Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Hiszpania – Katalonia w 7 dni

Hiszpania – Katalonia w 7 dni

KrajHiszpania
Transportsamolot
Wyjazd z
Cena: od 2190 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2023-10-01 - 2023-10-07 | 7 dni Cena: 2190 PLN
Termin: 2023-11-05 - 2023-11-11 | 7 dni Cena: 2190 PLN
Termin: 2023-12-03 - 2023-12-09 | 7 dni Cena: 2190 PLN

Opis oferty

Zatoczki z intensywnie błękitną wodą, plaże ze złotym piaskiem, parki przyrody, średniowieczne miasteczka, dzieła Salvadora Dalí... Te atrakcje znajdziesz na Costa Brava. Tak nazywa się obszar Katalonii, który biegnie wybrzeżem przez kilkaset kilometrów i który czeka na Ciebie z miastami, miasteczkami lub ze starymi wioskami rybackimi z białymi lub kolorowymi domami. Niewątpliwie dobre miejsce, aby cieszyć się przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, poznać taniec Flamenco, wybrać się do jednej z licznych restauracji. Costa Brava jako miejsce wypoczynku i integracji jest zawsze trafionym wyborem.
pokaż więcej
Zatoczki z intensywnie błękitną wodą, plaże ze złotym piaskiem, parki przyrody, średniowieczne miasteczka, dzieła Salvadora Dalí... Te atrakcje znajdziesz na Costa Brava. Tak nazywa się obszar Katalonii, który biegnie wybrzeżem przez kilkaset kilometrów i który czeka na Ciebie z miastami, miasteczkami lub ze starymi wioskami rybackimi z białymi lub kolorowymi domami. Niewątpliwie dobre miejsce, aby cieszyć się przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, poznać taniec Flamenco, wybrać się do jednej z licznych restauracji. Costa Brava jako miejsce wypoczynku i integracji jest zawsze trafionym wyborem.

Plan wycieczki

Tygodniowy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Katalonii

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA - BARCELONA – LLORET DE MAR

Zbiórka na wybranym lotnisku, przelot do Barcelony /lub Girony, transfer z lotniska do LLORET DE MAR.
Lloret de Mar: najbardziej znany kurort – uzdrowisko, który oferuje piękne plaże, doskonałą pogodę i ciekawe zabytki. To miejsce, gdzie każdy w każdym wieku znajdzie coś ciekawego dla siebie. Miasto oferuje całą gamę kafejek, restauracji, klubów, ale także spacery ścieżkami widokowymi, jak Camins de ronda czy spacery wśród ogrodów Santa Clotilda i w pobliskim Blanes. W mieście zachowały się także ruiny zamku Castell de Sant Joan z XI wieku oraz gotycki kościół z 1509 roku.
Zakwaterowanie, zapoznanie się z hotelem dysponującym restauracją, barem, basenem, salą fitness, jakuzzi, sauną i tarasem na dachu z widokiem na miasto i morze miastem.
Obiadokolacja w formie szwedzkiego stołu od godziny 19.00, nocleg.

2. DZIEŃ:

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu, całodniowy pobyt w LLORET DE MAR
Fakultatywnie: wyjazd do GIRONY, miasta, gdzie przenikały się 3 religie i kultury – żydowska, muzułmańska i chrześcijańska, zaś sama katedra powstała na skrzyżowaniu trzech dzielnic. Zbiory muzealne w katedrze należą do najcenniejszych w Hiszpanii – iluminowana kopia Komentarzy do Apokalipsy z 975r., skarbem jest tkanina z 1100 roku przedstawiająca Stworzenie Świata, zaś w prezbiterium stoi najwspanialsze z XIV wiecznych katalońskich retabulów, zrobione z pozłacanego srebra i zdobione szlachetnymi kamieniami. W Geronie zobaczymy także fragmenty murów obronnych, które zachowały się jeszcze z czasów rzymskich, łaźnie arabskie, które obok łaźni z Grenady są najlepiej zachowanym tego typu zabytkiem w Hiszpanii.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3. DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie.
BARCELONA: spacer śladami Gaudiego: baśniowy Parc Guell z którego roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, Sagrada Familia - jeden z najważniejszych symboli miasta – zwiedzanie z zewnątrz, przejazd na Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową, spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii - jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii, przejazd na wzgórze Montjuic z wieloma atrakcjami ale przede wszystkim tarasem widokowym z panoramą 360 stopni na całe miasto
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4. DZIEŃ:

Śniadanie, całodniowe plażowanie lub alternatywnie za dopłatą rejs do TOSSY DE MAR.
Fakultatywnie: Wyjazd do MONTSERRAT: „postrzępiona góra” leży w łańcuchu skalnym, przypominającym zęby piły, jest jednym z najbardziej malowniczych tworów przyrodniczych Hiszpanii.
Męski Klasztor benedyktyński na górze swoje istnienie zawdzięcza drewnianej figurce Matki Bożej z Dzieciątkiem – La Morenata – „Czarnulka”.
Obecnie kompleks jest wciąż czynnym klasztorem benedyktyńskim i najważniejszym ośrodkiem religijnym w Katalonii.
Oprócz bazyliki ze słynną figurą „Czarnulki” znajduje się tam muzeum, w którym znajdują się dzieła wielu artystów, malarzy, takich nazwisk jak El Greco, Pablo Picasso, Dali, Caravaggio, Monet, Tiepolo, Degas.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
FIGUERES: Muzeum Salvatora Dalí, jednego z największych artystów XX wieku, gdzie jego niezwykła kreatywność zrobi na każdym niezapomniane wrażenie, obejrzymy słynną Deszczową Taksówkę, pokój Mae West, rzeźby, obrazy, instalacje trójwymiarowe, projekty biżuterii, freski i wiele innych jego dzieł. To najczęściej po Prado odwiedzane muzeum!
BESALU: to jedno z tych miejsc, gdzie można się przekonać na własne oczy, iż czas to pojęcie względne. Spotkamy tutaj fortyfikacje, mury obronne, domy kamienne z okresu średniowiecza. Najważniejszym jest 100 metrowy zakrzywiony most romański, którego żaden turysta nie omija. Znajdziemy tu także klasztor Sant Pere de Besalu, kolegiatę de Santa Maria, gdzie msze św. odprawiane były tylko dla rodziny królewskiej, kościół św. Wincentego, gdzie do roku 1899 przechowywane były relikwie Świętego Krzyża. Miasteczko to, to także stara dzielnica żydowska z XII wieczną mykwą oraz niezliczone wąskie, malownicze uliczki z kamiennymi zabudowaniami z dziedzińcami pełnymi roślinności, kafejek, restauracji.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ:

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie
PERPIGNAN: francuskie miasto historycznej krainy Roussillon, dawna stolica Królestwa Majorki, to dawna część historycznej Katalonii. Miasto wita symbolem - fortyfikacją „Castillet” z bramą północną „Porte Notre – Dame”. Najstarsza część miasta pochodzi z X wieku, to kamienne uliczki z licznymi kościołami, placami i zabytkami, min.: La Loge de Mar, niegdyś giełda i siedziba konsulatu morskiego, zabytkowy Ratusz i Pałac Poselstwa, kompleks katedralny z kościołem Saint – Jean -le – Vieu, katedrą Saint – Jean – Babtiste, kaplicą Pobożnego Chrystusa i Campo Santo i Funeraria. Nad miastem góruje Pałac królów Majorki w którym za murami obronnymi znajdziemy barbakan, wieżę hołdową, dziedziniec główny, oraz liczne pomieszczenia królewskie : jadalnie, sypialnie, salę tronową, kaplicę, lożę i wiele innych.
COLLIOURE: współcześnie bardzo popularna, mała miejscowość wakacyjna, jednak miasteczko to skrywa wiele tajemnic i ciekawych historii. To tu w powstawały dzieła Picassa, Salwadora Dali czy Matisse’a i Deraina. Najważniejszymi zabytkami są.: XIII wieczna twierdza – letnia rezydencja króla Majorki, Kościół Eglise Notre- Dame – des – Anges, otoczony z trzech stron wodami, którego dzwonnica wznosi się na dawnej latarni morskiej, kaplica św. Vincenta, gdzie miały być przechowywane relikwie świętego.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ:

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Barcelona/Girona
Przylot do Polski.

 

W cenie

Cena zawiera

CENA od osoby:

2190 PLN (w pokoju 3 lub 4-osobowym)
2440 PLN (w pokoju 2-osobowym ekonom/12-15m2)
2695 PLN (w pokoju 1-osobowym/12m2 lub w pokoju 2-os /17m2)

 • zakwaterowanie od niedzieli do soboty: 6 noclegów w hotelu Ridomar 365 **** w pokojach 2,3,4 osobowych z własnym węzłem sanitarnym
 • wyżywienie: 6 śniadań bufetowych, 6 obiadokolacji bufetowych
 • transfery z i na lotnisko Barcelona/Girona
 • przejazd hiszpańskim autokarem LUX (WC, barek, DVD, klimatyzacja, pasy bezpieczeństwa, podnóżki)
 • opieka pilota polskojęzycznego na całej trasie
 • opieka przewodnika podczas wycieczek
 • realizacja wycieczek zgodnie z harmonogramem
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • przelotu do Barcelony lub Girony
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10,00 PLN
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10,00 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”
 • wycieczek fakultatywnych
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów:
  Park Guell – 11 euro, Katedra Św. Eulalia – 9 euro, Tron Matki Boskiej – 8 euro, Muzeum Dali – 11 euro

Uwagi

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
 • minimalna liczba uczestników: 20 osób
 • diety specjalistyczne (np. dieta bezglutenowa, dieta wegetariańska, wegańska i inne) realizujemy w przypadku ich dostępności po wcześniejszym zgłoszeniu
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • obowiązującą walutą w Hiszpanii jest euro (EUR)
 • wyżywienie: posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie
 • 0brazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com lub własne BT Bezkresy s.c.

Hotel Ridomar 365 położony w miejscowości Lloret de Mar, w spokojnej części miasta, przy parku, 900 m od pięknej nadmorskiej promenady. Do Państwa dyspozycji komfortowe klimatyzowane pokoje, restauracja, a na ostatnim piętrze hotelu taras z panoramicznym widokiem na morze i góry, bar, mini SPA, odkryte baseny dla dzieci i dorosłych. W pobliżu hotelu znajduje się wiele bezpłatnych miejsc parkingowych. Ponadto w hotelu jest strefa dla palących, darmowe wifi, winda.
Nowoczesne, klimatyzowane pokoje w hotelu Ridomar wyposażone są w telewizor z płaskim ekranem i kanałami telewizji satelitarnej, sejf i sieć wifi. Wszystkie pokoje dysponują łazienką lub prysznicem z bezpłatnym zestawem kosmetyków i suszarką do włosów. Pokoje posiadają balkon.

 

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.