Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Hiszpania – Katalonia w 7 dni

Hiszpania – Katalonia w 7 dni

KrajHiszpania
Transportsamolot
Wyjazd z
Cena: od 3485 PLN
+ bilet lotniczy
Drukuj program

Terminy

Termin: 2024-05-26 - 2024-06-01 | 7 dni Cena: 3485 PLN
Termin: 2024-06-23 - 2024-06-29 | 7 dni Cena: 3770 PLN
Termin: 2024-07-14 - 2024-07-20 | 7 dni Cena: 4050 PLN
Termin: 2024-08-25 - 2024-08-31 | 7 dni Cena: 3770 PLN
Termin: 2024-09-08 - 2024-09-14 | 7 dni Cena: 3485 PLN

Opis oferty

Zatoczki z intensywnie błękitną wodą, plaże ze złotym piaskiem, parki przyrody, średniowieczne miasteczka, dzieła Salvadora Dalí... Te atrakcje znajdziesz na Costa Brava. Tak nazywa się obszar Katalonii, który biegnie wybrzeżem przez kilkaset kilometrów i który czeka na Ciebie z miastami, miasteczkami lub ze starymi wioskami rybackimi z białymi lub kolorowymi domami. Niewątpliwie dobre miejsce, aby cieszyć się przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, poznać taniec Flamenco, wybrać się do jednej z licznych restauracji. Costa Brava jako miejsce wypoczynku i integracji jest zawsze trafionym wyborem.
pokaż więcej
Zatoczki z intensywnie błękitną wodą, plaże ze złotym piaskiem, parki przyrody, średniowieczne miasteczka, dzieła Salvadora Dalí... Te atrakcje znajdziesz na Costa Brava. Tak nazywa się obszar Katalonii, który biegnie wybrzeżem przez kilkaset kilometrów i który czeka na Ciebie z miastami, miasteczkami lub ze starymi wioskami rybackimi z białymi lub kolorowymi domami. Niewątpliwie dobre miejsce, aby cieszyć się przyjemnym klimatem śródziemnomorskim, poznać taniec Flamenco, wybrać się do jednej z licznych restauracji. Costa Brava jako miejsce wypoczynku i integracji jest zawsze trafionym wyborem.

Plan wycieczki

Tygodniowy wypoczynek połączony ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Katalonii

 

1. DZIEŃ: WARSZAWA - BARCELONA lub GIRONA – LLORET DE MAR

Zbiórka na lotnisku, przelot do Barcelony /lub Girony, transfer do hotelu 3* w LLORET DE MAR.
Już w drodze do hotelu będziemy podziwiać widoki Katalonii.
Lloret de Mar - to piękne plaże, doskonała pogoda i ciekawe zabytki. To miejsce, gdzie każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Miasto oferuje całą gamę kafejek, restauracji, klubów, ale także spacery ścieżkami widokowymi, jak Camins de ronda czy spacery wśród ogrodów Santa Clotilda i w pobliskim Blanes. W mieście zachowały się także ruiny zamku Castell de Sant Joan z XI wieku oraz gotycki kościół z 1509 roku.
Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na wypoczynek, zapoznanie się z infrastrukturą hotelu. Do dyspozycji gości restauracją, bar, basen, salą fitness, jacuzzi, sauna i taras na dachu z widokiem na miasto i morze.
Obiadokolacja w formie szwedzkiego stołu od godziny 19.00, nocleg.

2. DZIEŃ: GIRONA – LLORET DE MAR  

Śniadanie w formie szwedzkiego stołu.
Wyjazd do GIRONY, miasta, gdzie na przestrzeni tysiącleci przenikały się 3 religie i kultury – żydowska, muzułmańska i chrześcijańska. Spacer wąskimi brukowanymi uliczkami starówki, gdzie dominują średniowieczne budowle oraz pozostałości rzymskie, arabskie i hebrajskie. Tu prawie każda ulica, każdy dom ma legendę. Zobaczymy także fragmenty murów obronnych, które zachowały się jeszcze z czasów rzymskich.
Ci, którzy chcą włączyć się w kulturę muzealną, znajdą rozrywkę w unikalnych muzeach miasta.
Katedra w Gironie łączy elementy romańskie, gotyckie i barokowe, a zbiory muzealne katedry należą do jednych z najcenniejszych w Hiszpanii. Znajdują się tu dzieła sztuki oraz niesamowite eksponaty od średniowiecza do baroku, w tym romański Gobelin Stworzenia z XI wieku – unikatowy skarb średniowiecznej Hiszpanii, zaś w prezbiterium stoi najwspanialsze z XIV wiecznych katalońskich retabulów, zrobione z pozłacanego srebra i zdobione szlachetnymi kamieniami.
Ok. godz. 15.00 powrót do LLORET DE MAR. Spacer po mieście, czas wolny na degustację i zakupy hiszpańskich win, słodyczy, serów i pamiątek.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

3. DZIEŃ: BARCELONA – SANT POL DE MAR – LLORET DE MAR  

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie BARCELONY. Spacer ulicami miasta. Zobaczymy m.in.: Sagrada Familia – jeden z najważniejszych symboli miasta, majestatyczne dzieło Antoniego Gaudiego, Casa Mila e Batllo, kolejne dzieło architekta Gaudiego, wzgórze Montjuic, Plac Catalunya, spacer słynną ulicą La Rambla, uważaną za najpiękniejszą aleję świata, Pomnik Kolumba, zabytkowy Port Vell z malowniczą przystanią jachtową, spacer wąskimi uliczkami Barri Gotic do Katedry św. Eulalii - jednej z najpiękniejszych gotyckich budowli w Hiszpanii. Czas wolny.
Przejazd do miasteczka SANT POL DE MAR, zapoznanie się ze starymi uliczkami i jego zabytkami. Spacer wzdłuż morza da możliwość zobaczyć piękne widoki skalistych brzegów, porośniętych śródziemnomorską roślinnością na tle niebiesko-zielonej przestrzeni morza i błękitnego nieba. Zobaczymy wieże Les Torretes – ruiny średniowiecznej fortecy i funkcjonującą latarnię-muzeum – symbol miasta Calella. Z wzniesień widokowych otwierają się wspaniałe widoki na piaszczyste plaże między skałami. A na końcu tej świetności – promenada wzdłuż nabrzeża Calella, ozdobiona licznymi palmami i platanami.
Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

4. DZIEŃ: MONTSERRAT – BLANES – LLORET DE MAR  

Śniadanie, wyjazd do MONTSERRAT. „Postrzępiona góra” leży w łańcuchu skalnym, przypominającym zęby piły, jest jednym z najbardziej malowniczych tworów przyrodniczych Hiszpanii.
Męski klasztor benedyktyński na górze swoje istnienie zawdzięcza drewnianej figurce Matki Bożej z Dzieciątkiem – La Morenata – „Czarnulka”. Obecnie kompleks jest wciąż czynnym klasztorem benedyktyńskim i najważniejszym ośrodkiem religijnym w Katalonii. Oprócz bazyliki ze słynną figurą „Czarnulki” znajduje się tam muzeum, w którym znajdują się dzieła wielu artystów, malarzy, takich nazwisk jak El Greco, Pablo Picasso, Dali, Caravaggio, Monet, Tiepolo, Degas.
BLANES, spacer miasteczkiem i jedną z najpiękniejszych plaż. Jest to wspaniała trasa, aby spokojnie cieszyć się niesamowitą historią, architekturą i florą wybrzeża Morza Śródziemnego. Zamek San Juan został zbudowany w celu monitorowania morskich nalotów piratów. Z wysokości 173 m roztacza się wspaniały widok na Blanes, morze i rozległe tereny wokół.

Fakultatywnie: OGRÓD BOTANICZNY MARIMURTRA – raj w świecie roślin, który ze względu na swoje położenie geograficzne jest ściśle związany z Morzem Śródziemnym. Jest domem dla ponad 4000 gatunków roślin z pięciu kontynentów: orientalny muzyczny las bambusowy, jałowe pustynie Ameryki, zakątki Australii, tropikalna pergola. I wszystko to towarzyszy pięknym widokom na zatoki Costa Brava. Koszt biletu wstępu do Ogrodu Botanicznego - 8 euro.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5. DZIEŃ: PERPIGNAN – COLLIOURE – TOSSA DE MAR  

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie:
PERPIGNAN: francuskie miasto historycznej krainy Roussillon, dawna stolica Królestwa Majorki, to dawna część historycznej Katalonii. Miasto wita symbolem - fortyfikacją „Castillet” z bramą północną „Porte Notre – Dame”. Najstarsza część miasta pochodzi z X wieku, to kamienne uliczki z licznymi kościołami, placami i zabytkami, m.in.: La Loge de Mar, niegdyś giełda i siedziba konsulatu morskiego, zabytkowy Ratusz i Pałac Poselstwa, kompleks katedralny z kościołem Saint-Jean-le-Vieu, katedrą Saint- Jean-Babtiste, kaplicą Pobożnego Chrystusa i Campo Santo i Funeraria. Nad miastem góruje Pałac królów Majorki, w którym za murami obronnymi znajdziemy barbakan, wieżę hołdową, dziedziniec główny oraz liczne pomieszczenia królewskie: jadalnie, sypialnie, salę tronową, kaplicę, lożę i wiele innych.
COLLIOURE: bardzo popularna, mała miejscowość wakacyjna, jednak miasteczko to skrywa wiele tajemnic i ciekawych historii. To tu w powstawały dzieła Picassa, Salwadora Dali czy Matisse’a i Deraina. Najważniejszymi zabytkami są: XIII wieczna twierdza – letnia rezydencja króla Majorki, Kościół Eglise Notre- Dame – des – Anges, otoczony z trzech stron wodami, którego dzwonnica wznosi się na dawnej latarni morskiej, kaplica św. Vincenta, gdzie miały być przechowywane relikwie świętego.
TOSSA DE MAR, miasteczko na Costa Brava, idealne miejsce, by zanurzyć się w romantycznej, średniowiecznej atmosferze Katalonii. Wszystko tu zachęca do spaceru po mieście i refleksji nad przeszłością i teraźniejszością: wąskie brukowane uliczki, gęstą, kręta zabudowa z kilkoma głównymi placami. Odrestaurowana twierdza Castillo de Tossa de Mar z widocznym murem twierdzy na całej długości, wieżami i latarnią morską tworzy atmosferę minionych czasów i wprowadza w stan spokojnej kontemplacji otaczającej starożytności. Wspinaczka szlakiem, z którego roztaczają się malownicze widoki na kurort, bezkresne morze, zatoki i góry, jest możliwa zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Przyjemność z takiego spaceru będzie niezapomniana.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

6. DZIEŃ: FIGUERES - BESALU - LLORET DE MAR

Śniadanie, wyjazd na zwiedzanie:
FIGUERES: Muzeum Salvadora Dali, jednego z największych artystów XX wieku, gdzie jego niezwykła kreatywność zrobi na każdym niezapomniane wrażenie, obejrzymy słynną Deszczową Taksówkę, pokój Mae West, rzeźby, obrazy, instalacje trójwymiarowe, projekty biżuterii, freski i wiele innych jego dzieł. To najczęściej po Prado odwiedzane muzeum!
BESALU: to jedno z tych miejsc, gdzie można się przekonać na własne oczy, iż czas to pojęcie względne. Spotkamy tutaj fortyfikacje, mury obronne, domy kamienne z okresu średniowiecza. Najważniejszym jest 100 metrowy zakrzywiony most romański, którego żaden turysta nie omija. Znajdziemy tu także klasztor Sant Pere de Besalu, kolegiatę de Santa Maria, gdzie msze św. odprawiane były tylko dla rodziny królewskiej, kościół św. Wincentego, gdzie do roku 1899 przechowywane były relikwie Świętego Krzyża. Miasteczko to, to także stara dzielnica żydowska z XII wieczną mykwą oraz niezliczone wąskie, malownicze uliczki z kamiennymi zabudowaniami z dziedzińcami pełnymi roślinności, kafejek, restauracji.
Fakultatywnie: OGRODY SANTA CLOTILDE.
We wspaniałych ogrodach botanicznych św. Klotyldy z dużego stromego klifu otwiera się piękna panorama morza. Ogrody mają kilka malowniczych tarasów połączonych schodami, ozdobne nasadzenia, klomby, galerie, marmurowe popiersia i rzeźby, piękne fontanny, egzotyczne kwiaty i przytulne, zacienione altany.
Koszt biletu wstępu do Ogrodów Clotilde - 6 euro.
Wycieczkę kończymy spacerem po LLORET DE MAR.
Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7. DZIEŃ: LLORET DE MAR - BARCELONA lub GIRONA - WARSZAWA

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko Barcelona/Girona.
Przylot do Polski.

 

W cenie

Cena zawiera

 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelu Ridomar 365*** w pokoju 2-os. standard
 • wyżywienie: 6 x śniadań, 6 kolacji w formie bufetu w restauracji hotelowej
 • transfery z i na lotnisko Barcelona/Girona
 • przejazdy klimatyzowanym autokarem podczas wycieczek
 • opiekę pilota polskojęzycznego
 • usługę przewodnika lokalnego
 • wycieczki zgodnie z programem
 • ubezpieczenie NNW i KL (TU Europa)
 • opłaty klimatyczne, drogowe, parkingi

Cena nie zawiera

 • przelotu z Polski do Barcelony lub Girony (od ok. 1500 zł)
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów - ok. 100 euro
 • dopłaty do pokoju 1-os. - 850 zł
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny – 10,00 PLN
 • ustawowej składki na Turystyczny Fundusz Pomocowy – 10,00 PLN
  Więcej szczegółów na www.bezkresy.pl w zakładce „informacje dla klientów”

 

Uwagi

 • przy przekroczeniu granicy Podróżni muszą posiadać ważny paszport lub dowód osobisty
 • minimalna liczba uczestników: 20 osób
 • wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej
 • osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1-os. dokwaterowywane są do pokoju 2-os., jednakże biuro nie może tego zagwarantować. W przypadku braku drugiej osoby tej samej płci na dokwaterowanie obowiązuje dopłata do pokoju 1-os.
 • zniżka na dostawce dla dziecka do 11 lat – 700 zł
 • obowiązującą walutą w Hiszpanii jest euro (EUR)
 • wyżywienie: posiłki przyrządzane zgodnie z miejscowym zwyczajem kulinarnym
 • biuro zastrzega sobie prawo do wprowadzania niewielkich zmian w programie

Wyposażenie pokoi:
telewizja satelitarna
darmowe Wi-Fi
łazienka (wanna lub prysznic, wc, suszarka, zestaw kosmetyków)
klimatyzacja

Hotel Ridomar 365 położony w spokojnej części miasta Lloret de Mar, przy parku, w odległości 900 m od promenady nadmorskiej. Sklepy, restauracje i tętniące życiem kluby nocne w Lloret oddalone są od obiektu o 400 metrów. Przystanek autobusowy i bezpłatny parking publiczny znajdują się kilka kroków od hotelu.
Na ostatnim piętrze hotelu znajduje się komfortowy taras z panoramicznym widokiem na morze i góry, bar, mini SPA, odkryty basen dla dzieci i dorosłych. Hotel doskonały dla wypoczynku połączonego ze zwiedzaniem najciekawszych miejsc Katalonii.

Obrazy użyte na podstawie licencji od Shutterstock.com lub pixabay.com, hotelu lub własne BT Bezkresy s.c.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.