Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

WIEDEŃ, DOLINA WACHAU, BRATYSŁAWA 5 DNI

WIEDEŃ, DOLINA WACHAU, BRATYSŁAWA 5 DNI

KrajAustria
Transportautokar
Wyjazd z
Cena: od 2250 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-08-14 - 2024-08-18 | 5 dni Cena: 2250 PLN
Termin: 2024-09-17 - 2024-09-21 | 5 dni Cena: 2250 PLN

Opis oferty

Czterodniowa wycieczka objazdowa do Wiednia i Doliny Dunaju w Austrii. W programie m.in.: zwiedzanie Wiednia - Pałac Schoenbrunn, kościół Karola Boromeusza, Opera Narodowa, Katedra św. Szczepana oraz Wiedeńskie Muzeum Historii Sztuki. Następnie przejazd do Doliny Dunaju, zwiedzanie zabytkowego miasteczka Krems, gotycką zabudowę w Durnstein oraz przepiękny klasztor w Melk. Rejs statkiem po Dunaju. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis).
pokaż więcej
Czterodniowa wycieczka objazdowa do Wiednia i Doliny Dunaju w Austrii. W programie m.in.: zwiedzanie Wiednia - Pałac Schoenbrunn, kościół Karola Boromeusza, Opera Narodowa, Katedra św. Szczepana oraz Wiedeńskie Muzeum Historii Sztuki. Następnie przejazd do Doliny Dunaju, zwiedzanie zabytkowego miasteczka Krems, gotycką zabudowę w Durnstein oraz przepiękny klasztor w Melk. Rejs statkiem po Dunaju. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis).

Plan wycieczki

Dzień 1. WARSZAWA – BRATYSŁAWA .

Wyjazd z Warszawy O godz. 07:00.
Przerwa na obiad jeszcze w Polsce (we własnym zakresie) ok. godz.12-13:00.
Przejazd do BRATYSŁAWY. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny – lub dla chętnych wieczorne poznawanie starówki niegdyś austriackiego Preszburgu, wraz z jej nocnym życiem, kolacja, nocleg.
Przejazd ok. 675 km

Dzień 2. BRATYSŁAWA - WIEDEŃ .

Śniadanie. Wyjazd do WIEDNIA.
Spotkanie z przewodnikiem. Panoramiczny przejazd autokarem ulicą Ringstraße, podczas którego zobaczymy monumentalne budowle wzniesione różnych stylach okresie historyzmu, od lat 60. XIX w., m.in.: Opera Narodowa, Parlament, Ratusz, Burgtheater, uniwersytet, Muzeum Sztuki Stosowanej, Giełda Wiedeńska, kościół wotywny, Muzeum Historii SSztukiczy Muzeum Historii Naturalnej.
Dom Hundertwassera (z zewnątrz), wybudowany na początku lat 80. XX w. wg projektu Friedricha Hundertwassera, niezwykłego austriackiego malarza, rzeźbiarza, architekta i performera. "Wyrastający" z bujnej roślinności budynek posiada wielokolorowe, faliste ściany, liczne tarasy oraz wkomponowane w obiekt drzewa i krzewy.
Zwiedzanie Starówki, Gotycka katedra św. Szczepana.
Ulica Graben, przy której znajdują się najbardziej eleganckie i najdroższe sklepy Wiednia oraz słynna Kolumna Świętej Trójcy (Morowa), upamiętniająca ofiary epidemii dżumy z 1679 r.
Zwiedzanie HOFBURGA, który przez ponad siedem stuleci, do 1918 r. był siedzibą i centrum olbrzymiego imperium cesarskiego Habsburgów. Obecnie znajduje się tu siedziba Prezydenta Republiki oraz muzea gromadzące bogate zbiory sztuki. Zobaczymy m.in. Plac Bohaterów, Plac Józefa, Plac Albertina i kościół dworski Augustynów.

Przejazd na kolację do Grinzingu (godz. 19:00): lokalne potrawy z lampką wina, przy muzyce (skrzypce, akordeon).
Przejazd do hotelu w Wiedniu, nocleg.
Przejazd łączny w tym dniu ok. 110 km

Dzień 3. WIEDEŃ – KREMS - DOLINA WACHAU - REJS PO DUNAJU - WIEDEŃ .

Śniadanie. Przejazd do KREMS Zwiedzanie Starówki Krems: Brama Steiner Tor z końca XV w., przebudowana w stylu barokowym, gotycki Kościół św. Wita, Klasztor Dominikanów z XIII w. (obecnie Muzeum Wina), renesansowy pałac Gozzo, kościół Pijarów z XV w., ratusz

Następnie przejazd doliną Wachau, słynącą z upraw winogron i sadów morelowych (podróż wzdłuż Dunaju tzw. Via Imperialis - Drogą Cesarską): MELK – zwiedzanie opactwa.
Rejs nowoczesnym statkiem po Dunaju z Melk do Spitz (rejs trwa ok. 45 minut)
DURNSTEIN (średniowieczne miasteczko z ruinami zamku - więziono w nim Ryszarda Lwie Serce) - czas wolny na degustację gratisowa likierów morelowych oraz zakupy lokalnych nalewek, likierów i konfitur morelowych.
Wyjazd z Dürnstein ok. godziny 16:30. Powrót do Wiednia. Nocleg.

Dzień 4. WIEDEŃ – BRATYSŁAWA .

Śniadanie. Po wykwaterowaniu się z wiedeńskiego hotelu dalsze zwiedzania Wiednia. Zwiedzanie opery wiedeńskiej - wnętrza
Belweder Górny i Dolny, spacer po ogrodach z pięknym widokiem na Wiedeń
PALAC SCHÖNBRUNN zwiedzanie 40 komnat GRAND TOUR
Po zwiedzeniu wnętrza pałacu ok. 1,5 godziny na spacer po ogrodach i wejście na wzgórze Glorietta.
Po południu wyjazd na KAHLENBERG.
Przedwieczorny przejazd do Bratysławy, kolacja, nocleg.

Dzień 5. BRATYSŁAWA – WARSZAWA .

Śniadanie.
Krótkie zwiedzanie BRATYSŁAWY z przewodnikiem (obiekty z zewnątrz): Zamek Królewski, katedra św. Marcina, najstarsze ulice miasta: Michalska i Venturska, Ratusz, Pałac Arcybiskupi z unikalnymi gobelinami, deptak przy Dunaju.
Powrót do Warszawy.
Po drodze postój na obiad (we własnym zakresie godz. 15-16:00). Przyjazd w godzinach wieczornych.
Przejazd ok. 675 km

W cenie

Cena zawiera

 • • przejazd autokarem (klimatyzacja, video)
  • zakwaterowanie:
  2 x nocleg w Bratysławie 3* w pokojach 2-osobowych
  2 x nocleg w Wiedniu 3*,
  • wyżywienie:
  4 x śniadania i 4 x obiadokolacje
  • pilot na całej trasie
  • przewodnik miejscowy na 2 i 3dzień
  • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
  • VAT

Cena nie zawiera

 • • obiadów w drodze do / z Bratysławy
  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów ok. 130 EUR:
  Ogrody Schonbrunn
  Pałac Schonbrunn
  Opera Wiedeńska
  Katedra św. Szczepana
  Rejs po Dunaju
  Wstęp do opactwa Melk
  • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny  10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
  • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy  10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

DOPŁATY OPCJONALNE:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego:  440 zł

Uwagi

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: min. 30 osób. Przy obecności mniejszej liczbie uczestników cena będzie odpowiednio wyższa.
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.

 Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenie niewielkich zmian w programie.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.