WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA w 5 dni

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA w 5 dni

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 3070 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2018-08-13 - 2018-08-17 | 5 dni Cena: 3070 PLN
Termin: 2018-09-05 - 2018-09-09 | 5 dni Cena: 3070 PLN
Termin: 2018-10-22 - 2018-10-26 | 5 dni Cena: 3070 PLN

Opis oferty

Urzekające piękno przyrody i architektury, zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, ślady Jedwabnego Szlaku, najsłynniejszy koniak świata......... Zapraszamy do kraju Ormian!
pokaż więcej
Urzekające piękno przyrody i architektury, zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, ślady Jedwabnego Szlaku, najsłynniejszy koniak świata......... Zapraszamy do kraju Ormian!

Plan wycieczki

Dzień 1  Wylot z Warszawy do Erywania. Dzień 2  Przylot do Erywania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Zwiedzanie katedry św. Grzegorza Oświeciciela, największej na świecie świątyni ormiańskiej, która budowę zakończono w 2001 r. dla uczczenia 1700 rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa. W 2000 roku sprowadzono to relikwie św. Grzegorza, a 26.09.2001 r. katedrę tę odwiedził papież Jan Paweł II, po trzech dniach od poświęcenia katedry. Następnie zwiedzanie Matenadaranu (biblioteka antycznych manuskryptów). Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą…
pokaż więcej

Dzień 1 
Wylot z Warszawy do Erywania.

Dzień 2 
Przylot do Erywania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie ERYWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Zwiedzanie katedry św. Grzegorza Oświeciciela, największej na świecie świątyni ormiańskiej, która budowę zakończono w 2001 r. dla uczczenia 1700 rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa. W 2000 roku sprowadzono to relikwie św. Grzegorza, a 26.09.2001 r. katedrę tę odwiedził papież Jan Paweł II, po trzech dniach od poświęcenia katedry. Następnie zwiedzanie Matenadaranu (biblioteka antycznych manuskryptów). Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie: ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Obiad. Powrót na nocleg do Erywania. Wieczorem pokaz śpiewających fontann na Placu republiki. Nocleg.Trasa ok. 90 km.

Dzień 3 
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Sewan (jednego z największych jezior wysokogórskich na świecie) i klasztoru Sewanawank z XVII w. Zwiedzanie NORATUSU, średniowiecznego cmentarza z największą w Armenii ilością chaczkarów (kamiennych krzyży), z których najstarsze pochodzą z końca IX w. Przejazd do prowincji Wajoc Dzor przez przełęcz Selim, zwiedzanie pozostałości karawanseraju. Obiad w restauracji w jaskini lub nieopodal rzeki Arpa. Zwiedzanie NORWANKU, klasztoru z XIII w. Po spotkaniu dalsze zwiedzanie okolicy. U wejścia do wąwozu znajduje się grupa wysokich, ale płytkich jaskiń, zwanych Trczuneri Karajr (Ptasia Jaskinia), w których odkryto pochodzące z epoki brązu groby dzieci. Okolica słynie również z pięknych widoków i wspaniałej przyrody. Powrót do Erywania. Nocleg. Trasa. ok. 290 km

Dzień 4 
Śniadanie. Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Wyjazd do ECZMIADZYNU, duchownego i administracyjnego centrum armeńskiego kościoła apostolskiego. Zwiedzanie: sobór Eczmiadzyński (IV w.), muzeum, Kościół św. Hripsima (VII w.), pozostałości świątyni ZWARTNOC (VII w.), znajdującej się na liście dziedzictwa światowego UNESCO (2000). Powrót do Erywania. Zwiedzanie Muzeum Ludobójstwa Ormian. Następnie wizyta na wernisażu, targu staroci (soboty i niedziele) oraz na targu owoców. Kolacja pożegnalna w ormiańskiej restauracji z muzyką na żywo, toastami. Nocleg.

Dzień 5 
Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa - Erewań - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami: 4 noclegi w Erywaniu
 • wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja
 • transport w Armenii
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób i przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • VAT

Cena nie zawiera

 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie oraz napiwków
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 350 PLN
 • W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
 • Cena od osoby przy grupie 25 osób z pilotem.

W terminie 30.04 - 05.05.2018 impreza z dodatkowym indywidualnym dniem w Erewaniu.

UWAGA: Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.
X