Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

MALTA 6 dni

MALTA 6 dni

Kraj
Transport
Wyjazd z
Cena: od 3060 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-04-29 - 2024-05-04 | 6 dni Cena: 3060 PLN
Termin: 2024-09-09 - 2024-09-14 | 6 dni Cena: 3360 PLN
Termin: 2024-10-07 - 2024-10-12 | 6 dni Cena: 3150 PLN

Opis oferty

Malta, malutkie wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym, jest jednym z najmniejszych krajów w Europie, ale niezaprzeczalnie posiada ogromny urok, bogatą historię, specyficzną kulturę i wyjątkową atmosferę, która przyciąga turystów z całego świata. To miejsce, gdzie dawne legendy spotykają się z nowoczesnością, a malownicze plaże sąsiadują z pięknymi zabytkami. Ten kraj fascynuje swoich gości nie tylko niesamowitymi widokami, ale również gościnnością jej mieszkańców i kulinarnymi przyjemnościami, które podbijają serca każdego podróżnika.
pokaż więcej
Malta, malutkie wyspiarskie państwo na Morzu Śródziemnym, jest jednym z najmniejszych krajów w Europie, ale niezaprzeczalnie posiada ogromny urok, bogatą historię, specyficzną kulturę i wyjątkową atmosferę, która przyciąga turystów z całego świata.To miejsce, gdzie dawne legendy spotykają się z nowoczesnością, a malownicze plaże sąsiadują z pięknymi zabytkami. Ten kraj fascynuje swoich gości nie tylko niesamowitymi widokami, ale również gościnnością jej mieszkańców i kulinarnymi przyjemnościami, które podbijają serca każdego podróżnika.

Plan wycieczki

DZIEŃ 1: WARSZAWA – LUQA (lotnisko) – QAWRA .
Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot na Wyspę Malta, do miasta LUQA. Przejazd do miasta QAWRA, kolacja, nocleg.

DZIEŃ 2: VALLETTA – QAWRA .
Śniadanie. Zwiedzanie VALLETTY – stolicy Malty: Katedra św. Jana poświęcona Janowi Chrzcicielowi, Górne Ogrody Barrakka z zapierającymi dech panoramicznymi widokami na port, St. James Cavalier – fortyfikacje sięgające XVI w. Rynek Główny, czyli tętniące życiem serce miasta z urokliwymi uliczkami św. Urszuli i Merchant. Następnie Ogród Hastings – spacer po miejskim ogrodzie z pięknym widokiem na Florianę, Msidę, Sliemę i wyspę Manolea. Auberge D’Italie – wspaniały przykład architektury barokowej. Czas wolny. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 3: QAWRA – MDINA – RABAT – SENGLEA – COSPICUA – VITTORIOSA – QAWRA .
Śniadanie. Wycieczka do MDINY i RABATU. MDINA to starożytne miasto Malty, z murami obronnymi i wieżami z IX w. krętymi uliczkami, kamiennymi fasadami domów. Barokowy Kościół Karmelitów, który urzeka pięknymi detalami architektury. RABAT – miasto, które wraz z Mdiną pełniło role stolicy Malty. Santo Spirito, jeden z najstarszych szpitali na Wyspie. Wizyta w Muzeum Wignacourta z niezwykłą grotą i katakumbami św. Pawła.
Po południu przejazd do starożytnych miast SENGLEA, COSPICUA, VITTORIOSA, które mają bogatą historię. Są tu fortyfikacje, które przetrwały niejedną bitwę, a także oblężenie. W roku 1565 sam Sulejman Wspaniały poniósł tu klęskę i stracił całą morską flotę. W mieście Vittoriosa zachowały się starożytne budynki, które przypominają o jej rycerskiej przeszłości. Wielki Port, Ogród Botaniczny San Anton przy Pałacu Prezydenckim, którego początki sięgają XVII w. – oaza spokoju w trakcie trwania wycieczki. Powrót do hotelu. Kolacja. Nocleg.

DZIEŃ 4: QAWRA – MARSAXLOKK – QAWRA .
Śniadanie. Przejazd do wioski rybackiej MARSAXLOKK z kolorowymi łodziami „luzzus” i wyjątkowym charakterem. Jest to przepiękne miejsce dla wypoczynku, spotkań z mieszkańcami, spacerów wśród lokalnych straganów, a także wśród krętych uliczek.
Czas wolny w Marsaxlokk – możliwość wypoczynku i spacerów; można także kupić bilet (ok. 10 EUR) i dowolnie skorzystać z rejsów kolorowymi łódkami np. do malowniczej Błękitnej Groty lub po drodze wysiąść w Peter Bay z mozliwością plażowania i kąpieli.
Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ 5: QAWRA – WYSPA GOZO – QAWRA .
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na sąsiednią wyspę GOZO. Przeprawa promowa. Wizyta w jaskini Calypso, następnie przepiękny kościół Ta’Pinu, wizytówka Malty, z bogatą architekturą, imponującą fasadą i misternie wykonanymi rzeźbami. Świątynia Ggantija (UNESCO) - starożytne miejsce sprzed ponad 5 000 lat. Następnie Cytadela, historyczna forteca z panoramicznym widokiem z jej murów. Przerwa na obiad. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ 6: QAWRA – LUQA (lotnisko)- WARSZAWA .
Śniadanie. Transfer na lotnisko. Wylot do Polski.
Przylot do Warszawy.

W cenie

Cena zawiera

Zakwaterowanie w hotelu 4* w pokojach 2-osobowych w łazienkami
Transport
Wyżywienie: 5 x śniadanie, 1 x obiad, 4 x kolacja
Bilety wstępu: katedra św. Jana w Valeccie, katakumby św. Pawła, katedra Metropolitarna i muzeum w Mdinie
Opiekę pilota z Polski
Lokalnego przewodnika podczas wycieczek i zwiedzania
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN
Ustawową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy w wysokości 10 PLN
Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
Ubezpieczenie
VAT

Cena nie zawiera

Biletu lotniczego Warszawa – Malta (Luqa) – Warszawa
Napojów alkoholowych
Napiwków ok. 35 USD

Uwagi

W cerkwiach obowiązuje odpowiedni strój – panie potrzebują chustę na głowę, gdzieniegdzie wymagane są spódnice, panowie – długie spodnie.

 • Przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty, w zależności od wymagań w danym kraju oraz wizę, jeśli obowiązuje do danego kraju – informacje w Biurze. Osoby posiadające paszporty wydane przez kraje nie należące do UE zobowiązane są do sprawdzenia przepisów wizowych.
 • Dla osób podróżujących z nieletnimi osobami, którzy nie są ich opiekunami prawnymi, wymagane jest odpowiednie upoważnienie
 • Minimalna liczba uczestników: 30 osób
 • W przypadku nie osiągnięcia zakładanego minimum grupy wycieczka może zostać anulowana. Informacja o anulacji imprezy zostanie przekazana najpóźniej 20 dni przed rozpoczęciem
 • Godzina i miejsce wyjazdu mogą ulec zmianie po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych
 • Diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
 • Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • dla dziecka przy zakwaterowaniu na dostawce – zniżka do potwierdzenia
 • dla osób dorosłych nie ma możliwości zakwaterowania w pokoju 3-osobowym z oddzielnymi łóżkami
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • ustawowa składka na Turystyczny Fundusz Pomocowy w przypadku tej imprezy wynosi 10,00 PLN. Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

©️ Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, lub własne BT "Bezkresy" s.c.  Biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.