Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

TURCJA: STAMBUŁ 5 DNI

TURCJA: STAMBUŁ 5 DNI

Kraj
Transport
Wyjazd z
Cena: od 5745 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 5745 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA – STAMBUŁ

Przylot Zbiorka na lotnisku w Warszawie ok 2h przed planowaną godziną wylotu. Przelot do Stambułu. Transfer do hotelu i zakwaterowanie. Kolacja na mieście. Nocleg.

2. DZIEŃ: STAMBUŁ

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Meczet Sulejmana- druga co do wielkości świątynia muzułmańska w Stambule, wybudowana za panowania Sulejmana Wspaniałego na trzecim z siedmiu wzgórz Stambułu, w obrębie murów miejskich, na zboczu schodzącym do Złotego Rogu. Następnie Mauzoleum Sulejmana Wspaniałego i Mauzoleum Sułtanki Hürrem- Roksolany, najsłynniejszej pary z czasów osmańskich, gdzie znajdują się ich grobowce. Mauzoleum Roksolany zbudowane na planie sześciokąta udekorowane jest płytkami z Izniku. Zdobienia kwiatowe nawiązują do rajskich ogrodów i do wesołego charakteru sułtanki Hürrem. Dla chętnych przerwa w Herbaciarni (płatne wg menu Herbaciarni). Będzie też okazja na zakup pamiątek (kawa, herbata, chałwa itp). Następnie kompleks pałacowy Topkapı, który w okresie XV-XIXw był siedzibą sułtanów. Następnie rejs po Bosforze z przewodnikiem 1h, który opowie nam ciekawe historie związane z Turcją i o Stambule oraz o mijanych zabytkach widzianych od strony Bosforu m.in Most Galata, Wieża Galata. Obiadokolacja w restauracji nad Bosforem w okolicy Mostu Galata - ryba smażona, ryba grillowana, kurczak grillowany, frytki, ryż, surówki. (Dodatkowo płatne: owoce morza, zupy rybne, desery,). Powrót do hotelu. Nocleg.

3. DZIEŃ: STAMBUŁ

Śniadanie. Zwiedzanie: rzymski Hipodromu (dawniej tor wyścigów konnych i rydwanów, zbudowany za czasów rzymskiego cesarza Septymiusza Sewera w 203r na ponad 100tys widzów), do czasów obecnych zachował się Obelisk Totmesa III, Kolumna Wężowa, Kolumna Konstantyna VII Porfirogenety oraz Niemiecka Fontanna. Następnie Hagia Sophia- bizantyjski kościół ufundowany przez cesarza Justyniana I Wielkiego, obecnie Meczet. Pałac Yerebatan, czyli Cysterna Bazylikowa z VI wieku, zlokalizowana w podziemiach Stambułu w pobliżu Hagii Sofii, mogąca pomieścić nawet 100 tys. ton wody, jest to największa starożytna cysterna. Wielki Pałac- Muzeum Mozaik Pałacowych – Pałac wzniesiony za czasów cesarza Konstantyna, kryje bizantyjskie mozaiki z VI wieku. Obiadokolacja na mieście. Powrót do hotelu. Nocleg.

4. DZIEŃ: STAMBUŁ
Śniadanie. Zwiedzanie: Pałac Dolmabahce (Pełny Ogród), który powstał z czasów potęgi Imperium Osmańskiego za panowania sułtana Abdulmecida I, został zaprojektowany i zbudowany w stylu zachodnioeuropejskim, a jako wzorce posłużyły architektom francuski Luwr i angielski Pałac Buckingham. Po obaleniu sułtanatu i utworzeniu Republiki Tureckiej Pałac Dolmabahçe służył jako siedziba Mustafy Kemala Ataturka. Następnie krótki spacer po najsłynniejszej ulicy Istiklal Cad, w dzielnicy Taksim. Obiadokolacja na mieście . Powrót do hotelu.
Dla chętnych za opłatą: STAMBUŁ NOCĄ - 0k. 19:30 zbiórka w recepcji i przejazd do portu. Gości będzie witać tradycyjny osmański zespół muzyczny. W trakcie rejsu będziecie świadkami imponującego show: tańce brzucha, pokazy tańca kaukaskiego, pokazy folklorystycznych zespołów tanecznych, Rytm show. Kolacja w blasku gwiazd, przy niezapomnianych widokach Stambułu, nielimitowane napoje bezalkoholowe, nielimitowane napoje alkoholowe lokalne (wino, piwo, rakı, wódka). Uroczysta kolacja kuchni tureckiej w trakcie rejsu. Po rejsie- transfer powrotny do hotelu. Nocleg.

5. DZIEŃ: STAMBUŁ – WARSZAWA
Śniadanie. Czas wolny - można go wykorzystać na spacer i poznanie miejsc jeszcze nie odkrytych, lub na zakupy w pobliskim Krytym Bazarze.
Transfer na lotnisko, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

 

Wycieczka organizowana na zamówienie grup w ustalonym terminie.

W cenie

Cena zawiera

bilet lotniczy na lot bezpośredni PLL LOT Warszawa – Stambuł – Warszawa, w cenie 2500 PLN
• 4 noclegi w Stambule w hotelu 4*, pokoje 2-osobowe z łazienkami
• wyżywienie:
4 x śniadanie w hotelu w formie bufetu,
4 x obiadokolacja w różnych restauracjach
• przewodnika lokalnego podczas zwiedzania miasta
• bilety wstępu do zwiedzanych obiektów
• transport w Turcji
• ubezpieczenie NNW, KL
• ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 PLN od osoby
• ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 13 PLN od osoby
• VAT

Cena nie zawiera

rejsu nocnego po cieśninie Bosfor ok. 85 EUR

napojów alkoholowych do posiłków

zwyczajowych napiwków ok. 25 EUR

 

Dopłata do pokoju jednoosobowego: 690 PLN

Uwagi

 • W cerkwiach i meczetach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, przykryte ramiona, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.
 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport – inne informacje w Biurze
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 40 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • Wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • Dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • Ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.  Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.