę. Przyjazd do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 4 
TBILISI - DAWID GAREDŻA – SIGHNAGHI - TBILISI
Wyjazd do KACHETII, jednego z najbardziej znanych regionów Gruzji. Po drodze zwiedzanie wykutego w skale kompleksu klasztornego DAWID GAREDŻA (VI w.). Wspinaczka pod góre do monastyru Udabno. Podziwianie unikatowych fresków z VII wieku oraz architektury skalnej. Przejazd do miasta-twierdzy SIGHNAGHI z zachowaną charakterystyczną architekturą i wspaniałym widokiem na rozległą Alazańską Dolinę biegnącą u stóp Kaukazu. Miasto to upodobali sobie gruzińscy artyści a po ostatnich rekonstrukcjach miasto nabrało wspaniałego jakby śródziemnomorskiego charakteru. Następnie przejazd do znajdującego się w pobliżu monasteru BODBE, gdzie pochowana jest św. Nino, żyjąca w IV w. chrzcicielka Gruzji. Powrót do Tbilisi.

Dzień 5 
TBILISI – WARSZAWA.
Rano transfer na lotnisko, odlot do Polski, przylot do Warszawy.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.