Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA w 5 dni

WYCIECZKA DO ARMENII: ARMENIA w 5 dni

KrajArmenia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Cena: od 4605 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-11 - 2024-08-15 | 5 dni Cena: 4605 PLN
Termin: 2024-09-06 - 2024-09-10 | 5 dni Cena: 4605 PLN
Termin: 2024-10-18 - 2024-10-22 | 5 dni Cena: 4605 PLN

Opis oferty

Urzekające piękno przyrody i architektury, zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, ślady Jedwabnego Szlaku, najsłynniejszy koniak świata... Zapraszamy do kraju Ormian!
pokaż więcej
Urzekające piękno przyrody i architektury, zabytki z pierwszych wieków chrześcijaństwa, ślady Jedwabnego Szlaku, najsłynniejszy koniak świata... Zapraszamy do kraju Ormian!

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWAEREWAŃ

 WARSZAWA. Wylot z Warszawy do Erewania w godzinach wieczornych.

DZIEŃ 2: EREWAŃ

 Śniadanie. Przylot do Erewania, transfer do hotelu, zakwaterowanie. Śniadanie. Zwiedzanie EREWANIA: centrum miasta, skwer Republikański, Państwowy Uniwersytet, panorama miasta, parlament, pałac prezydencki. Zwiedzanie katedry św. Grzegorza Oświeciciela, największej na świecie świątyni ormiańskiej, której budowę zakończono w 2001 r. dla uczczenia 1700 rocznicy przyjęcia chrześcijaństwa. W 2000 roku sprowadzono to relikwie św. Grzegorza, a 26.09.2001 r. katedrę tę odwiedził papież Jan Paweł II, po trzech dniach od poświęcenia katedry. Następnie zwiedzanie Matenadaranu - biblioteka antycznych manuskryptów o imponującej kolekcji ponad 17 tysięcy przepięknych rękopisów- w języku armeńskim i wielu innych. Zwiedzanie centrum sztuki Gafesijan i kaskad. Większość eksponatów pochodzi z prywatnej kolekcji głównego mecenasa Centrum, Gerarda L. Kafesdżiana. Jego zbiory obejmują ponad 5 tysięcy dzieł sztuki, w tym jedną z najcenniejszych kolekcji dzieł ze szkła, a także rysunki, malarstwo i rzeźby tak wpływowych artystów, jak Fernando Botero, Arshile Gorky, Jennifer Barlett czy Andy Warhol.  Powrót do Erewania. Możliwość zwiedzania wytwórni Brandy 'ArArAt” z degustacją (13 USD/os.). Kolacja w lokalnej restauracji. Przejazd ok. 60 km

DZIEŃ 3: EREWAŃ – CHOR WIRAP – NORAWANK - EREWAŃ                     

Śniadanie. Przyjazd do CHOR WIRAP. Zwiedzanie kościoła – miejsca, gdzie przez 13 lat w małym lochu więziony był św. Grzegorz Oświeciciel, oskarżony przez armeńskiego króla o szerzenie  chrześcijaństwa. Jest to jedno ze świętych miejsc świata chrześcijańskiego. Stąd najbliżej jest do biblijnej góry Ararat, można zobaczyć jej dwa błyszczące wierzchołki. Na wzgórzach sąsiadujących z Chor Wirap była położona dawna armeńska stolica – Artaszat, zbudowana przez króla Artaszeza I, założyciela dynastii Artaksydów około roku 180 p.n.e. Jest to jedno z niewielu miast, zbudowanych zgodnie ze specjalnie przygotowanym planem architektonicznym przywódcy Kartageny - Hannibala. (Po klęsce w walce z Rzymem, znalazł on schronienie w Armenii). Przejazd do regionu Vayots Dzor. Zwiedzanie NORWANKU, klasztoru z XIII w., jednego z najbardziej malowniczych w Armenii, o przepięknym położeniu. Obiad w restauracji w naturalnej jaskini w pobliżu rzeki Arpa z degustacją wina Areni. Przejazd do Erewania. Wizyta na lokalnym wernisażu; możliwość zakupienia oryginalnych i różnorodnych pamiątek. Nocleg w Erewaniu. Przejazd ok. 250 km

 DZIEŃ 4: EREWAŃ SEWAN - GARNIGEGHARD EREWAŃ

Śniadanie. Przejazd nad JEZIORO SEWAN (jedno z największych jezior wysokogórskich na świecie) i klasztoru  Sewanawank z XVII w. Wyjazd do miejscowości GARNI, zwiedzanie jedynej zachowanej pogańskiej świątyni w Armenii, poświęconej bogu słońca Mitrze. Zbudowana  w roku 77 n. e. przez króla Trata (z dynastii Arszakidów). Świątynia wykonana jest w stylu grecko-romańskim z charakterystycznymi filarami. Wznosi się z dumą na skalistym urwisku nad głębokim kanionem. Świątynia była letnią rezydencją dynastii Arszakidów. Zwiedzanie ruin królewskiego pałacu oraz królewskich łaźni. Przejazd do unikatowej świątyni skalnej GEGHARD (XII-XIII w.), której nazwa oznacza „święta włócznia”. Znajdowała się tutaj niegdyś włócznia, która przekłuła Ciało ukrzyżowanego Jezusa. Obecnie włócznia ta wystawiona jest w Muzeum Katedry Eczmiadzyńskiej. Klasztor Geghard znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO (2000). Obiad. Powrót na nocleg do Erewania.  Pożegnalna kolacja w wiejskim domu. Nocleg. Przejazd ok. 90 km.

DZIEŃ 5: EREWAŃ- WARSZAWA

Transfer na lotnisko. Odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

 • bilet lotniczy Warszawa – Erewań - Warszawa
 • zakwaterowanie w hotelu 3* w pokojach dwuosobowych z łazienkami: 4 noclegi w Erywaniu
 • wyżywienie: 3 śniadania, 2 obiady, 1 kolacja
 • transport w Armenii
 • opiekę pilota w grupach powyżej 10 osób
 • i przewodnika lokalnego angielsko / rosyjskojęzycznego
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
 • ubezpieczenie KL + NNW
 • VAT

Cena nie zawiera

 • pilota w grupach poniżej 10 osób
 • ewentualnych opłat za fotografowanie i filmowanie
 • napiwków ok. 20 USD
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • Dopłata do pokoju jednoosobowego: 350 PLN

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie: chusta na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 15 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 13,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.