Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Podlasie wielu kultur

Podlasie wielu kultur

KrajPolska
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1099 PLN od 989 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-04-24 - 2022-04-27 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-06-23 - 2022-06-26 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-07-21 - 2022-07-24 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-09-01 - 2022-09-04 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN
Termin: 2022-10-06 - 2022-10-09 | 4 dni Cena: 1099 989 PLN

Opis oferty

Tykocin – Choroszcz – Białystok – Sokółka – Bohoniki – Kruszyniany – Hajnówka – Puszcza Białowieska – Supraśl
pokaż więcej
Tykocin – Choroszcz – Białystok – Sokółka – Bohoniki – Kruszyniany – Hajnówka – Puszcza Białowieska – Supraśl

Plan wycieczki

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Tykocina zwanego często królewskim ze względu na swoją bogatą przeszłość. W mieście znajduje się 100 obiektów zabytkowych. Jest to najstarszy zespół urbanistyczny historycznego Podlasia z zachowanym układem charakterystycznym dla miasteczka żydowskiego. Zwiedzanie rekonstrukcji XV wiecznego Zamku Królewskiego, który dzięki swym losom zyskał miano najczęściej niszczonego zamku w Polsce. Zwiedzanie Alumnatu – wzniesionego w XVII wieku zakładu dla inwalidów wojennych, Wielkiej Synagogi (drugiej co do wielkości w Polsce), Domu Talmudycznego. Rynek z pomnikiem Chmielnickiego, Klasztor Bernardynów. Dalsza podróż w kierunku Choroszczy – zwiedzanie zespołu pałacowo – parkowego Branickich z barokowym pałacem Jana Klemensa odbudowanym po wojnie w latach 60. XX w. Przejazd do Białegostoku, zwiedzanie miasta z przewodnikiem – Muzeum Historyczne – wystawa „Białystok – makieta barokowego miasta” w nowej aranżacji, wzbogaconej o widowisko multimedialne „Wersal Północy”, dla którego kanwą są dzieje osiemnastowiecznego Białegostoku. Spacer po mieście, m.in. Rynek Kościuszki, Ratusz, Bazylika archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Cerkiew Marii Magdaleny, Sobór św. Rocha, ul. Lipowa. Przejazd do obiektu hotelowego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 250 km.

 

DZIEŃ 2

Śniadanie. Wyprawa szlakiem Tatarskim. Wyjazd do Sokółki. Zwiedzanie Muzeum Ziemi Sokólskiej, gdzie prezentowane są ekspozycje poświęcone Tatarom oraz historii i etnografii ziemi sokólskiej. Przejazd do Bohonik, a następnie Kruszynian.

Meczety i mizary w Bohonikach i Kruszynianach stanowią niespotykane nigdzie indziej źródła opowiadające o dziejach islamu i Tatarów na ziemiach polskich. Są dowodem bogactwa kulturowego i tolerancji religijnej na terenie dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Są też wyjątkowym świadectwem wielowiekowego funkcjonowania społeczności muzułmańskiej w państwie chrześcijańskim i zachowania jej odrębności przy jednoczesnej asymilacji, co doskonale potwierdzają zabytki językowe w postaci inskrypcji nagrobnych spisanych w języku polskim przy użyciu alfabetu arabskiego. Meczety w sposób wyjątkowy łączą tradycje islamu z lokalnymi zwyczajami w budownictwie sakralnym. Wraz z mizarami stanowią materialne dziedzictwo pokoleń Tatarów, którzy stawali w obronie Rzeczpospolitej.

W Kruszynianach tatarska obiadokolacja w Jurcie przy Centrum Edukacji i Kultury Muzułmańskiej Tatarów Polskich. Powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 200 km.

 

DZIEŃ 3

Śniadanie. Wyjazd do Hajnówki. Krótkie zwiedzanie miasta m. in. soboru św. Trójcy, który zachwyca swoją architekturą łączącą nowoczesność i tradycję. Dalsza podróż do Puszczy Białowieskiej. Spacer po Rezerwacie Pokazowym Żubrów oraz Puszczy, m.in. Szlak Dębów Królewskich, „miejsca mocy” i inne atrakcje. Dla chętnych Muzeum Przyrodnicze Białowieskiego Parku Narodowego, uważane za najstarszy obiekt muzealny na Podlasiu (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

 

DZIEŃ 4

Śniadanie. Zwiedzanie Muzeum Farmacji w Białymstoku, połączone ze zwiedzaniem Pałacu Branickich. Przejazd do Supraśla, zwiedzanie Muzeum Ikon, które ma w swojej kolekcji ok. 1200 XVIII i XIX – wiecznych ikon, przedmiotów sakralnych i unikalnych fresków. Muzeum to jest inne niż wszystkie, ma niezwykły charakter, atmosferę. Jest to pierwsze w Polsce interaktywne muzeum prezentujące sztukę sakralną prawosławia. Wystawy są opatrzone oprawą świetlną, obrazową i dźwiękową. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 250 km.
Całość trasy: ok. 1100 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (DVD, klimatyzacja, WC, barek) lub busem (klimatyzacja, DVD)
• 3 noclegi w obiekcie hotelowym **/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 3 śniadania i 3 obiadokolacje
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

• Turystyczny Fundusz Pomocowy

 

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu 250 zł płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Tykocin: zamek i synagoga, Muzeum Wnętrz Pałacowych w Choroszczy, Muzeum Historyczne i Muzeum Farmacji w Białymstoku, muzeum w Sokółce, Bohoniki, Kruszyniany, Rezerwat Pokazowy Żubrów, Rezerwat Ścisły w Puszczy Białowieskiej, Muzeum Ikon i cerkiew w Supraślu; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide)

• dopłata do pokoju 1-osobowego 300 zł
• Muzeum Przyrodniczo-Leśne w BPN 15 zł (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)

• dopłata do transportu w razie miejsca wyjazdu innego niż Warszawa

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (WC, klimatyzacja, DVD, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, DVD).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO (organizator) ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

 

Miejsce wyjazdu - przed zawarciem umowy prosimy o potwierdzenie godziny wyjazdu z poszczególnych miast u pracownika biura

 

Miasto: Łódź antenka Miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna, plac Bronisława Sałacińskiego 1, poziom -1 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 100 PLN
Miasto: WARSZAWA Miejsce: Dworzec Autobusowy Zachodni Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: ŁOMŻA Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 08:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Augustów* antenka Miejsce: Parking przy Kaufland, ul. Wojska Polskiego 50 Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 80 PLN
Miasto: Suwałki* antenka Miejsce: Przystanek MPK przy Dworcu PKS, ul. Utraty Godz odjazdu: 05:30 Dopłata: 80 PLN
Miasto: Rzeszów* antenka Miejsce: Dworzec Lokalny Godz odjazdu: 23:30 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Poznań* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Wrocław* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:30 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 00:05 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Radom* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:15 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Włocławek* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Płock* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Gdańsk antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 00:40 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Elbląg antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 02:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Ostróda antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:20 Dopłata: 160 PLN
Miasto: Olsztyn antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:10 Dopłata: 150 PLN

Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
PBPO (organizator) nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.
*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.