Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

PRAGA I KARLOWE WARY 4 dni

PRAGA I KARLOWE WARY 4 dni

KrajCzechy
Transportautokar / bus
Wyjazd z
Cena: 1399 PLN od 1259 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-05-30 - 2024-06-02 | 4 dni Cena: 1399 1259 PLN
Termin: 2024-07-04 - 2024-07-07 | 4 dni Cena: 1399 1259 PLN
Termin: 2024-08-01 - 2024-08-04 | 4 dni Cena: 1399 1259 PLN
Termin: 2024-09-05 - 2024-09-08 | 4 dni Cena: 1399 1259 PLN

Opis oferty

Czterodniowa wycieczka objazdowa do Pragi i Karlowych Warów w Czechach. W programie zwiedzanie Pragi, m.in. Hradczany: Zamek Praski, Katedra św. Wita, złota uliczka, następnie Most Karola oraz dzielnica żydowska Josefov, rejs statkiem po Wełtawie. Wizyta w Karlowych Warach - spacer po uzdrowisku, degustacja leczniczych wód, muzeum Jana Bechera. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis.
pokaż więcej
Czterodniowa wycieczka objazdowa do Pragi i Karlowych Warów w Czechach. W programie zwiedzanie Pragi, m.in. Hradczany: Zamek Praski, Katedra św. Wita, złota uliczka, następnie Most Karola oraz dzielnica żydowska Josefov, rejs statkiem po Wełtawie. Wizyta w Karlowych Warach - spacer po uzdrowisku, degustacja leczniczych wód, muzeum Jana Bechera. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Wycieczka odbywa się bez nocnych przejazdów. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg. Trasa ok. 650 km

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Zwiedzanie Pragi, m.in. Hradczany – dzielnica królewska, Zamek Praski, katedra św. Wita z klejnotami koronacyjnymi i grobowcami czeskich królów, złota uliczka, Loreta, klasztor na Strachowie. Następnie dzielnica Mala Strana z kościołem św. Mikołaja, pałacem Liechtensteinów, Wyspa Kampa, Most Karola, dzielnica żydowska Josefov. Rejs statkiem po Wełtawie. Obiadokolacja (fakultatywnie), nocleg w hotelu. Trasa ok. 10 km

DZIEŃ 3:

Śniadanie, wycieczka do Karlowych Warów - spacer po uzdrowisku. Przejście promenadą z licznymi XIX – wiecznymi kolumnadami, altanami, secesyjnymi domami. Degustacja leczniczych wód, wizyta w muzeum Jana Bechera, twórcy likieru Becherovka. Powrót do Pragi - spacer po Rynku Starego Miasta z pomnikiem Jana Husa, gotycki kościół Marii Panny przed Tynem, Ratusz Staromiejski z zegarem „Orloj”, barokowy kościół św. Mikołaja. Obiadokolacja w regionalnej restauracji (fakultatywnie). Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 280 km

DZIEŃ 4:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Wizyta w dzielnicy Nowe Miasto: plac Wacława, gmach Muzeum Narodowego, pomnik św. Wacława na koniu, awangardowy Tańczący Dom. Wyjazd w kierunku Polski, powrót do poszczególnych miejscowości w kraju. Trasa ok. 650 km

Całość trasy: ok. 1600 km. Program imprezy jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd)

• 3 noclegi w hotelu**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

• 3 śniadania

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 40.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 1600 CZK (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, rejs statkiem po Wełtawie, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 2 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 2 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 380 zł

• dopłata do 3 obiadokolacji: 280 zł

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie  standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd), mniejszym turystycznym autokarem (klimatyzacja, dvd) lub wygodnym busem (klimatyzacja, dvd).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Miejsca wsiadania
Miasto: WarszawaMiejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozlimskie 144, st. 11Godz odjazdu: 06:00Dopłata: 0 PLN
Miasto: ŁódźMiejsce: Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 203/205Godz odjazdu: 08:00Dopłata: 0 PLN
Miasto: Piotrków TrybunalskiMiejsce: Stacja Paliw Huzar, ul. Sikorskiego 52Godz odjazdu: 09:00Dopłata: 0 PLN
Miasto: WrocławMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1Godz odjazdu: 12:00Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy, ul. 3 Maja 12Godz odjazdu: 23:50 [-1]Dopłata: 200 PLN
Miasto: Katowice* antenkaMiejsce: Sądowa Dworzec, ul. Sądowa 5Godz odjazdu: 08:30Dopłata: 160 PLN
Miasto: Kraków* antenkaMiejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, górna płytaGodz odjazdu: 07:00Dopłata: 180 PLN
Miasto: Olsztyn* antenkaMiejsce: Zatoczka parkingowa przy ul. Knosały 7Godz odjazdu: 02:30Dopłata: 200 PLN
Miasto: Poznań* antenkaMiejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Stanisława Matyi 2Godz odjazdu: 08:30Dopłata: 180 PLN
Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.
* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.