Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA Z WĘDRÓWKĄ W MASYWIE GÓRY ARAGAC

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA Z WĘDRÓWKĄ W MASYWIE GÓRY ARAGAC

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 2440 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 2440 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Erewania.

Dzień 2 
Przylot do Erewania. Odpoczynek. Śniadanie. Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki, opera, Matenadaran (biblioteka antycznych manuskryptów). Zwiedzanie wytwórni brandy "ArArAt" (dla chętnych degustacja 14 USD / os.). Następnie Centrum sztuki Gafesjian. Spacer po mieście. Kolacja. Wieczorem podziwianie grających fontann na Placu Republikańskim. Nocleg.

Dzień 3 
Śniadanie. Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO (2000 r). Następnie przejazd do campu koło wioski Tegher, gdzie znajduje się punkt rozpoczynający program hikingowy w masywie GÓRY ARAGAC. Zakwaterowanie, czas wolny, aklimatyzacja. Nocleg. Przejazd ok. 50 km

Dzień 4 
Piesza wędrówka w stronę GÓRY ARAGAC, najwyższego szczytu Armenii (4090 m n.p.m.): zwiedzanie twierdzy AMBERD (X-XII w.), znajdującej się na wysokości 2300 m n.p.m., na zboczu góry. Zwiedzanie fortecy i położonego poniżej kościoła. Zbudowana w XI-XIII wiekach między dwoma strumieniami twierdza jest jednym z najwspanialszych średniowiecznych zabytków Armenii i jednym z nielicznych już w tym kraju przykładów feudalnych zamków. Wyjątkowo malownicze położenie, niezwykła przyroda składają się na walory tego miejsca. Zakwaterowanie w campie. Nocleg. Przejście 9 km / ok. 3 godzin

Dzień 5 
Piesza wędrówka: przejście wzdłuż wąwozu z licznymi wodospadami, odnogami rzeki, której wody spływają do JEZIORA KARI, położonego na wysokości 3200 m n.p.m. o głębokości 9 m. Postój w campie nad jeziorem. Nocleg. Przejście 14 km / ok. 4 godzin

Dzień 6 
Piesza wędrówka: wspinaczka łagodnym południowym szczytem Aragaca w stronę niewielkiego pola lodowego, położonego na stoku góry. Wspinaczka przez pole lodowe ku południowemu szczytowi Góry Aragac (3897 m n.p.m.) malowniczą serpentyną. Odpoczynek i podziwianie krajobrazów. Zejście do przełęczy pomiędzy południowym i zachodnim szczytem góry, następnie wspinaczka na zachodni szczyt (4080 m n.p.m.). Zejście do górskiego krateru, gdzie znajduje się kolejny obóz. Nocleg. Przejście 10 km / ok. 7 godzin

Dzień 7 
Piesza wędrówka: przejście przełęczą pomiędzy zachodnim i północnym szczytem Aragaca i wspinaczka na północny szczyt góry (4090 m n.p.m.), który jest najwyższym w Armenii. Składa się on z dwóch wierzchołków. Następnie wędrówka w kierunku wschodniego szczytu (3916 m n.p.m.). Zejście do obozu i podziwianie dwukaskadowego wodospadu (15 m wysokości). Nie jest może wielki, ale za to imponujący i malowniczy podczas wiosennych roztopów. Odpoczynek. Nocleg. Przejście 7 km /ok. 7 godzin.

Dzień 8 
Po opuszczeniu obozu zejście do doliny rzeki Gegharot w pobliżu wioski Aragac. Następnie przejazd busem nad Jezioro Sewan, jedno z największych górskich słodkowodnych jezior Eurazji, a największe w Armenii, i jedno z najwyżej położonych na świecie (1916 m n.p.m.). Zwiedzanie półwyspu Jeziora oraz klasztoru Sewanawank. Pierwotnie składał się on z trzech kościołów i został zbudowany na wyspie. Cofnięcie się wód w XX w. spowodowało powstanie półwyspu. Wyspa była niezamieszkana do końca XVIII w., kiedy to mnisi zbudowali kaplicę i grupę mnisich cel. Klasztor został ufundowany przez Króla Ashota I w 874 r. Czas na odpoczynek, pływanie w jeziorze. Kolacja w restauracji z tradycyjną kuchnią ormiańską. Nocleg.

Dzień 9 
W nocy przejazd do Erewania na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

5-dniowy program wędrówkowy

przewodnika górskiego anglo-/rosyjskojęzycznego oraz podczas zwiedzania Erewania w 2 dniu imprezy

wyposażenie: namioty, śpiwory, maty do spania podczas noclegów w campach (5,6,7 dzień w górach bez toalet)

zakwaterowanie w hotelu 3*: w Erewaniu x 2 noclegi, nad Jeziorem Sewan x 1 nocleg

transport minibusem z klimatyzacją

bilety wstępu do zwiedzanych obiektów

wyżywienie: śniadanie x 2, kolacja x 2

opiekę pilota z Polski w grupach od 10 osób

ubezpieczenie KL, NW

VAT

Cena nie zawiera

pilota w grupach poniżej 10 osób

wyżywienia podczas wspinaczki i innych posiłków, które nie są wymienione w cenie ok. 10 USD / dzień (za dwa posiłki dziennie)

przelotu do i z Erewania

ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie

napiwków ok. 35 USD

ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

Dopłata do pokoju jednoosobowego (dotyczy hoteli w Erewaniu i nad jeziorem Sewan): 185 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój: panie - chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
  • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 10 osób
  • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

  ©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

   Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.