Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ 7 dni

PARYŻ I ZAMKI NAD LOARĄ 7 dni

KrajFrancja
Transportautokar
Wyjazd z
Cena: 2899 PLN od 2599 PLN

Promocja ważna do: 2023-02-28
Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-07-06 - 2023-07-12 | 7 dni Cena: 2899 2599 PLN
Termin: 2023-08-03 - 2023-08-09 | 7 dni Cena: 2899 2667 PLN
Termin: 2023-09-07 - 2023-09-13 | 7 dni Cena: 2899 2667 PLN

Opis oferty

Siedmiodniowa wycieczka objazdowa po Francji. W programie m.in.: zwiedzanie Paryża - Pola Elizejskie, Most Aleksandra III, Katedra Notre Dame, zwiedzanie muzeum impresjonistów d’Orsay, zwiedzanie Luwru, wjazd na wieżę Eiffla oraz rejs po Sekwanie. Zwiedzanie Wersalu. Zwiedzanie zamków nad Loarą tj. Blois, Chambord oraz Chenonceaux. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Podczas wyjazdu noclegi tranzytowe na terenie Niemiec. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis).
pokaż więcej
Siedmiodniowa wycieczka objazdowa po Francji. W programie m.in.: zwiedzanie Paryża - Pola Elizejskie, Most Aleksandra III, Katedra Notre Dame, zwiedzanie muzeum impresjonistów d’Orsay, zwiedzanie Luwru, wjazd na wieżę Eiffla oraz rejs po Sekwanie. Zwiedzanie Wersalu. Zwiedzanie zamków nad Loarą tj. Blois, Chambord oraz Chenonceaux. Wyżywienie w formie śniadań z możliwością wykupienia obiadokolacji. W czasie trwania wycieczki pełna opieka Pilota i lokalnych Przewodników. Podczas wyjazdu noclegi tranzytowe na terenie Niemiec. W cenie wycieczki pełne ubezpieczenie (w tym ubezpieczenie od następstw chorób przewlekłych gratis).

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd z kraju według rozkładu. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Trasa ok. 1100 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Przyjazd do Paryża, spacer paryskimi Wielkimi Bulwarami - galeria handlowa Lafayette z przepiękną secesyjną kopułą oraz kunsztownymi zdobieniami, plac Opery ze słynną operą Garnier, plac Vendome z kolumną z posągiem Napoleona, hotel Ritz, dom, w którym mieszkał i zmarł Fryderyk Chopin. Zwiedzanie muzeum perfum Fragonard. Obiadokolacja (fakultatywnie). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, nocleg. Trasa ok. 550 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Spacer przez: plac Zgody (Place de la Concorde) i najstarszy park w Paryżu: ogrody Tuileries. Zwiedzanie Luwru - jednego z największych muzeów na świecie: m.in. Mona Lisa, Nike z Samotraki, Wenus z Milo. Następnie zwiedzanie muzeum d’Orsay z dziełami największych impresjonistów, m.in. Van Gogh, Gaugin, Degas. Obiadokolacja (fakultatywnie). Wieczorem spacer po Polach Elizejskich oraz wejście na Łuk Triumfalny. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 20 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Wycieczka do Wersalu, rezydencji królów francuskich - zwiedzanie kompleksu pałacowego. Powrót do Paryża, wejście do Hôtel des Invalides z grobowcem Napoleona Bonaparte. Awangardowe Centrum Pompidou (z zewnątrz), spacer na wyspę Cité z katedrą Notre Dame, Pałacem Sprawiedliwości oraz Sainte Chapelle. Pont Neuf – najstarszy most w mieście. Następnie Dzielnica Łacińska - Sorbona, Panteon z grobem m. in. Marii Skłodowskiej - Curie, Ogród Luksemburski. Wjazd na wieżę Eiffla, Pola Marsowe. Obiadokolacja (fakultatywnie). Rejs statkiem po Sekwanie. Powrót do hotelu, nocleg. Trasa ok. 60 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Przejazd w Dolinę Loary. Zwiedzanie rezydencji królewskiej, zamku BLOIS, największego zamku CHAMBORD oraz najczęściej odwiedzanego, zamku CHENONCEAUX. Wizyta w winnicy, możliwość zakupu wina z Doliny Loary. Obiadokolacja (fakultatywnie), powrót do Paryża, nocleg. Trasa ok. 470 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Zwolnienie pokoi w hotelu. Wizyta w dzielnicy Montmartre, zwiedzanie bazyliki Sacre Coeur, spacer na plac Artystów – Place du Tertre, miejsce spotkań paryskiej bohemy. Następnie plac Blanche z kabaretem Moulin Rouge oraz plac Pigalle. Czas wolny. Przejazd na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Trasa ok. 550 km.

DZIEŃ 7:

Przyjazd do Polski. Powrót do poszczególnych miejscowości. Trasa ok. 1000 km. Całość trasy: ok. 3900 km. Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (klimatyzacja, dvd, wc)

• 6 noclegów w hotelach**/*** w pokojach 2-osobowych z łazienką

• 6 śniadań

• opiekę pilota

• ubezpieczenie Signal Iduna (KL 20.000 EUR, NNW 15.000 PLN, bagaż 1.000 PLN)

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu: 200 EUR - osoby powyżej 26 lat, 160 EUR - osoby poniżej 26 lat (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, wjazd na wieżę Eiffla, rejs statkiem po Sekwanie, wjazdy do miasta, taksa klimatyczna, bilety komunikacji miejskiej, zestaw słuchawkowy Tour Guide) płatny obligatoryjnie pilotowi wycieczki

• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG): 10 zł

• Turystyczny Fundusz Pomocowy (TFP): 10 zł

DOPŁATY OPCJONALNE:

• dopłata do pokoju 1-osobowego: 900 zł

• dopłata do 5 obiadokolacji (bez napojów): 580 zł

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 25 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 20 dni przed rozpoczęciem z powodu nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy. 3. Wycieczka będzie realizowana standardowym turystycznym autokarem (wc, klimatyzacja, dvd)
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy wyrażonej w PLN. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
12. PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
13. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
14. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazdów są przykładowe i przedstawiają ogólny obraz, nie są natomiast dokładnym odzwierciedleniem zwiedzanych miejsc.

Miejsca wsiadania

Miasto: Warszawa Miejsce: Dworzec Autobusowy Warszawa Zachodnia, al. Jerozolimskie 144, st. 11 Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Łódź Miejsce: Dworzec Autobusowy Łódź Kaliska, al. Włókniarzy 203/205 Godz odjazdu: 08:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Konin Miejsce: Dworzec PKP, parking przy ul. Kolejowa 1a Godz odjazdu: 09:30 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Poznań Miejsce: Dworzec Autobusowy w Zintegrowanym Centrum Komunikacji, ul. Stanisława Matyi 2 Godz odjazdu: 11:30 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Gdańsk* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. 3 Maja 12 Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 200 PLN
Miasto: Katowice* antenka Miejsce: Sądowa Dworzec, ul. Sądowa 5 Godz odjazdu: 03:20 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, ul. Bosacka 18, górna płyta Godz odjazdu: 02:00 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka Miejsce: Zatoczka parkingowa na ul. Knosały 7 Godz odjazdu: 02:30 Dopłata: 200 PLN
Miasto: Wrocław* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Sucha 1 Godz odjazdu: 08:00 Dopłata: 160 PLN
 1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
 2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar/bus liniowy m.in.: FLIXBUS, ŻAK EXPRESS, BP TOUR, MARCEL BUS, PKS NOVA lub pociąg).
 3. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
 4. Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
 5. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
 6. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
 7. Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.
 8. Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
 9. Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony. Cena antenki, oprócz ceny ewentualnych biletów, zawiera również gwarancję odbioru z miejsca przesiadki i powrotu do miejsca docelowego, bez względu na opóźnienia związane z tzw. siłą wyższą (np. nieprzewidzianą awarią czy sytuacją na drogach) oraz koszty manipulacyjne związane z obsługą Podróżnego.
 10. Wybór dojazdu tzw. antenką do trasy głównej jest dobrowolny.
 11. Prosimy pamiętać o zabraniu ważnego dokumentu podróży.

* Dodatkowo płatny wyjazd antenkowy zaznaczony gwiazdką* organizowany będzie przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego minimum PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.

©️ Obrazy: pixabay.com, PBPO
Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.