Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Portugalia z Santiago de Compostela w Hiszpanii

Portugalia z Santiago de Compostela w Hiszpanii

KrajPortugalia
Transportsamolot
Wyjazd zWarszawa
Drukuj program

Terminy

Termin: - | 1 dni Cena: 0 PLN

Opis oferty

pokaż więcej

Plan wycieczki

1. DZIEŃ: WARSZAWA - LIZBONA

Spotkanie na lotnisku Okęcie w Warszawie. Przelot do Portugalii. Przylot na lotnisko w Lizbonie. Następnie transfer do hotelu. Przyjazd do hotelu. Kolacja i wieczór fado. Nocleg.

2. DZIEŃ: LIZBONA – SINTRA – ESTORIL – CASCAIS – LIZBONA .

Śniadanie. Przejazd do SINTRY (UNESCO). Spacer po malowniczych uliczkach miasta lub zwiedzanie Pałacu Narodowego, będącego dawną rezydencją królów Portugalii. Jest to najlepiej zachowany średniowieczny pałac królewski w Portugalii. Postój w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysuniętym punkcie Europy. Panoramiczne zwiedzanie ESTORIL i CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów niedaleko Lizbony. W okolicy plaży Guincho - słynny klif Boca do Inferno. Następnie powrót do LIZBONY i zwiedzanie stolicy Portugalii: słynna dzielnica Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów, Wieża Belem i Pomnik Odkrywców.

3. DZIEŃ: LIZBONA – OBIDOS – COIMBRA – BRAGA .

Śniadanie. Przejazd do OBIDOS, portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami z XIII wieku. Następnie zwiedzanie COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Uniwersytet, założony w 1290 r. To jeden z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Przejazd do BRAGI, jednego z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego. Spacer po średniowiecznym centrum. Kolacja. Nocleg.

4. DZIEŃ: BRAGA - SANTIAGO DE COMPOSTELA .

Śniadanie. Zwiedzanie sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Przejazd do Hiszpanii. Krótki postój w urokliwym miasteczku Ponte de Lima. Przyjazd do SANTIAGO DE COMPOSTELA. Czas wolny na samodzielne spacery. Przyjazd do hotelu. Kolacja. Nocleg.

5. DZIEŃ: SANTIAGO DE COMPOSTELA – GUIMARES – PORTO

Śniadanie. Przejazd do GUIMARES, kolebki Portugalii. pierwszej stolicy kraju. Zwiedzanie zamku z X wieku. Spacer po historycznym centrum miasta (UNESCO). Przejazd do miasta PORTO, drugiego
pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Wizyta w jednej z winiarni. Kolacja. Nocleg.

6. DZIEŃ: PORTO .

Śniadanie. Panoramiczne zwiedzanie PORTO m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsca w Porto, Igreja de São Francisco - kościół świętego Franciszka i Sé – katedry.
Rejs po rzece Douro (za dodatkową opłatą, trwa ok. 50 minut).
Kolacja. Nocleg.

7. DZIEŃ: PORTO – AVEIRO – FATIMA .

Śniadanie. Wyjazd do Fatimy. Po drodze krótki postój w małym miasteczku Aveiro, które słynie ze swych kanałów. Przejazd do FATIMY. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Czas wolny. W przypadku zainteresowania, udział w wieczornej Eucharystii. Kolacja. Nocleg. Przyjazd do hotelu na kolację i nocleg. Możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

8. DZIEŃ: LIZBONA – WARSZAWA .

Śniadanie w hotelu. Transfer na lotnisko w Lizbonie, odlot do Polski. Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

zakwaterowanie w hotelu 3 / 4* w Lizbona (2), Braga (1), Santiago de Compostela (1), Porto (1), Fatima (1) w pokojach 2-osobowych z łazienkami
• śniadania i kolacje
• transport podczas zwiedzania
• usługi przewodnika lokalnego w dniach zwiedzania
• pilota na całej trasie
• bilety wstępu: uniwersytet Coimbra, Zamek w Guimares, winiarnia w Porto, Exchange Palace w Porto
• zestaw słuchawkowy tour guide
• ubezpieczenie
• VAT

Cena nie zawiera

 • biletu lotniczego do / z Lizbony
 • ewentualnych opłat za filmowanie i fotografowanie
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10,00 zł.
 • Ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10,00 zł.

Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

Uwagi

 • DODATKOWE INFORMACJE:
  • Przy przekraczaniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nienależące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
  • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
  • Minimalna liczba uczestników: 20 osób.
  • W przypadku nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulowaniu imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem.
  • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
  • Diety specjalistyczne (np. bezglutenowa, wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu.
  • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
  • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
  • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia.
  • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami.
  • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”
  ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocniczy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „ informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.
Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzenie niewielkich zmian w programie.

Zapytaj o cenę

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.