Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Wycieczka do Lwowa: Samolotem do Lwowa. 5 dni

Wycieczka do Lwowa: Samolotem do Lwowa. 5 dni

KrajUkraina
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

(…) Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze, jak tu? Tylko we Lwowie! Gdzie śpiewem cię tulą i budzą ze snu? Tylko we Lwowie! (…) "Tylko we Lwowie". Emanuel Schlechter
pokaż więcej
(…) Bo gdzie jeszcze ludziom tak dobrze, jak tu? Tylko we Lwowie! Gdzie śpiewem cię tulą i budzą ze snu? Tylko we Lwowie! (…)"Tylko we Lwowie". Emanuel Schlechter

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA LWÓW

WARSZAWA, zbiórka na lotnisku im. Chopina na 2 godz. przed wylotem w hali odlotów terminalu A przy słupie z napisem „Meeting Point” (pomiędzy stanowiskami odpraw "D" i "E"), wylot do LWOWA, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja w restauracji hotelowej. Czas wolny, nocleg.

DZIEŃ 2: LWÓW

LWÓW, po śniadaniu zwiedzanie miasta z polskojęzycznym przewodnikiem m.in.: Rynek Starego Miasta, Kamienica Królewska, katedra łacińska, kościół Dominikanów, cerkiew Wołoska, kościół Bernardynów, katedra Ormiańska, opera i Wały Hetmańskie z pomnikiem Adama Mickiewicza, Uniwersytet, katedra p. w. św. Jura, czas wolny. Obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 3: LWÓW

LWÓW, po śniadaniu cd. zwiedzania miasta: Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt, Wzgórza Wuleckie (miejsce rozstrzelania profesorów lwowskich), pałac Potockich, ul. Akademicka, Ossolineum, Wysoki Zamek, Kopiec Unii Lubelskiej, czas wolny, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: LWÓW

LWÓW, po śniadaniu czas wolny na zwiedzanie miasta we własnym zakresie. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Fakultatywnie - wycieczka „Złota Podkowa”:

OLESKO, zamek, miejsce urodzenia Jana Sobieskiego – PODHORCE, najwspanialsza kresowa rezydencja magnacka – ZŁOCZÓW, rezydencja budowana przez Jakuba Sobieskiego – ŚWIRZ, zamek z XVI w, własność Bora-Komorowskiego do roku 1939. Trasa ok. 200 km.

Kosz wycieczki - 100 zł / os. przy grupie min. 25 osób.

DZIEŃ 5: LWÓW – WARSZAWA

LWÓW, po śniadaniu czas wolny. O ustalonej godzinie transfer na lotnisko, wylot do WARSZAWY.

W cenie

Cena zawiera

 • transport na transfery oraz wycieczki we Lwowie
 • zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu***, pokoje 2-os z łazienkami
 • wyżywienie zgodnie z programem: 4 x śniadania, 4 x obiadokolacje (obiady lub kolacje)
 • opiekę pilota we Lwowie
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego do / z Lwowa. Koszt biletu w zależności od terminu, klasy oraz wariantu podróży – od 500 zł/os.
 • pakietu zwiedzania (rezerwacje, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, usługi lokalnych przewodników oraz korzystanie z zestawu słuchawkowego Tour Guide) – ok. 50 euro (płatne obligatoryjnie Pilotowi wycieczki)
 • ustawowych składek na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) w wysokości 2,00 zł oraz na Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP) w wysokości 2,00 zł. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów"

Uwagi

 • zgłoszenie się na wycieczkę fakultatywną oraz płatność – do 20 dni przed wyjazdem
 • dopłata do pokoju 1-os. - 360 zł
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka 80 zł
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • istnieje możliwość wyjścia na przedstawienie w Operze (koszt ok. 100 - 400 UAH). Rezerwacji i zakupu biletu można dokonać na stronie internetowej Opery Lwowskiej www.opera.lviv.ua. Wskazane jest wzięcie odpowiedniego stroju. Udział w przedstawieniu nie jest punktem programu zwiedzania.
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

WARTO WIEDZIEĆ:

Waluta
Obowiązującą waluta na Ukrainie są hrywny (UAH), które można zakupić w niektórych kantorach w Polsce. Wymiany złotówek na hrywny można dokonać również we Lwowie.
Wyżywienie
Śniadania, obiadokolacje (serwowane, w hotelu lub w restauracji na mieście). Posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym. W cenie jest napój (sok lub woda lub kompot). W trakcie podróży w miarę możliwości planowane będą postoje na posiłki we własnym zakresie.
Czas
Po przekroczeniu granicy należy przesunąć zegarek o 1 godz. do przodu.
Ważne
Sugerujemy zabrać wygodne buty oraz kurtkę przeciwdeszczową.
Do świątyń prawosławnych należy wchodzić w odpowiednim stroju – Panie powinny pamiętać o nakryciu głowy chustą, zakryciu ramion i dekoltu oraz o spódnicy przykrywającej kolana. Panowie powinny wchodzić w długich spodniach.

WAŻNE INFORMACJE:

 • na wyjazd na Ukrainę Podróżni muszą posiadać ważny paszport. Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • min. liczba uczestników – 25 osób
 • w przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • pakiet zwiedzania jest obligatoryjnie płatny Pilotowi wycieczki, a jego koszt skalkulowany przy grupie min. 40 osób
 • w cenie podstawowej zapewniamy realizację posiłków zgodnie z ofertą. Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej

© Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.