Sprawdź co ciekawego publikujemy w mediach społecznościowych! Obserwuj relacje w wycieczek!

Bieszczady

Bieszczady

KrajPolska
Transportautokar
Wyjazd zWarszawa
Cena: 1799 PLN od 1619 PLN

Drukuj program

Terminy

Termin: 2022-05-21 - 2022-05-27 | 7 dni Cena: 1799 1619 PLN
Termin: 2022-06-25 - 2022-07-01 | 7 dni Cena: 1799 1619 PLN
Termin: 2022-08-13 - 2022-08-19 | 7 dni Cena: 1799 1619 PLN
Termin: 2022-09-17 - 2022-09-23 | 7 dni Cena: 1799 1619 PLN
Termin: 2022-10-08 - 2022-10-14 | 7 dni Cena: 1799 1619 PLN

Opis oferty

Sanok – Górzanka – Lutowiska – Czarna – Równia – Ustjanowa – Myczkowce – Solina – (Krasiczyn – Przemyśl – Lwów) – Lesko – Baligród – Cisna – Komańcza – Łańcut – Leżajsk
pokaż więcej
Sanok – Górzanka – Lutowiska – Czarna – Równia – Ustjanowa – Myczkowce – Solina – (Krasiczyn – Przemyśl – Lwów) – Lesko – Baligród – Cisna – Komańcza – Łańcut – Leżajsk

Plan wycieczki

DZIEŃ 1:

Zbiórka uczestników i wyjazd zgodnie z rozkładem. Przejazd do Sanoka. Zwiedzanie miasta m.in. Zamek Królewski z XVI w., Muzeum Historyczne w Sanoku z największą w Europie kolekcją ponad 700 ikon z XV-XIX w. oraz z wystawą twórczości Zdzisława Beksińskiego, Muzeum Budownictwa Ludowego (skansen) – największy w Polsce, jeden z największych w Europie, wyjątkową atrakcję skansenu stanowi ekspozycja malarstwa cerkiewnego (XVI-XIX w.), Ratusz i Rynek, figura wojaka Szwejka na ławeczce, zabytkowe kamienice na starówce (XIX w.), secesyjna willa rodziny Zaleskich (XIX w.). Przejazd do obiektu hotelarskiego, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 2:

Śniadanie. Wyjazd na całodzienną wycieczkę krajoznawczą po Bieszczadach: Górzanka (cerkiew z jedynym w Polsce rzeźbionym ikonostasem), przejazd doliną Wołosatego – Stuposiany (sesja zdjęciowa przy ujściu Wołosatego do Sanu). Następnie przejazd dużą obwodnicą bieszczadzką przez Lutowiska – Czarna – Równia (cerkiew bojkowska z początku XVIII w.) – Ustjanowa (dawne szybowisko) – Stefkowa – Olszanica (pałac) – Uherce Mineralne w Myczkowcach wstęp do Centrum Kultury Ekumenicznej, gdzie można podziwiać w miniaturze 102 drewniane świątynie karpackie z pogranicza polsko-słowackiego. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 200 km.

DZIEŃ 3:

Śniadanie. Wyjazd do miejscowości Solina. W latach 1961-68 została zbudowana zapora i elektrownia wodna. Powstanie zapory doprowadziło do utworzenia największego w Polsce sztucznego zbiornika retencyjnego. Atrakcją turystyczną jest spacer koroną tej jednej z największych zapór w Europie, a także zwiedzanie jej wnętrza. Zwiedzający schodzą schodkami do poziomu dna zapory, gdzie można zobaczyć agregaty prądotwórcze. Dla chętnych rejs statkiem "Białej Floty" po jeziorze (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Po południu piesza wycieczka w góry (ok. 3 g.) na jeden z wybranych szlaków w zależności od warunków pogodowych i dostępności: Bukowe Berdo – 1311 m n.p.m.; Połonina Caryńska – 1297 m n.p.m.; Rozsypaniec i Halicz – 1280 i 1333 m n.p.m.; Tarnica – 1346 m n.p.m.; Połonina Wetlińska – 1255 m n.p.m.; Smerek – 1222 m n.p.m.; Mała i Wielka Rawka – 1272 i 1307 m n.p.m.; Szeroki Wierch – 1315 m n.p.m.; Jasło– 1153 m n.p.m. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 100 km.

DZIEŃ 4:

Śniadanie. Dzień wolny na piesze wyprawy w góry we własnym zakresie. Dla chętnych wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Zwiedzanie Krasiczyna m.in. renesansowy zamek i park z końca XVI w., w którym chętnie gościli polscy królowie. Przejazd do Przemyśla. Zwiedzanie miasta m.in. Wieża Zegarowa, Mury Miejskie, zwiedzanie Muzeum Dzwonów i Fajek, Zamek Kazimierzowski (z zewnątrz), Rynek, Archikatedra rzymskokatolicka z kryptami, Przemyskie Podziemia, kościół oo. Franciszkanów, zabytkowy dworzec kolejowy. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 5:

Śniadanie. Dzień wolny na piesze wyprawy w góry we własnym zakresie. Dla chętnych wycieczka do Lwowa (fakultatywnie, płatne dodatkowo). Wyjazd w kierunku Ukrainy. Zwiedzanie Lwowa, m.in. Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich, katedra św. Jura, Opera Lwowska, Stare Miasto (katedra łacińska, kaplica Boimów, Rynek, katedra ormiańska, kościół dominikanów, arsenał królewski, cerkiew Wołoska, arsenał miejski, plac Mickiewicza). Obiadokolacja z degustacją kuchni ukraińskiej. Wyjazd do kraju. Nocny powrót do obiektu hotelarskiego, nocleg. Trasa ok. 400 km.

DZIEŃ 6:

Śniadanie. Przejazd trasą Lesko (zamek Kmitów z początku XVI w. z parkiem krajobrazowym, kościół parafialny z 1555 r., synagoga z początku XVII w. i położony obok niej cmentarz żydowski „kirkut”, zabytkowe kamieniczki na rynku, Ratusz, a także bunkry „linii Mołotowa” nad Sanem) , Baligród (cmentarz wojenny, dawny rynek ze współczesną zabudową, cerkiew w ruinie, kirkut z ciekawymi kamiennymi nagrobkami), Cisna (galerie rzeźbiarskie i artystyczne, izba przyrodniczo-leśna „Dziupla”), Komańcza (klasztor Nazaretanek). Po południu piesza wycieczka w góry (ok. 1,5-2 g.) na jeden z wybranych szlaków w zależności od warunków pogodowych i dostępności. Powrót do obiektu hotelarskiego, obiadokolacja, nocleg. Trasa ok. 150 km.

DZIEŃ 7:

Śniadanie. Wyjazd do Łańcuta. Zwiedzanie z przewodnikiem pałacu magnackiego, dawnej siedziby Lubomirskich i Potockich. Wczesnobarokowa budowla z początku XVII w. Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze. Spacer po parku i ogrodach m.in. włoskim, różanym i bylinowym. Przejazd do Leżajska i zwiedzanie klasztoru obronnego z XII w. Powrót do Warszawy w godzinach wieczornych. Trasa ok. 500 km.

Całość trasy: ok. 1500 km.

Program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

W cenie

Cena zawiera

• przejazd autokarem (DVD, klimatyzacja, WC, barek) lub busem (klimatyzacja, DVD)
• 6 noclegów w obiekcie hotelowym**/*** w pokojach 2-3-osobowych z łazienką
• 6 śniadań i 6 obiadokolacji
• opiekę pilota
• ubezpieczenie Signal Iduna (NNW 20.000 PLN)
• Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Cena nie zawiera

• pakiet do realizacji programu 200 zł płatne obligatoryjnie pilotowi wycieczki (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów – Muzeum historyczne i skansen w Sanoku, Centrum Kultury Ekumenicznej w Myczkowcach, zapora w Solinie, pałac i park w Łańcucie, wstępy na dwa wybrane szlaki górskie; usługi przewodnickie; opłaty administracyjne i parkingowe; zestaw słuchawkowy Tour Guide)

 

Dopłaty opcjonalne:

• dopłata do pokoju 1-osobowego 600 zł
• rejs po jeziorze w Solinie 25 zł (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
• wycieczka do Krasiczyna i Przemyśla 120 zł (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób)
• wycieczka do Lwowa 220 zł (fakultatywnie, wymagane minimum 15 osób, obowiązkowy ważny paszport)

Uwagi

1. Wycieczka zostanie zrealizowana przy minimum 15 osobach zgłoszonych.
2. Wycieczka może zostać anulowana 7 dni przed rozpoczęciem z powodu nieosiągnięcia zakładanego minimum grupy.
3. Wycieczka będzie realizowana w zależności od ilości uczestników w grupie standardowym turystycznym autokarem (WC, klimatyzacja, DVD, barek) lub busem turystycznym (klimatyzacja, DVD).
4. Kolejność zapisów na wycieczkę decyduje o zajmowaniu miejsc w autokarze głównym.
5. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż główny autokar (autokar liniowy, pociąg, bus).
6. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
7. Antenki – transfer z poszczególnych miejscowości do miast znajdujących się na trasie głównej. Trasy antenkowe są obsługiwane bez pilota.
8. Wyjazd antenkowy oznaczony gwiazdką* za dopłatą z wybranego miasta organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających. W przypadku braku wymaganego min. 6 osób PBPO (biuro-organizator) ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości do 3 dni przed rozpoczęciem wycieczki. Anulacja przejazdu antenkowego nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
9. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnych.
10. Pakiet do realizacji programu (obowiązkowe rezerwacje i wstępy do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnickie, bilety komunikacji miejskiej, opłaty klimatyczne, koszty zestawu słuchawkowego Tour Guide i inne) nie jest ujęty w cenie imprezy. Cena pakietu do realizacji programu podana jest przy opisie wycieczki i jest ściśle związana w ilością uczestników na wycieczce. Obligatoryjny koszt pakietu jest kalkulowany przy grupie 40 osób. Cena pakietu może być podwyższona ze względu na mniejszą ilość osób w grupie i zostanie podana do wiadomości Podróżnym przed wycieczką. Powyższa zmiana nie upoważnia Klienta do rezygnacji z uczestnictwa w wycieczce. Obligatoryjny pakiet do realizacji programu nie podlega rozliczeniu.
11. Zestaw słuchawkowy Tour Guide jest w wliczony w cenę pakietu dla grup powyżej 20 uczestników.
12. Osoby podróżujące samotnie, które nie chcą dopłacać do pokoju 1–osobowego, będą dokwaterowane do innej osoby tej samej płci w pokoju 2-3-osobowym. W przypadku braku drugiej osoby na dokwaterowanie Podróżny będzie zobligowany do zapłaty połowy stawki dopłaty do pokoju 1–osobowego.
13. W cenie podstawowej oraz przy dopłacie do obiadokolacji PBPO zapewnia realizację posiłków zgodnie z ofertą, natomiast nie gwarantuje realizacji diet specjalistycznych i eliminacyjnych (np. dieta bezglutenowa, dieta wegańska i inne).
14. Ww. wycieczka nie jest przystosowana dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej.
15. Zdjęcia na stronie internetowej oraz w programach wyjazd&oacu

 

MIEJSCA WSIADANIA
Miasto: WARSZAWA  Miejsce: Dworzec Autobusowy Zachodni Godz odjazdu: 06:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: RADOM Miejsce: Dworzec PKP, stanowisko “pod zegarem” Godz odjazdu: 07:45 Dopłata: 0 PLN
Miasto: OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 09:00  Dopłata: 0 PLN
Miasto: SANDOMIERZ Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 10:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: STALOWA WOLA Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 10:30 Dopłata: 0 PLN
Miasto: RZESZÓW Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 12:00 Dopłata: 0 PLN
Miasto: Olsztyn* antenka Miejsce: Parking przy Mc Donaldzie, Plac Roosevelta 1 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 180 PLN
Miasto: Łódź antenka Miejsce: Dworzec Łódź Fabryczna, poziom -1, plac Bronisława Sałacińskiego 1 Godz odjazdu: 03:00 Dopłata: 100 PLN
Miasto: Lublin antenka Miejsce: Dworzec Główny Autobusowy, al. Tysiąclecia 6 Godz odjazdu: 05:00 Dopłata: 100 PLN
Miasto: Poznań antenka Miejsce: Zintegrowany Dworzec Autobusowy, ul. Stanisława Matyi 2 Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Gdynia* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 22:50 [-1] Dopłata: 200 PLN
Miasto: Gdańsk antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 23:50 [-1] Dopłata: 180 PLN
Miasto: Włocławek* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 03:00  Dopłata: 150 PLN
Miasto: Płock* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 04:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Wrocław* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy Godz odjazdu: 02:00 Dopłata: 150 PLN
Miasto: Katowice* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. P. Skargi 8 Godz odjazdu: 05:20 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Kraków* antenka Miejsce: Małopolski Dworzec Autobusowy, górna płyta  Godz odjazdu: 06:45 Dopłata: 140 PLN
Miasto: Tarnów* antenka Miejsce: Dworzec Autobusowy, ul. Dworcowa 1 Godz odjazdu: 08:15 Dopłata: 100 PLN
  1. Prosimy o przybycie na miejsce zbiórki 15 min. przed odjazdem.
  2. Niektóre połączenia krajowe mogą być realizowane innymi środkami transportu niż autokar (autokar liniowy, bus, pociąg).
  3. Podczas przejazdów krajowych w ramach niektórych wycieczek możliwe są przesiadki.
  4. Trasy antenowe obsługiwane są bez pilota.
  5. PBPO nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia spowodowane siłą wyższą (np. złe warunki pogodowe, sytuacja na drogach lub przejściach granicznych).
  6. Godziny i miejsca wsiadania mogą ulec zmianie, po wcześniejszym poinformowaniu Podróżnego.
  7. Podana kolejność przystanków i schematy tras są orientacyjne. Rzeczywista trasa przejazdu na terenie Polski z poszczególnych przystanków do trasy głównej lub miejsca przesiadek może mieć inny przebieg niż podano w rozkładzie jazdy.
  8. Podane dopłaty dotyczą przejazdu w obie strony.

*Wyjazd antenkowy za dopłatą organizowany przy minimum 6 osobach wsiadających, z możliwością przejazdu autobusem liniowym, busem, pociągiem. W przypadku braku wymaganego minimum 6 osób PBPO ma prawo anulować wyjazd z danej miejscowości. Anulacja wyjazdu nie upoważnia do bezkosztowej rezygnacji z wycieczki. W takim przypadku Podróżny wybiera wyjazd z innej miejscowości gwarantowanej.
Godzina odjazdu [-1]: wyjazd w dniu poprzednim w godzinach wieczornych.

Wyślij zapytanie
Skontaktuj się z nami. Mamy wycieczkę specjalnie dla Ciebie.

Wysyłając formularz potwierdzasz, że akceptujesz politykę prywatności i nie wnosisz zastrzeżeń.