Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO ARMENII: Armenia winnym szlakiem 5 dni

WYCIECZKA DO ARMENII: Armenia winnym szlakiem 5 dni

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd z
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
Wieczorem wylot z Warszawy do Erywania.

Dzień 2 
Przylot do Erywania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Następnie zwiedzanie Matenadaranu (biblioteka antycznych manuskryptów). Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Wizyta w winiarni Maran, degustacja 5 gatunków wina oraz wódek owocowych. Wino Areni of Malishka 2002 zostało nagrodzone złotym medalem na targach w Krakowie w listopadzie 2013 r. Kolacja w ormiańskiej restauracji. Wieczorem pokaz śpiewających fontann na Placu Republiki. Nocleg.

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Sewan (jednego z największych jezior wysokogórskich na świecie) i klasztoru Sewanawank z XVII w. Zwiedzanie Noratusu, średniowiecznego cmentarza z największą w Armenii ilością chaczkarów (kamiennych krzyży), z których najstarsze pochodzą z końca IX w. Przejazd do prowincji Wajoc Dzor przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości karawanseraju. Obiad w restauracji w jaskini lub nieopodal rzeki Arpa. Zwiedzanie NORAWANKU, klasztoru z XIII w. Zwiedzanie okolicy. U wejścia do wąwozu znajduje się grupa wysokich, ale płytkich jaskiń, zwanych Trczuneri Karajr (Ptasia Jaskinia), w których odkryto pochodzące z epoki brązu groby dzieci. Okolica słynie również z pięknych widoków i wspaniałej przyrody. Powrót do Erywania. Nocleg. Trasa. ok. 290 km

Dzień 4 
Śniadanie. Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). Świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Obiad z degustacją kuchni domowej i wypiekaniem lawaszu (tradycyjnego chleba ormiańskiego). Powrót na nocleg do ERYWANIA. Wizyta w fabryce koniaku ArArAt, degustacja koniaku. Następnie Zwiedzanie Centrum Sztuki z kolekcja ponad 5 tysięcy dzieł sztuki (szkło, rysunek, malarstwo, rzeźba). Następnie wizyta na targu owoców. Wieczorem kolacja pożegnalna z muzyką na żywo, toastami.

Dzień 5 
Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.